Zespół dworsko-parkowy w Wielkich Wyrębach odzyska dawny blask

Podpisanie umowy na otrzymanie dofinansowania
Tczew - Zespół dworsko-parkowy w Wielkich Wyrębach odzyska dawny blask
Włodarze powiatu tczewskiego podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę o dofinansowanie projektu "Rewitalizacja zespołu dworsko-parkowego DPS w Wielkich Wyrębach". Dzięki unijnym środkom teren wokół Domu Pomocy Społecznej ma odzyskać dawny blask.

Marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, podczas uroczystego podpisania umów, w którym uczestniczyli starosta i wicestarosta tczewski, mówił:

- Te projekty może nie są wielomilionowe, ale wyróżniają się jednym bardzo ważnym aspektem - pobudzają aktywność społeczną.

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja zespołu dworsko-parkowego otaczającego DPS w Wielkich Wyrębach. Prace obejmują pd.-wsch. część parku o pow. 10410,00 m2 (budowę alejek, montaż oświetlenia i małej architektury). Przeprowadzone zostaną też szkolenia dot. pielęgnacji zieleni (20 osób, 20 godzin) oraz impreza dla mieszkańców na zakończenie projektu, która ma zaangażować społeczność lokalną w realizację projektu. Realizacja projektów pozwoli na organizację wydarzeń kulturalnych i społecznych, czym przyczyni się do zwiększenia integracji i aktywizacji mieszkańców Wielkich Wyrębów i gminy Gniew. Planowany termin rozpoczęcia realizacji projektu to kwiecień 2011 r., natomiast zakończenia listopad 2011 r. Całkowita wartość realizacji projektu to: 373 784.33 zł.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  ZEGAR SŁONECZNY_gość

  01.09.2010, 08:06

  DLACZEGO U NAS ZAMIAST REWITALIZACJI PARKU WYDAŁO SIĘ 200 TYSIECY ZŁOTYCH NA ZEGAR SŁONECZNY ?! Za te pieniadze moznaby postawic 20 kamiennych posągów z piaskowca albo wyremontowac wiekszosc alejek. Niech mi powiedza wlodarze ile tutaj kosztowal kazdy element ? Pomaranczowa blacha i srebrny pal? nawet odloiczajac 100 tysiecy za projekt nie wychodzi

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -4

  Tczewiani_gość

  01.09.2010, 15:24

  Zegar Sóneczny

  Osle czytaj zde zrozumieniem wiadomosci Tcz.pl wyadali ponad 300 tys zl

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx1 
 • -1

  max_gość

  01.09.2010, 21:56

  brawo

  Brawo Panie Sosnowski pozyskiwanie funduszy to już jest normą w Starostwie.W dalekich Wyrębach o których nikt pewnie nie wie ,że istnieją ,przeznaczyć takie pieniądze to naprawdę ludzki pomysł. Zapewne nikt tego parku z mieszkańców Tczewa nie zobaczy , bo nie będzie się chciało pojechać. I zapewne mało kto wie ,że w Domu Pomocy Społecznym w Wyrębach tworzone to jest dla tych właśnie mieszkających tam pokrzywdzonych przez los biednych ludzi. Trochę serca im się naprawdę należy. I to SERCE ma Sosnowski ! Niech mi ktoś powie ,że to pod publiczę , dla poklasku, dla taniej popularności... Czekam na komentarze mądrali .........

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia