"Niedostosowanie prędkości" i... dwa wypadki

straż (fot. tcz.pl)
Tczew - "Niedostosowanie prędkości" i... dwa wypadki
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 10. roku do 16. stycznia zanotowano łącznie 25 zdarzeń, z czego 5 stanowią pożary, 19 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

10.01.2011 r. Rakowiec - wypadek
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Na drodze krajowej nr 91 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Alfa Romeo z samochodem ciężarowym marki Volvo. W zdarzeniu ranna została 1 osoba. Przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W działaniach brały udziały udział 2 zastępy z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Kolonii Ostrowickiej oraz 1 zastęp z OSP Gniew.

11.01.2011 r. Czarlin ul. Starogardzka - pożar przewodu kominowego

Do pożaru doszło w budynku mieszkalnym. Paliła się sadza w kominie, którą ugaszono oraz usunięto z przewodu kominowego. Komin pod wpływem temperatury uległ rozszczelnieniu. W działaniach brały udziały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp OSP Gniszewo.

13.01.2011 r. Tczew ul. 1 Maja - wypadek
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Na ulicy 1 Maja w Tczewie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel z samochodem dostawczym marki VW. W zdarzeniu została ranna 1 osoba, której udzielono pomocy medycznej. Przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Cyrk_gość

  18.01.2011, 10:12

  Niedostosowanie prędkości

  to jest taki głupi "powód". To tak jakby napisać, że samochód miał wypadek, bo jechał. Normalnego człowiek bardziej interesuje DLACZEGO prędkość była zbyt duża (brawura kierowcy, zła nawierzchnia, kretyńsko zaniżane prędkości dopuszczalne w całym kraju, przez co zaufanie do ograniczeń znacznie spada, itp.). Może w końcu czas zacząć ROZSĄDNIE ograniczać prędkość, tak, aby kierowcy zaczęli ufać tym ograniczeniom?

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx3.xx9 
 • -1

  C>K>M

  18.01.2011, 14:46

  Niezłe wytłumaczenie na kompletny brak wyobraźni. Wbrew pozorom znaków nie stawia się bez sensu, za każdym ograniczeniem kryje się jakieś utrudnienie lub hipotetycznie miejsce niebezpieczne.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA