Radni powiatu przyjęli antywojenną rezolucję

Starostwo Powiatowe w Tczewie (fot. Tcz.pl)
Tczew - Radni powiatu przyjęli antywojenną rezolucję
Powiatowi radni na marcowej sesji przyjęli rezolucję w związku z napaścią Rosji na Ukrainę.

REZOLUCJA
Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 1 marca 2022 r. dotycząca udzielania wsparcia Narodowi Ukraińskiemu i potępiająca agresję Federacji Rosyjskiej na suwerenność Ukrainy

Rada Powiatu Tczewskiego w imieniu społeczności Powiatu Tczewskiego, z całą mocą potępia agresję Federacji Rosyjskiej na suwerenność i integralność Ukrainy.
Sprzeciwiamy się łamaniu prawa międzynarodowego i naruszaniu podstawowych wartości pokojowego współistnienia państw i narodów.

Solidaryzujemy się z Narodem Ukraińskim w obliczu zagrożenia, przed którym stanął.

Szczególne wyrazy wsparcia przekazujemy obywatelom Ukrainy zamieszkałym na terenie Powiatu Tczewskiego oraz mieszkańcom naszego rejonu partnerskiego Owidiopolowi. Nasza przyjaźń, w chwili próby, jest silniejsza niż kiedykolwiek.
Wzywamy Państwa i organizacje międzynarodowe do podjęcia wszelkich wysiłków, które zapewnią pokój na terenie Ukrainy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +2

  POLAK_gość_gość

  02.03.2022, 10:27

  W RAMACH WSPARCIA UKRAINY ZDEMONTOWAĆ RUSKI POMNIK Z GWIAZDĄ, JAK UCHODZCY UKRAIŃSCY TO ZOBACZĄ POMYŚLĄ ŻE SĄ DALEJ W ROSJI , !!!

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx7 
 • postawić_gość

  02.03.2022, 12:24

  pomnik bandery ?

  ,

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx0 
  +2

  ILU PYTAM_gość

  02.03.2022, 15:33

  w rezolucjach jesteście dobrzy!

  pytam ilu uchodźców znalazło schronienie i pomoc w czewskim powiecie? miasto mówiło o 200 osobach

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +1

  michu_gość_gość

  02.03.2022, 11:31

  opinia

  To na prawdę wzruszające.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • +2

  Maximus_gość

  02.03.2022, 13:26

  putin - world destroyer

  Jesteście przewidywalni jak większość polskich (i nie tylko) polityków... Siła złego na jednego. Dołącz do grupy... Nie jest to oznaka odwagi, a tylko pseudo solidarności i zbijania kapitału politycznego Ja osobiście uważam, że państwo sowieckie(rosyjskie) w ogóle nie powinno istnieć, a do obecnej sytuacji przyczyniły się władze amerykańskie i brytyjskie paktując z bolszewikami. Tym samym stworzyli im dobre warunki do zbudowania mocarstwa militarnego. Sowieci powinni od dawna być pod zaborami innych państw - dla ogólnego bezpieczeństwa.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • Jan _gość_gość_gość_gość_gość

  02.03.2022, 18:35

  x

  Z Bolszewikami to paktował i Piłsudcki

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • +1

  z Tczewa_gość

  02.03.2022, 23:56

  Beznadziejna wypowiedź

  Dobrze, że władze Powiatu się zdecydowały na rezolucję, ale trzeba ją było zlecić komuś z głową, kto jest świadom tego, co się dzieje. Ten dokument jest po prostu BEZNADZIEJNY! 1. Czy podstawowym problemem jest "łamanie prawa międzynarodowego" - tworu abstrakcyjnego, jakiś zapisów? Nie, Rosjanie łamią w Ukrainie podstawowe prawa człowieka, m.in. do życia, do pokoju i bezpieczeństwa, które przekładają się na życie każdego z mieszkańców Ukrainy. 2. Naruszenie "współistnienia"? Przecież im naruszono "istnienie", walczą o to, by w ogóle być, a Powiat się zamartwia naruszeniem znów abstrakcyjnych stosunków? Rosja ich w tej chwili wyniszcza - ich życie, rodziny, całe miasta i infrastrukturę! Giną ludzie i w gruzach ich życie. 3. Piszecie "w obliczu zagrożenia"? Zagrożenie było w styczniu-lutym! Nikt w Powiecie nie zauważył, że od 24 lutego tam jest najprawdziwsza WOJNA! Krwawa, brutalna, bezlitosna, a nie jakieś zagrożenie, które może być, a nie musi. 4. A końcówka pisma jest właściwie najgorsza. To przekaz, że władze powiatu liczą, że wszelkiej pomocy Ukraińcy mogą oczekiwać od państw i państwa. Nie ma nic o tym, że mogą liczyć na otwarte domy i serca Polaków, w tym Tczewian. Miasto partnerskie może liczyć tylko na przyjaźń. Słowem, piszcie rezolucje, ale zlecajcie je komuś z jakąś orientacją w rzeczywistości.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +1

  Dick_gość

  03.03.2022, 09:08

  Święte słowa. Jak zwykle spychologia, a my będziemy się zajmować pilnowaniem stołków i walką o nie...

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.