Wierzyca ma być atrakcyjniejsza dla kajakarzy

Na kajaku... (fot. LOT Kociewie)
Tczew - Wierzyca ma być atrakcyjniejsza dla kajakarzy
21 czerwca w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Pelplin została podpisana umowa dot. realizacji projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą po zabytkach Kociewia". Podpisali ją: pełniący funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tomasz Czerwiński oraz Prezes Zarządu Składu Budowlanego "Temida" Sp. z o. o. z siedzibą w Gniewie Maciej Czarnecki (firma wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego).

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem gmin: Gminy Starogard Gdański, Miasta Starogard Gdański, Gminy Pelplin oraz Gminy Gniew i jest współfinansowany w 85% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020. Część dotycząca gminy Pelplin zakłada najpierw zaprojektowanie, a następnie budowę następujących elementów infrastruktury kajakowej: przystani z miejscem rekreacyjnym w Rajkowskim Młynie, przenoski przez jaz z miejscem rekreacyjnym w Pelplinie, przystani z miejscem rekreacyjnym w Pelplinie oraz przystani z miejscem rekreacyjnym i przenoską w Stockim Młynie. Partnerstwo, w którym uczestniczy Gmina Pelplin (partnerem wiodącym jest Gmina Starogard Gdański) nie jest jedynym na rzece Wierzycy. Realizacja projektu "Kajakiem przez Pomorze" na Wierzycy sprawi, że cała rzeka, od samego źródła na Pojezierzu Kaszubskim, aż do ujścia do Wisły w Gniewie, dzięki budowanej infrastrukturze, będzie dużo bardziej przyjazna kajakarzom niż dotychczas.

Infrastruktura na terenie Gminy Pelplin ma zostać wybudowana i oddana do użytkowania do końca maja 2019 r., wartość projektu wynosi 830.000 zł brutto.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  ka_gość

  03.07.2018, 12:27

  bardzo dobrze!

  Bardzo dobrze!

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • +4

  Keneb_gość

  03.07.2018, 17:00

  Najważniejsze są cywilizowane przenoski i Wierzyca zapełni się kajakarzami.

  Odpowiedz
  IP: 77.114.xxx.xx3 
 • Bart_gość

  03.07.2018, 18:33

  super

  A czy wiadomo kiedy prace mają się zacząć?

  Odpowiedz
  IP: 46.76.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.