KOCIEWIE na wiosennych targach turystycznych

Kociewie na targach (fot. LOT Kociewie)
Tczew - KOCIEWIE na wiosennych targach turystycznych

zobacz galerię zdjęć: 3
Wiosnę już widać tu i tam, również w turystyce... a wraz z wiosną - targi turystyczne. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz ze swoimi Partnerami w ostatnich tygodniach promowała region w Łodzi i Gdańsku.

22-24 marca odbyły się łódzkie targi "Na Styku Kultur", które przyciągnęły ponad 10 tysięcy zwiedzających oraz 200 wystawców z Polski i zagranicy. Oczywiście nie mogło zabraknąć na nich Kociewia - Powiatu Tczewskiego, Świeckiego i LOT KOCIEWIE.

-Już od lat odwiedzamy aglomerację łódzką podczas sezonu targowego, ponieważ to właśnie turyści z centralnej Polski często spędzają swoje urlopy w naszym Regionie - mówi Magdalena Olszewska ze Starostwa Powiatowego w Tczewie. - Stoisko, które współtworzyliśmy z LOTem KOCIEWIE, Powiatem Świeckim oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno tych, którzy już słyszeli o Kociewiu jak i tych, którzy zetknęli się z tym Regionem pierwszy raz.

Kociewskie stanowisko z zainteresowaniem odwiedzali najmłodsi zwiedzający targi, a to za sprawą przygotowanego "kącika dziecięcego", na którym czekały kolorowanki regionalne oraz łakocie. W Łodzi światło dzienne ujrzały także nowe publikacje, w tym "Dycht fejn tu je... co warto zobaczyć w Powiecie Świeckim".

- Ten przewodnik to jeden z owoców naszej dobrej współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE. Już kolejny rok razem promujemy Region pokazując jego różnorodność. Wydarzenia targowe to doskonała okazja, aby tą wielorakość zaproponować turystom... - podkreśla Marta Suchomska ze Starostwa Powiatowego w Świeciu.

W pierwszy weekend kwietnia Kociewie zaznaczyło swoją obecność na kolejnych targach turystycznych - Free Time Festiwal w gdańskiej hali Amber Expo. Tam wspólnie prezentowały się: Gmina Gniew, Zamek Gniew, Powiat Tczewski, Grodzisko Owidz oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

- Festiwal Wolnego Czasu to doskonała okazja, aby przypomnieć o naszym ciekawym Regionie mieszkańcom Gdańska oraz innych części Pomorza. Pokazać, że niedaleko ich miejsca zamieszkania są zakątki, miasta i atrakcje warte odwiedzenia - wspomina Magdalena Frost-Guz z UMiG Gniew. - Kwietniowe gdańskie targi to dwa intensywne dni, które spędziliśmy na rozmowach z turystami i przedstawicielami branży turystycznej.

Warto wspomnieć, że Międzynarodowe Targi Gdańskie doceniły i wyróżniły jeden z kociewskich przewodników w konkursie o "Medal Mercurius Gedanensis" w kategorii promocja-katalog.


-"Ruszaj w drogę na Kociewie. Twój mini-przewodnik na 10 dni" powstał we współpracy z Kasią i Maciejem Marczewskimi, którzy prowadzą blog turystyczny o Polsce "Ruszaj w Drogę!" - informuje Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE. - Niezmiernie nam miło, że to właśnie nasza publikacja została dostrzeżona przez jury konkursu. To duża radość, że przewodnik podoba się nie tylko turystom, ale zyskuje uznanie również u specjalistów.

Sezon turystyczny na dobre rozpocznie się za kilka tygodni, jednak Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE nie zwalnia tempa. Już w przyszłym tygodniu organizuje warsztaty dla instytucji kultury, branży turystycznej i pracowników samorządów z powiatu tczewskiego oraz starogardzkiego w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pn. "Opracowanie strategii rozwoju i promocji marki regionu turystycznego Kociewia na lata 2019-2023". Szczegóły na profilu: www.facebook.com/lot.kociewie

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA