Tcz.pl logo

Szukaj

Tczew chce zorganizować potańcówki dla seniorów

seniorzy, taniec (fot. tcz.pl)
Tczew chce zorganizować potańcówki dla seniorów
W ostatnim czasie przez tczewskich urzędników złożone zostały dwa wnioski o dofinansowanie dotyczące seniorów. Miasto chce pozyskać środki na zajęcia prowadzone w ramach klubokawiarni oraz organizację potańcówek.

"Klubokawiarnia seniora" - seniorzy będą mieli możliwość bezpłatnego uczestniczenia w ośmiu comiesięcznych spotkaniach warsztatowo-edukacyjnych (np. warsztaty rękodzieła, zajęcia muzyczne, wokalne, spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych w ich miejscu zamieszkania poprzez edukację i doposażenie mieszkań w systemy wczesnego ostrzegania-czujniki).

Wniosek został złożony w ramach programu "Pomorskie Rady Seniorów 2026". Całkowity koszt zadania to 20 000 zł, w tym: 10 000 zł - pomoc finansowa ze strony Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, 10 000 zł- środki własne. Projekt będzie realizowany przez Radę Seniorów. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Rada Seniorów już zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach Klubokawiarni Seniora, które odbędzie się 28 maja w CKiS o godz. 14.00.

W programie:

- ćwiczenia ruchowe na krzesełkach
- zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutę
- kawa, poczęstunek
- możliwość integracji i spędzenia czasu w miłej atmosferze

"Zatańczmy razem - potańcówka dla seniorów"

Staramy się również o rządowe dofinansowanie w ramach konkursu na rzecz Osób Starszych "Aktywni Seniorzy - ASY" (wniosek złożony 29.04.2026 r.) W ramach zadania "Zatańczmy Razem - integracyjna potańcówka dla seniorów" planowane jest zorganizowanie 4 potańcówek w różnych dzielnicach Tczewa. Łączny koszt realizacji zadania to 25 000 zł (w tym: 20 000 zł z wnioskowanej dotacji oraz 5 000 zł ze środków własnych). - dodaje rzeczniczka ratusza.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 01.06.2026 r.

Nie przegap tego, co dzieje się w Tczewie! Sprawdź kalendarz imprez i wydarzeń i bądź zawsze na bieżąco z koncertami, spektaklami, festynami i innymi atrakcjami. Możesz też dodać swoje wydarzenie.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (19)
dodaj komentarz

  • +1

    Fre_gość

    11.05.2026, 09:09

    Gmina wiejska jiz dawno ma kluby seniorów o to na wypasie a my zawsd w tyle

    Odpowiedz
    IP: 185.167.xx2.xx0  #
  • +7

    tczewianka_gość

    11.05.2026, 13:28

    Gmina wiejska nie ma za to innych rzeczy, które ma dla seniorów miasto - np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wybory Miss i Miastera Seniorów, TaiChi, spotkania w osiedlowych klubach kultury (np. z psychologiem, dietetykiem i in.) i wiele, wiele innych przedsięwzięć. W Tczewie p. J.Jakubowska bardzo prężnie działa z aktywnościami dla seniorów. Poza tym potańcówki są co czwartek w Kameralnej. A na kawce w "Marysieńce", czy w "Sowie" też można spotkać sporo seniorów. Gmina jednak nie ma takich kawiarni, prawda? No i w Tczewie - powstaje "Niebo na rogu" - właśnie dla seniorów. Tak na przyszłość, zamiast pisac, co tam ślina na język przyniesie, proszę najpierw "zbadać" temat. Poza tym - mam już dość porównywania, szczucia przez gminnych pseuddziałaczy. Zresztą moja rodzina - mieszkająca na wsi również jest już tym zmęczona.

    Cytuj
    IP: 31.175.xxx.xx3  #

    yhy_gość

    11.05.2026, 13:59

    Akurat seniorzy w Tczewie mają najlepiej z całego województwa i to od wielu, wielu lat, a klub Senior+ działa w Tczewie od 2021r. Wcześniej też się działo: Bank Czasu, Środowiskowy Dom Samopomocy dla seniorów, Wczasy Seniora, czy Dzienny Dom Pobytu. Ta Twoja Gmina Wiejska może się wiele nauczyć na przykładzie Miasta.

    Cytuj
    IP: 5.185.xx0.xx3  #
  • gosc_gość_gość

    11.05.2026, 13:10

    witam wszystkich

    ...chce i chce ! chęciami cale piekło jest wybrukowane ! ja tez chce i chce i nic z tego nie wynika !

    Odpowiedz
    IP: 77.236.xx1.xx9  #
  • +2

    Pod takim liderem_gość

    11.05.2026, 20:00

    W mieście

    Można tylko referendum zorganizować. Przez dwa lata nic do przodu. M A S A K R A

    Cytuj
    IP: 37.109.xx9.xx9  #
  • -3

    Jan_gość_gość_gość

    11.05.2026, 14:41

    x

    Cztery potańcówki na całe miasto to kpina i na to ma iść 25 tyś Ktoś na tym zarobi Gdzie to ma być ? wszystkie restauracje , puby są prywatne to za darmo nie udostępnią To w Kameralnej gdzie bawią się seniorzy za 25 tys byłoby 2500 wejść po 10 zł Rado Seniorów czy wy umiecie liczyć ???????

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx8  #
  • -3

    Jan_gość_gość_gość

    11.05.2026, 15:00

    x

    Cztery zabawy na całe miasto to kpina . na to ma iść 25 tyś ,to ktoś na tym dobrze zarobi W Kameralnej gdzie bawią się seniorzy byłoby za to 2500 wejść po 10 zł Rado Seniorów czy Wy umiecie liczyć ??????

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx8  #
  • +5

    1_gość

    11.05.2026, 17:13

    potańcówki w KAMERALNEJ

    Akurat byłam zaproszona do Kameralnej na obiad przez znajomą i to właśnie w czwartek ,gdzie te potańcówki są co tydzień. Obraz nie osób seniorów tylko starych pryków dziadów co im się przypominają młode lata podrywu co jeszcze im coś w mózgu pozostało z młodych lat . Kobiety seniorki 80+ 78+ i więcej robią rywalizację ,która nadaje się na podryw dziadka ,który im postawi poczęstunek. Ocena moja i znajomej to przerażenie ,że w tym wieku tak się zachowują kobiety matki , babcie i prababcie, gdzie godność nawet dla wieku.

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx9.xx2  #
  • Tcz_gość

    11.05.2026, 20:19

    Obiad wieczorem? I akurat w czwartek? Haha, chyba sama chciała Pani sobie na parkiecie trochę potańczyć.... ? Oczywiście nic w tym złego... natomiast co do oceny osób starszych, którzy chcą się pobawić, to słabe z Pani strony. Ciekawe, jak Pani będzie się zachowywać w ich wieku. Są dorośli i dajmy im pożyć, mają więcej dystansu do siebie, niż niejden młody człowiek. A i jeszcze - nazywanie kogos - starym prykiem - nie przystoi. Każdego z nas czeka starość. Te "pryki" ciężko pracowali i należy im się rowniez rozrywka.

    Cytuj
    IP: 185.167.xx3.xx5  #
    -4

    Jan_gość_gość_gość_gość_gość_g_gość

    11.05.2026, 20:38

    x

    Jesteś młody gówniarz albo byleś nawalony jak nie potrafisz ocenić wieku gości , 80 + to tam nie ma nikogo Czy na tych potańcówkach co proponuje Rada Seniorów to będą 20 -30 latkowie ?? Z jakich wiekowo ludzi składa się Rada Seniorów ? czy nie ze starych pryków według twojej oceny Puknij się w ten pusty czerep

    Cytuj
    IP: 109.207.xx2.xx8  #
    -3

    Gosc_gość

    11.05.2026, 23:15

    Niestety, starzy ludzie , zwłaszcza mężczyźni są przeważnie niestrawni: głupie gadki, obleśne żarty i przekonanie że jest się Belmondo. Wystarczy popatrzeć co się dzieje czasami na ulicach. Podczas różnych protestów sadzą na innych jakby dostali amoku, do tego szarpią i biją

