Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, XIX Finał. Blisko 200. wolontariuszy i impreza w CKiS

W ub. roku tczewscy wolontariusze zebrali 52 tys. zł. (fot. tcz.pl)
Tczew - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, XIX Finał. Blisko 200. wolontariuszy i impreza w CKiS
Grają od 19 lat - w tym roku, by pomóc dziecięcym oddziałom urologii i nefrologii. Około 180 wolontariuszy zrzeszonych w dwóch tczewskich sztabach, wyjdzie na ulice miasta, by zbierać środki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziewiętnasty finał WOŚP już w najbliższą niedzielę, 9. stycznia.

Jak najszybsze wykrywanie wad układu moczowego u najmłodszych oraz ratowanie dzieci z niewydolnością nerek - m. in. na takie cele zostaną przekazane wszystkie środki zebrane przez wolontariuszy kwestujących w całej Polsce w ramach XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę (9. stycznia) już tradycyjnie orkiestra zagra również w naszym mieście. Będą tu działały dwa sztaby - pierwszy w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły, drugi w siedzibie Związku Harcerstwa Polskiego.

- Na ulice miasta wyjdzie 180 wolontariuszy z dwóch sztabów. Każdy będzie wyposażony w identyfikator, puszkę, a każda grupka będzie posiadała pełnoletniego opiekuna. Dodatkowo zaplanowane jest spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy. Policja przekaże od siebie kilka słów na temat bezpieczeństwa. Nasz sztab będzie działał w budynku Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły - mamy około 100 wolontariuszy. Sztab otwieramy już o 5tej rano, a kwesta uliczna potrwa od godziny 6 do 20. - wyjaśnia Allan Makowski, zastępca szefa sztabu - Zachęcamy tczewian do włączenia się w naszą uliczną kwestę i oczywiście zapraszamy na naszą imprezę.

Impreza w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już tradycyjnie w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Wyszyńskiego 10). Pierwsze atrakcje czekają nas o godzinie 14:30. Wystąpią Dziecięcy Chór Biedronki, reprezentanci tczewskich szkół podstawowych i średnich, 21 Tczewska Drużyna Starszoharcerska "Rajza", Emilia Duszyńska, zespół OFF THE CUFF, zespół CHILLY WIND oraz zespół LEGENDA. Dodatkowo czekają nas octopusowe zabawy dla dzieci, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy przygotowane przez Akademię Zabawy i Rozwoju OCTOPUS, zabawy dla dzieci z językiem angielskim i Kangurem "Kangi" - maskotką szkoły języka angielskiego Helen Doron Early English, konkursy dla dzieci z nagrodami przygotowane przez Szkołę Helen Doron Early English, kącik pyszności - a w nim ciepła aromatyczna herbatka i pyszne ciasto, licytacje gadżetów WOŚP, sklepik z gadżetami WOŚP oraz pomiar ciśnienia. Część dla dzieci zakończy się około godz. 17:00 - wtedy rozpocznie się część dla młodzieży. Z kolei o godz 19.00 w Klubie Muzyczno-Filmowym TROMBA koncert zespołu NO LIBAB DAB. W tym roku już tradycyjnie swoją zbiórkę przeprowadzą również tczewscy harcerze. Przez cały dzień w ich sztabie będzie działało około 80 osób. Harcerze wezmą udział w kweście na ulicach miasta. Tczewski orkiestrowy sztab będzie koordynował kwestę w Morzeszczynie, Pszczółkach, Gniewie, Pinczynie, Bytoni, Pelplinie oraz Lisewie Malborskim.

Uwaga!

W związku z planowanymi działaniami w ramach XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od godz. 22. dnia 8. stycznia do godzin wieczornych dnia 9. stycznia na parkingu przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki będzie obowiązywał zakaz parkowania. Za utrudnienia organizatorzy przepraszają.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +6

  _gość

  05.01.2011, 07:55

  Kabaret pod wyrwigroszem.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • -4

  amadeusz_gość

  05.01.2011, 14:32

  do gościa

  wyrwigrosz to ty jesteś a może i wyrwikufel

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx9.xx1 
 • _gość

  05.01.2011, 15:57

  Należysz do bojówek pana Owsiaka, że zwracasz się w tak niegrzeczny sposób do innych?

  Cytuj
  IP: 78.31.xx8.xx8 
  +1

  czegewara

  06.01.2011, 15:56

  I życzę żeby "Wyrwigrosza" ile się da :)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • lołmek_gość

  05.01.2011, 21:56

  Heh znam te dzieci ulicy na tym zdjęciu. NIOCH NIOCH

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx3 
 • -1

  _gość

  05.01.2011, 21:58

  lołek

  I pozdro dla OWSIAKA

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx3 
 • +1

  aszna11_gość

  05.01.2011, 23:50

  a ja wszyskich proszę

  A ja proszę Tczewian aby nie szczędzili tej złotówki,bo sama poznałam jak jest cięzko kiedy dziecko ma problemy z nerkami,drogami moczowymi czy też samym pęcherzem.Moje dziecko już od pól roku leczy się u nefrologa.Leki,które bierze są nie refundowane więc biją po kieszeni jak nie wiem.Boję się myśleć właśnie o tym że może bedzie potrzebna operacja.Mogę powiedzieć ,że z tego co lekarz nefrolog mi mówił to dzieci z moczeniem się jest ciężko zdiagnozować i zazwyczaj dzieci takie pojawiaja się dopiero u lekarza specjalisty okolo 12-14 roku życia ,gdyż sprzęt i badania potrzebne do postawienia diagnozy jest mało precyzyjny.Lekarz taki leczy dziecko na wyczucie i polegający na swoich doświadczeniach zawodowych.Jestem troskliwą matką i moje dziecko już w wieku pięciu lat rozpoczeło leczenie,ale przez około 2 lata zgłaszałam problem pediatrze ,który twierdził,że dziecko ma prawo się moczyć nawet do 7-go roku życia,a następnym razem że ma przyrośnięte węzidełko.Nie życzę nikomu biegania i proszenia o pomoc pediatrę jak dziecko moczy się i nie trzyma moczu,bo maja tyle odpowiedzi i wytłumaczeń na tą przypadłość że glowa boli.Teraz mój synek pójdzie do szkoły i jak ma się czuć dobrze jeśli tak w czasie lekcji poleci mu w majtkach?Czy musi być udręczone dla tego że ma za słabo rozwinięty pęcherz ?Ze ma pęcherz objętościowo jak dwuletnie dziecko?No tak może by pampersy zakładać:)Zart.Proszę wspomóżcie orkiestrę w tym kierunku leczenia.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
 • koko_gość

  06.01.2011, 09:18

  Piękna akcja

  Popieram tę akcję i życzę,aby zebrano jak najwięcej pieniążków-dziwi mnie tylko niechęć kościoła do tej zbiórki.Wkurzają się,że zamiast na tacę to do puszki,

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx7.xx8 
 • czegewara

  06.01.2011, 10:39

  Orkiestra 19 lat funkcjonuje i pomogła wielu szpitalom, co za tym idzie chorym. Więc niech zbierają ku chwale Naszej i potrzebującym . Zawsze znajdą się malkontenci i Ci co tylko widzą przekręty związane z zbiórką na szczytny celel . ~ _gość IP: 79.188.xx3.xx4Data: 05.01.2011, 07:55 Kabaret pod wyrwigroszem. I życzę żeby "Wyrwigrosza" ile się da :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Dar_gość

  06.01.2011, 12:38

  Działania pana Owsiaka łatają dziurawy system opieki społecznej. Jest prawie wszystkim na rękę. Prawda jest taka, że gdybym wiedział, iż tak czy inaczej dostanę pieniądze na sprzęt, to pomimo faktu, że jestem dysponentem takich pieniędzy - nie przeznaczyłbym ich na kupno sprzętu (bo i tak Owsiak da), ale spokojnie mógłbym budować administrację, która rozwija się w króliczym tempie. To jest trochę podobna sytuacja, jak taka, w której się znalazłem. Otóż podszedł do mnie nie do końca trzeźwy człowiek, który jak zaznaczył nie prosi mnie o pieniądze, ale o kupno chleba. Doszło do mnie, że nawet jak ww. dostaje zapomogę, rentę czy cokolwiek, to śmiało może cały swój majątek przeznaczyć na alkohol, bowiem ludzie i tak chleba mu nie odmówią. A czy ludzie tak czyniąc nie wpędzają go jeszcze bardziej w szpony nałogu?

  Cytuj
  IP: 78.31.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.