"Nie możemy się zarejestrować się na wizytę kontrolną rozrusznika serca" - sytuacja już opanowana

Telefon komórkowy (fot. tcz.pl)
Tczew - "Nie możemy się zarejestrować się na wizytę kontrolną rozrusznika serca" - sytuacja już opanowana
"Nie możemy zarejestrować się na wizytę kontrolną rozrusznika serca" - alarmuje nasza czytelniczka. Tczewianie pomocy szukają w Kociewskim Centrum Zdrowia - tu jednak od tygodni odsyłani byli z kwitkiem. Szpital wyjaśnia, że były to chwilowe kłopoty, wynikające z włączania lecznicy do sieci szpitali - teraz sytuacja wróciła do normy.

Jak informują nasi czytelnicy, na wizytę związaną z kontrolą rozrusznika serca usiłowali umówić się od wielu tygodni. Niestety, punktu, gdzie można można sprawdzić stan regulującego pracę serca urządzenia, nie ma na terenie Tczewa - wizyty trzeba szukać albo na terenie Trójmiasta, albo w Starogardzie Gdańskim. Najbliżej znajduje się Kociewskie Centrum Zdrowia. Jak podkreślała nasza czytelniczka, pacjenci są bardzo zadowoleni z przebiegu samych wizyt i poziomu pomocy medycznej, ale wiele do życzenia pozostawia sam sposób rejestracji w ostatnich tygodniach.

- Od jakiegoś czasu jeździmy właśnie tam - ale ostatnio są olbrzymie problemu z rejestracją - kiedy przychodzi dzień, gdy ruszają zapisy, z koleżanką, która również korzysta z pomocy lekarskiej w tym punkcie, właściwie cały dzień wisimy na telefonie - próby dodzwonienia trwają wiele godzin - słyszmy albo sygnał zajętości, albo nikt nie odbiera. Kiedy wreszcie uda się nam po niezliczonych próbach dodzwonić - słyszmy, że musimy dzwonić - np. tydzień później - bo jeszcze nie wiadomo, kiedy będą przyjmowali lekarze. I tak w zasadzie od końca sierpnia. Dodam, że jesteśmy osobami starszymi - dzwonię, by zarejestrować męża - który ma ponad 80 lat - należy m. in. do grona osób objętych statusem poszkodowanych przez III rzeszę. Choćby z racji na wiek, nie możemy jeździć do Starogardu, by dowiedzieć się, że na razie terminów nie ma - opisywała kilka dni temu sytuację nasza czytelniczka.


Kociewskie Centrum Zdrowia poprosiliśmy o wyjaśnienia sytuacji i zapytaliśmy, czy jest jakaś szansa na usprawnienie systemu zapisów. Okazuje się, że sytuacja wróciła już do normy.

- Za pośrednictwem Państwa redakcji pragniemy serdecznie podziękować czytelnikom za wyrażenie pozytywnej opinii na temat usług świadczonych w naszej Poradni Kardiologicznej, jak także za wyrozumiałość w zakresie chwilowych przesunięć terminów kontroli stymulatorów, które to wynikały ze zmian organizacyjno - personalnych (w związku z rozszerzeniem działalności medycznej oraz wejścia w życie sieci szpitali). Terminy wizyt są już zaplanowane w harmonogramie, tak więc zapraszamy serdecznie do rejestracji - zarejestrować można się osobiście, telefonicznie bądź przez osoby trzecie. Kontakt do Biura Obsługi Pacjenta 58 774 94 60, 58 774 94 61. Korzystając z okazji zwracamy się z prośbą do pacjentów, aby podczas rejestracji przekazali na wstępie informację o przysługujących prawach do korzystania poza kolejnością ze świadczeń medycznych - informacja ta usprawni i przyspieszy proces rejestracji. - informuje Magda Jankowska, rzeczniczka prasowa Kociewskiego Centrum Zdrowia.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • anka_gość

  11.10.2017, 10:25

  nie możmy się zarejestrować się

  :)

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx6.xx2 
 • +2

  Alicja_gość

  11.10.2017, 13:54

  :(

  Bardzo przykre jest to, że możliwość leczenia w Polsce to towar deficytowy.Wstyd dla Państwa, które swoich obywateli zmusza do oczekiwania w ogromnych kolejkach do lekarzy specjalistów. Leczenie chorych ludzi powinno odbywać się na bieżąco.To taka swoista ruletka, dożyjesz lub nie. Gdzie godność i prawo ludzi chorych ?! Wydaje mi się, że w GŁĘBOKIM POWAŻANIU polskich polityków, zajmujących się pierdołami wokół własnych tyłków.Pozwalają na sprowadzanie mięsa z zagranicy, skażonego jakimiś antybiotykami, karmią nas GMO, wszystko ubrane jest w plastik.Nawet najsilniejszy organizm nie zniesie takiego ataku i w końcu zaczyna szwankować.Tylko gdzie szukać pomocy ? Do lekarza endokrynologa czas oczekiwania to ponad dwa lata. Tarczyca to epidemia XXI w. Ludzie z chorobami serca czy krążenia, często nie mają już tych dwóch lat czasu na oczekiwanie w kolejce. Refleksje ? powinniśmy rejestrować się zawczasu ? Bo bywa tak, że jak przyjdzie czas to dla nas już NIESTETY nie ma czasu.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx5 
 • Się się_gość

  11.10.2017, 18:50

  Się

  Powinni być tak... Się nie możemy się zarejestrować się...

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx6 
 • Się _gość

  11.10.2017, 18:51

  Się

  Powinno być tak... Się nie możemy się zarejestrować się...

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.