    Cytuj
    IP: 77.236.xx5.xx9  #
    +4

    1-gość _gość

    12.05.2026, 15:46

    odpowiedz do komentarza z godz.20.19

    BARDZO dziwna ocena obiad jak muszę wyjaśnić był o godz.14.30 i o tej porze towarzystwo na potańcówkę już było i w toalecie damy się kłóciły przy jakim stoliku i przy kim chcą usiąść. Wpłacają wkład pieniężny i się kokietują swoją schorowaną obecnością. Panowie (dziadkowie, pradziadkowie z legitymacją niepełnosprawności )w kieszeni piersiówka wódeczki dla humoru i śmiałości krople wlewane do herbatki i w tany ,a PANIE damy dumne ,że ich ktoś podrywa. Byłam świadkiem takiego cyrku ,gdzie nigdy bym nie przypuszczała ,że kobiety na starość bardziej niż młodzi startują do pryków z obciążoną sprawnością ,ale pobudzające stare babska co czekają na darmowy poczęstunek coli z wkładem procentowym. Powiem jeszcze to , spotkałam znajomą 81 lat w komunikacji miejskiej i pytam ,gdzie się wybiera (makijaż, manicure,pomarszczone rysy twarzy) odpowiedziała na cotygodniowe czwartki w kameralnej mam Pana co mnie zaprasza. Ale jest chciwy i nic nie funduje.

    Cytuj
    IP: 83.8.xx9.xx2  #
  • mdk_gość

    13.05.2026, 06:48

    Dla młodzieży 30+ zorganizować cannabis cup !!

    Odpowiedz
    IP: 83.21.xx1.xx2  #
  • -1

    Jan_gość_gość_gość_gość_gość_g_gość

    13.05.2026, 10:21

    x

    Muszę sprostować co niektóre wypowiedzi , 1 o 14 .30 to nie ma zabaw tylko o 16 może to była jakaś impreza zamknięta , 2 to są zabawy dla seniorów i jak sama nazwa mówi są tam osoby od 55 do 70 lat Jak ktoś jest młody lub czuje się młodo to niech poszuka sobie innego lokalu , co do niestosownych zachowań niektórych osób to jest różnie szczególnie po alkoholu ,ale tych co zachowują się kulturalnie jest znacząca przewago Ale spójrzmy na ,, młodych '' tam dopiero jest patologia ,język rynsztokowy jest powszechny zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn , bluzgają bez żadnych zachamowań nie mówiąc o obleśnym wyglądzie Łatwiej znależć osobę z ,,klasą '' wśród seniorów jak wśród młodych Jest takie przysłowie ,,przyganiał kocioł garnkowi '' Może jak się znajdzie jakaś ,,inteligentna '' osoba w śród młodych to zrozumie

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx8  #
  • +1

    Kama_gość

    18.05.2026, 16:02

    Do Jana

    Jan ty zgredzie pryku jeden to dla ciebie osoba 55 lat to senior ? W wieku 55 lat to się jeszcze pracuje ciężko i nie ma się emerytury.,55 lat to wiek średni . Moja mama ma 55 i niezła z niej dżaga zero zmarszczek figura jak top model zero siwych włosów. Więc zastanów się co piszesz stary rumplu.

    Cytuj
    IP: 109.197.xx0.xx9  #

    ........_gość

    02.06.2026, 14:48

    DO JANA

    JAN prostuj swoje wypowiedzi ponieważ dotykają dóbr osobistych niektórych słusznie komentujących znających stan faktyczny z przypadkowej obserwacji zachowania tych starców i ich podrygi bycia tam. Wyzwiska od krów , co to ma znaczyć na portalu komentujących ,każdy ma prawo komentować według osobistej obserwacji ,ale wyzwiska krowo to już sięga zasad współżycia społecznego co jest jednym z elementów karalnych. Zwracam się również do obsługi portala tcz.pl ,że nie kasuje tego typu zachowania i wyzwiska osób nie mających ogłady i uzależnionych od wyzwisk ,które stosuje wobec innych mówiących o stanie jaki tam podczas tych potańcówek istnieje.

    Cytuj
    IP: 83.25.xx1.xx7  #
  • +2

    89_gość

    18.05.2026, 13:48

    warto

    Prezydent powinien organizować potańcówki dla radnych emerytów im by sie przydało ponieważ by nie byli bezradni w RM. wiek tych radnych to 75+ akurat pasuje na taką rozrywkę

    Odpowiedz
    IP: 79.163.xx6.xx1  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.