Dla kogo "Pro Domo Trsoviensi"? Zgłoszenia tylko do końca miesiąca

Pro Domo Trsoviensi (fot. tczew.pl)
Tczew - Dla kogo "Pro Domo Trsoviensi"? Zgłoszenia tylko do końca miesiąca
Przewodniczący Rady Miejskiej, Mirosław Augustyn, jeszcze tylko do końca września czeka na wnioski o przyznanie medalu "Pro Domo Trsoviensi". Wyróżnienie może powędrować do osób, które na różnych polach swojej działalności, przyczyniły się do przyniesienia korzyści mieszkańcom grodu Sambora.

"Pro Domo Trsoviensi" jest wyróżnieniem przyznawanym przez Radę Miejską za znaczące zasługi dla Tczewa i jego mieszkańców. Medal można przyznawać za działalność naukową, gospodarczą, społeczną, kulturalną i sportową oraz inne osiągnięcia promocyjne, przydających miastu splendoru lub wyraźnych korzyści mieszkańcom. Może być przyznawany mieszkańcom miasta oraz osobom spoza Tczewa.

- Kandydatów do wyróżnienia zgłaszają instytucje, organizacje, zakłady pracy i inne formalno prawne zbiorowości w tym Klub "Pro Domo Trsoviensi" oraz grupy składające się z co najmniej 30 mieszkańców Tczewa. Do wniosku należy dołączyć szczegółowe uzasadnienie wraz z ocenami, recenzjami, czy opiniami bądź innymi dowodami uzasadniającymi wystąpienie o przyznanie Medalu. - informuje Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu.

Złożone wnioski trafiają do kapituły, w skład której wchodzą dotychczasowi laureaci medalu. Kapituła przedstawia Przewodniczącemu Rady Miejskiej w terminie do 10 listopada każdego roku wyniki swojej pracy w postaci zaopiniowanych wniosków i ustala listę nominowanych za dany rok. Medal jest wręczany 30 stycznia każdego roku podczas Dnia Tczewa. Ostatnio odznaczeniem uhonorowano Józefa Golickiego i Adama Przybyłowskiego. Radni jednocześnie nie przyznali wyróżnienia Halinie Kasjaniuk, mimo złożonego wcześniej formalnego wniosku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +3

  Korpus ogniowy dawny_gość

  27.09.2011, 07:45

  Medal dlaOSP TCZEW jubileusz 115 lat POLSKOSCI.

  Korpus strazacki w ziemi tczewskiej ma zapisane tradycje 500 letnie+.115 lat OCHOTNICZEJ STRAZY POZARNEJ to czas POLSKOSCI -CHRZESCJANSTWA w burzliwych czasach pruskich,francuskich,faszystowskich,komunistycznych ta jednostka ta to przyklad patriotyzmu dla POLSKI I REGIONU TCZEWA JAK I MIASTA.Polecamy http://www.osp.tczew.pl/osp/ i kontakt z Komendantem Marianem LEWANDOWSKIM oraz rzecznikiem prasowym kap. RZEPKA KP PSP TCZEW. Z pozdrowieniami wychowankowie korpusu strazackiego TCZEWA I ZIEMI TCZEWSKIEJ.

  Odpowiedz
  IP: 87.141.xx2.xx1 
 • -2

  _gość

  27.09.2011, 09:35

  Dlaczego Straż Pożarną musimy mieszać z polskością a polskość z Chrześcijaństwem? Czy niezbyt to patetyczne w przypadku akurat Straży Pożarnej? Że służą ludności, że są bohaterami często itd itp to się zgodzę, ale po co zaraz do tego polskość i chrześcijaństwo?

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • nagrody_gość

  27.09.2011, 08:47

  medale

  "Pro Domo Trsoviensi" dla Samburii

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx8.xx7 
 • ._gość

  27.09.2011, 10:56

  medal dla....

  medal dla Kiedrowskiego za starania się o most na wiśle. Tyle potu wylał stracił kasę ,że medal się nalezy.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx2 
 • pelagia_gość

  27.09.2011, 18:56

  dla królika

  Może Pan Odya jeszcze nie ma , a napracował się chłop za te ,,marne grosze,,

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia