Zbliża się In Memoriam - Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. Ruszają zgłoszenia do happeningu

Festiwal Ciechowskiego (fot. mat. prasowe )
Tczew - Zbliża się In Memoriam - Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. Ruszają zgłoszenia do happeningu
Wielkimi krokami zbliża się In Memoriam - Festiwal Grzegorza Ciechowskiego - gwiazdą będzie Kayah - ale całość to mnóstwo atrakcji - oprócz konkursu również happening "Wielki hipnotyzer".

Zgłoszenia do ulicznych zdarzeń artystycznych "Wielki hipnotyzer"

Prosimy wszystkich zainteresowanych (osoby fizyczne, grupy, organizacje, firmy) o zgłaszanie swego udziału w ulicznych zdarzeniach artystycznych "Wielki hipnotyzer". Informacje można przesyłać pod adresem

]rgazeta@wp.pl
Przypominamy, że uliczne zdarzenia artystyczne "Wielki hipnotyzer" mają charakter otwarty. Może w nich wziąć udział każdy, w każdym miejscu i na każdym etapie, włączając się w grupę osób biorących udział w działaniach. Uliczne zdarzenia artystyczne są spontanicznymi działaniami, happeningami. Ich uczestnicy mogą przygotować różne animacje nawiązujące do muzyki, mody, kultury lat 80. XX wieku. Mile widziane są wszelkie wariacje logotypu republikańskiego (czarno-białe pasy).
Dnia 25 sierpnia br. o godz.: 17:00 pojawią się na ulicach Tczewa 3 grupy. Piesza parada ruszy z Placu Hallera, grupa mobilna (motocykle, rowery, ewentualnie samochody) i spacer przyjaźni z psami rozpocznie się koło dworca PKP (lokomotywa w czarno-białe pasy). Wszystkie spotkają się na dziedzińcu Fabryki Sztuk. Tam przewidziano, między innymi, prezentacje muzyczne, popisy słowne, prezentacje wizualne, otwarcie wystawy przygotowanej przez Fabrykę Sztuk "Byłem dzieckiem...", spotkanie z Danielem Wolakiem z Archiwum Polskiego Rocka o muzyce lat 80. zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
Więcej na temat "Wielkiego hipnotyzera" w regulaminie zamieszczonym poniżej. O ulicznych zdarzeniach artystycznych można przeczytać również na facebooku (festiwalciechowskiego) i na stronie www.festiwalciechowskiego.pl

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ulicznych zdarzeniach artystycznych "Wielki hipnotyzer" w dniu 25 sierpnia 2017 roku.
Poniżej załączamy regulamin "Wielkiego hipnotyzera"Regulamin ulicznych zdarzeń artystycznych "Wielki hipnotyzer"

Tczew, 25 sierpnia 2017 roku
1. Celem ulicznych zdarzeń artystycznych "Wielki hipnotyzer" jest popularyzowanie postaci i twórczości Grzegorza Ciechowskiego wśród mieszkańców Tczewa oraz rozwijanie zainteresowań muzyką, literaturą, teatrem, sztukami wizualnymi i różnymi działaniami służącymi integracji tczewian oraz promującymi pozytywny wizerunek Tczewa.
2. Uliczne zdarzenia artystyczne mają charakter otwarty. Może w nich wziąć udział każda osoba, organizacja, instytucja, firma akceptująca cele "Wielkiego hipnotyzera". Mile widziany jest również udział dzieci z rodzicami lub opiekunami.
3. Uliczne zdarzenia artystyczne są spontanicznymi działaniami, happeningami mającymi za zadanie zainteresować mieszkańców Festiwalem Grzegorza Ciechowskiego i postacią Grzegorza Ciechowskiego oraz zachęcić ich do interakcji.
4. Uczestnicy ulicznych zdarzeń artystycznych mogą przygotować różne animacje nawiązujące do muzyki, mody, kultury lat osiemdziesiątych XX wieku czyli okresu początku i największej popularności zespołu "Republika" i Grzegorza Ciechowskiego. W/w artyści wykorzystywali jako swój emblemat, logotyp ukośne czarno-białe pasy.
5. W ulicznych zdarzeniach można brać udział w każdym miejscu i na każdym etapie, włączając się w grupę osób biorących udział w działaniach.
6. Grupa piesza zbierze się na pl. Hallera i przejdzie z placu ul. Mickiewicza, ul. Dąbrowskiego, ul. 30 Stycznia na dziedziniec Fabryki Sztuk.
7. Grupa mobilna (rowerzyści, motocykliści, samochody itp.) zbierze się przy lokomotywie w czarno-białe pasy koło dworca PKP i przejedzie ulicami Tczewa trasą po mieście śladami Grzegorza Ciechowskiego. Przebieg trasy zostanie uzgodniony z uczestnikami przejazdu.
8. Spacer przyjaźni opiekunów z psami przebiegać będzie od lokomotywy w czarno-białe pasy koło dworca PKP, al. Zwycięstwa, ul. Wojska Polskiego, ul. 30 Stycznia na dziedziniec Fabryki Sztuk. Wszystkie psy biorące udział w spacerze otrzymają czarne chusty zakładane na szyję lub krawaciki w czarno-białe pasy zakładane na obrożę.
9. Na dziedzińcu Fabryki Sztuk odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej poświęconej Grzegorzowi Ciechowskiemu. Tam też na plenerowej scenie zaprezentuje się mobilna grupa muzyczna w utworach naszego artysty. Po występie scena będzie do dyspozycji uczestników ulicznych zdarzeń artystycznych na popisy słowne lub muzyczne związane z postacią Grzegorza Ciechowskiego.
10. Zgłoszenia uczestników ulicznych zdarzeń artystycznych "Wielki hipnotyzer" i bliższe informacje na temat w/w działań - Józef Golicki 692 311 363, rgazeta@wp.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • ugn_gość

