Zakupią specjalne łóżeczko dla noworodka urodzonego przez matkę z podejrzeniem COVID-19

(fot. www.weyermed.com)
Tczew - Zakupią specjalne łóżeczko dla noworodka urodzonego przez matkę z podejrzeniem COVID-19
Powiat Tczewski zakupi łóżeczko cieplne (ogrzewane łóżeczko), służące do transportu i opieki dla noworodka. Sprzęt będzie służył oddziałowi ginekologiczno - położniczemu w tczewskim szpitalu.

Łóżeczko kosztuje 28 tysięcy złotych, zakup zostanie pokryty ze środków starostwa:

- Wspieramy Szpitale Tczewskie w walce z koronawrusem. Nasze Szpitale są w ciągłym obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. - informuje Powiat Tczewski na swoim fanpagu.


Zakup takiego sprzętu jest niezbędny dla noworodka urodzonego przez matkę z podejrzeniem lub stwierdzeniem COVID-19.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -5

  Ryszard_gość

  20.04.2020, 09:34

  A mi długów nikt nie chce spłacić. Bezsensu

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx7 
 • +3

  Tomaszek _gość

  20.04.2020, 10:24

  Rysiek, jak Ty wogóle możesz liczyć na spłatę Twoich długów przez kogoś innego? No co Ty? Bądź odpowiedzialny i mądrze planuj swój budżet, to spokojnie sobie wszystko sam pospłacasz.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx1 
 • -5

  WOŚ_gość

  20.04.2020, 11:17

  Można by to łóżeczko obkleić serduszkami i w ten sposób byśmy pisiorów przekonali że Owsiak dał.

  Odpowiedz
  IP: 194.71.xx7.xx6 
 • -2

  MAX_gość

  11.08.2020, 09:06

  Mnie to nie przekonuje - bo wiele razy widziałem takie akcje że sprzęt z NFZ był oklejany serduszkami. Nawet windę okleili.

  Cytuj
  IP: 31.186.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA