Pożary, wypadki i usuwanie wiatrołomów

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Pożary, wypadki i usuwanie wiatrołomów
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 04.04.2022 do 10.04.2022 roku zanotowano łącznie 45 zdarzeń, w tym 11 pożarów, 33 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

04.04.2022 - Jaźwiska 69 - pożar lasu
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar łąki i lasu, który powstał w skutek zerwania linii energetycznej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody na palący się las oraz podaniu prądów wody w obronie budynku mieszkalnego. Zerwaną linię energetyczną sprawdzono przy pomocy detektora. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Opalenie, 1 zastęp z OSP Gniew, 1 zastęp z OSP Tymawa, 1 zastęp z OSP Rakowiec, 1 zastęp z JRG Kwidzyn oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

05.04.2022 - Tczew ul. Jarosława Dąbrowskiego - potrącenie osoby
Na miejscu zdarzenia zastano osobę potrącona przez rowerzystę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG.

08.04.2022 - Tczew ul. Wojska Polskiego - wypadek

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwie osoby leżące na ulicy oraz dwa samochody osobowe, w jednym pojeździe znajdowała się osoba zakleszczona. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz wykonaniu dostępu do zakleszczonej osoby przy pomocy hydraulicznych narzędzi ratowniczych. Płyny eksploatacyjne zostały zebrane przy pomocy sorbentu. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG.

W minionym tygodniu w związku z przejściem silnego wiatru straż interweniowała 19 razy.
Zdarzenia dotyczyły zerwanych pokryć dachów z budynków mieszkalnych, powalonych drzew czy uszkodzonych elementów na budynkach.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA