Pożar w pociągu towarowym

Państwowa Straż Pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Pożar w pociągu towarowym
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 29.10.2018 roku do 04.11.2018 roku zanotowano łącznie 24 zdarzenia, w tym 8 pożarów i 16 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


30.10.2018r. Ciepłe - wypadek drogowy
Do tragicznego wypadku doszło na trasie Gniew - Ciepłe, gdzie na skutek zderzenia samochodu osobowego z przydrożnym drzewem, śmierć poniosły dwie kobiety. Działania straży na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu pojazdu, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do jednego z ciał uwięzionego w aucie oraz przekazaniu obu ciał przybyłym na miejsce pracownikom zakładu pogrzebowego. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 2 zastępy z OSP Gniew.

31.10.2018r. - Tczew Al. Solidarności - kolizja drogowa
Na miejscu zdarzenia zastano dwa auta ciężarowe i jedno osobowe po zderzeniu, blokujące pas jezdni DK91 w kierunku Gdańska. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych. Osoby biorące udział w zdarzeniu nie wymagały udzielenia pomocy medycznej. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie.

02.11.2018r. - Tczew Dworzec PKP- pożar miału węglowego w pociągu towarowym

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pracowników PKP Energetyka, którzy poinformowali, że w kierunku stacji kolejowej Tczew jedzie pociąg towarowy, w którym pali się miał węglowy. Po dojeździe pociągu na stację ustalono, że miał pali się w trzech wagonach w środku składu liczącego 31 wagonów. Na ognisko pożaru podano jeden prąd wody używając zamiennie prądownicy oraz lancy gaśniczej. Po ugaszeniu wagonów sprawdzono cały skład przy użyciu kamery termowizyjnej i stwierdzono ognisko pożaru w kolejnym wagonie. Działania zakończono po ugaszeniu wszystkich ognisk pożaru oraz ponownym sprawdzeniu składu kamerą termowizyjną. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

02.11.2018r. - Lignowy Szlacheckie - pożar stogu siana
Na miejscu zdarzenia zastano pożar stogu siana znajdującego się 20 m od najbliższego budynku. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych wody, rozgarnianiu i przelewaniu stogu oraz na dowożeniu wody z pobliskiego hydrantu. Przybyłej na miejsce Policji, udało się zidentyfikować sprawców zdarzenia. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz po jednym zastępie z Posterunku JRG Pelplin, OSP Pelplin, OSP Rudno, OSP Lignowy Szlacheckie.

Drukuj
Prześlij dalej