Pięć pożarów w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Pięć pożarów w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 25.11.2019 roku do 01.12.2019 roku zanotowano łącznie 18 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia


30.11.2019r. Tczew ul. Malinowska - pożar altany
Na miejscu zdarzenia zastano murowaną altanę ogrodową całkowicie objętą pożarem. Zabezpieczono miejsce pożaru, przeszukano wnętrze altany na obecność osób - brak osób poszkodowanych. Ugaszono pożar jednym prądem wody. Z wnętrza altany wyniesiono małą gazową butle turystyczną, która jeszcze przed przybyciem jednostek straży uległa rozszczelnieniu. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie.


30.11.2019r. Waćmierz Autostrada A1 - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano trzy samochody osobowe, dwa pojazdy znajdowały się na jezdni, a jeden na poboczu. Podróżujący pojazdami znajdowali się na zewnątrz samochodów. Ruch w kierunku Łodzi był całkowicie zablokowany. Działania polegały na udzieleniu pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jedna z osób poszkodowanych została zabrana do szpitala. W pojazdach odłączono akumulatory, zabezpieczono rozlane płyny eksploatacyjne. Uprzątnięto jezdnię z porozbijanych elementów samochodu i rozsypanej ziemi. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG w Tczewie, dwa z OSP Swarożyn i jeden z PJRG Pelplin.

Drukuj
Prześlij dalej