Mammografia. Kolejne badania w Tczewie

Badanie piersi
Tczew - Mammografia. Kolejne badania w Tczewie
Panie w wieku 50-59 lat mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka, które odbędzie się w Tczewie 13 listopada br. (poniedziałek) przy sklepie Kaufland, ul. Kwiatowa 17.

?- Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka -

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +4

  Tczewiak_gość

  10.11.2017, 10:55

  Zapomnieliście dopisać,że w innych krajach mammografia jest zakazywana,ponieważ to ona powoduje raka piersi co już dawno udowodniono a w Polsce jest polecana??? Podobnie jak przymusowe szczepionki również tylko w Polsce.. Włączcie myślenie ludzie i patrzcie jak agenci koncernów farmaceutycznych teraz będą mnie minusować za ten wpis :)

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx4 
 • -3

  L_gość

  10.11.2017, 16:31

  Zmień dilera. Większych bzdur dawno nie czytałam.

  Cytuj
  IP: 185.167.xx5.xx0 
  +6

  Tczewiak_gość

  10.11.2017, 19:28

  tnij.tcz.pl/?u=2ab5f3 . Według Russell L. Blaylock, MD, corocznie przeprowadzane badanie radiologiczne piersi zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi o dwa procent rocznie. Tak więc, w ciągu 10 lat ryzyko wzrośnie o 20 procent!!! Ryzyko promieniowania jest wyraźnie wyższe wśród młodszych kobiet. NCI opublikował dowód, że wśród kobiet poniżej 35 lat, mammografia może być przyczyną 15 przypadków raka piersi na każde 75 rozpoznanych. Inne kanadyjskie badanie wykazało 52-procentowy wzrost umieralności z powodu raka piersi młodych kobiet, poddanych mammografii. Czyżby bzdury?

  Cytuj
  IP: 78.88.xx7.xx4 
 • +3

  fgh_gość

  10.11.2017, 20:08

  Mammografia doprowadza do nowotworu

  Przecież lekarze na zachodzie nie zalecaja mammografii!!!!!! Ktos zwyczajnie chce dobrze zarobić, nie olicząc sie z konsekwencjami

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.