Wypompowywali wodę i układali worki

Straż przygotowuje się na nadejście drugiej fali (fot. tcz.pl)
Tczew - Wypompowywali wodę i układali worki
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 17. do 23. stycznia zanotowano łącznie 76 zdarzeń, z czego 6 stanowią pożary, 69 miejscowe zagrożenia oraz jeden alarm fałszywy.

21.01.2011 r. Subkowy, droga krajowa nr 91 - wypadek

Na drodze krajowej nr 91 doszło do zderzenia 4 samochodów osobowych. W zdarzeniu ranne zostały 3 osoby. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W działaniach brały udziały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Subkowy.

23.01.2011 r. Gniszewo, ul. Dębowa - pożar

Prawdopodobnie zaprószenie ognia było przyczyną pożaru w piwnicy budynku mieszkalnego. Palące się drewno opałowe ugaszono jednym prądem wody, a zadymione pomieszczenia oddymiono i przewietrzono. W działaniach brały udziały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.

W ubiegłym tygodniu straż pożarna interweniowała 65 razy w działaniach mających na celu ograniczenie skutków gwałtownych roztopów śniegu. Działanie te polegały między innymi na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i posesji, patrolowaniu stanu wałów przeciwpowodziowych oraz układaniu worków z piaskiem na wale w miejscowości Jaźwiska.
Drukuj
Prześlij dalej