Aż 453 dzieci z gminy Gniew ma dodatkowe zajęcia!

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w dziedzinie matematyczno-przyrodniczej (fot. tcz.pl)
Tczew -  Aż 453 dzieci z gminy Gniew ma dodatkowe zajęcia!
Ruszył projekt "Indywidualna droga do nauki…", który dotyczy wyrównywania szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenia różnic w jakości usług edukacyjnych. Korzystają z niego uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z gminy Gniew z klas I-III.

W ramach projektu odbywają się m.in. zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, zajęcia logopedyczne, zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w dziedzinie języka angielskiego, czy też gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy.

Do tej pory odbyły się już zajęcia sztuki teatralnej, angielskiego, plastyki i muzyki, czy zajęcia matematyczno-przyrodnicze. W Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, uczestnicy projektu wystawili przedstawienie w ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w dziedzinie sztuki teatralnej.

- Zakres tematyczny przedstawienia został podzielony na trzy grupy tematyczne i dotyczył bardzo ważnych sfer naszego życia. Pierwsza część spektaklu mówiła o istotnym znaczeniu spożywania owoców i warzyw, jako źródła witamin - a przez to ich pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Kolejna grupa młodych aktorów przygotowała przedstawienie pn.: "Kopciuszek robi karierę", którym to zobrazowano potrzebę przeciwstawiania się wszelkim objawom przemocy i poniżania wobec nas samych oraz naszego otoczenia.Wspaniałe występy nagrodzono gromkimi brawami - opowiadali koordynatorzy projektu, pracownicy Referatu Społecznego Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Tymawie wzięli udział w zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w dziedzinie plastyki i muzyki. Tak jak w szkole podstawowej w Gniewie warsztaty cieszyły się równie dużym zainteresowaniem maluchów.
Drukuj
Prześlij dalej