  03.08.2017, 20:49

  kajaaaaaaaaaaaaa o nie ......................

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • -1

  jozin z bazin_gość

  03.08.2017, 21:37

  Ku.as do boju....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx9 
 • +6

  hmm_gość

  04.08.2017, 13:09

  nie cierpie..

  Ciechowskiego. on Tczewa nie trawił..

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +5

  Kama_gość

  05.08.2017, 10:31

  Ciechowski nie przyznawał się ,ze jest z Tczewa! gadał , że raz jest z Gdańska, raz z Olsztyna. A Tczew tak promuje go dalej.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx4 
 • +3

  g_gość_gość_gość_gość

  05.08.2017, 18:59

  dobry artysta,szkoda tylko że się wstydził skąd pochodzi,zresztą znam parę osób którzy zachowują się tak samo.:(

  Odpowiedz
  IP: 77.103.xx8.xx0 
 • -1

  Wie_gość

  06.08.2017, 09:44

  Skąd Ty jesteś?

  Na pytanie skąd jesteś (gdzie się urodzileś?) mało osób odpowiada deklaracją patriotyzmu lokalnego, bo nie o to chodzi, a przynajmniej nie zawsze. Andy Warhol z pochodzenia Słowak na poczatku swojego życia w Stanach nie ujawnial swojego pochodzenia. Teraz zachecam do wizyty w Medzilaborcach - w Múzeum moderného umenia Andyho Warhola. Take it Easy...

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx8.xx5 
 • +2

  klb_gość

  06.08.2017, 18:04

  Trochę go rozumiem

  Każdy kto choć trochę podróżował po świecie szybko dojdzie do wniosku, że Tczew to dziura zabita dechami. Nie mam nic do samych mieszkańców, chodzi o miasto, infrastrukturę, możliwości, kulturę, klimat, itp.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +1

  sorta17@wp.pl_gość

  07.08.2017, 08:54

  Tczew, miasto brzydoty

  No niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że Tczew to miasto brzydoty ... to że wiele kamienic wymaga renowacji - to jestem w stanie zrozumieć, brak pieniędzy. Jednak nie potrafię zrozumieć, dlaczego miasto nie radzi sobie z utrzymaniem porządku. Na ulicy Wąskiej (ulicy, gdzie znajduje się siedziba Straży Miejskiej !!!) przepełnione śmietniki przy parkingu od ulicy Stromej budzą grozę. A przecież wystarczyłby kontener. To samo w górnej części Wąskiej - pustostany i wysypujące się śmieci (tuż obok siedziby Władz Miasta !!!). Poza tym Straż nie dostrzega, albo nie chce dostrzec parkujących na trawniku (patrz trawnik przy placu zabaw przy Wąskiej). Reasumując, w tym mieście nic się nie zmieni, dopóki władze nie zmienią mentalności i np. nie zapewnią wystarczającej liczby pojemników na śmieci itp. itd. Może zamiast budować kolejne fontanny warto zapewnić czystość i większe bezpieczeństwo ...

  Odpowiedz
  IP: 194.242.xx2.xx4 
 • Agoniah_gość

  07.08.2017, 09:45

  Jezeli chodzi o smietniki na wąskiej to pol starego miasta tu wyrzuca smieci, poza tym pogorzelcy tez dolozyli swoje wynoszac odpady po pożarze. Powinni miec swoj kontener.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx7.xx1 
 • sorta17@wp.pl_gość

  07.08.2017, 10:40

  ?

  "Jezeli chodzi o smietniki na wąskiej to pol starego miasta tu wyrzuca smieci, poza tym pogorzelcy tez dolozyli swoje wynoszac odpady po pożarze. Powinni miec swoj kontener."

  Pytam, a kto jest odpowiedzialny za gospodarkę śmieciami w mieście. Wniosek jest jeden, Kierujący Miastem nie radzą sobie z tym zadaniem ... , a śmietniki były często przepełnione i śmieci porozrzucane także przed pożarem i jak sądzę nic się w tej sprawie nie zmieni w przyszłości ...

  Odpowiedz
  IP: 194.242.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA