Przez zepsuty mechanizm ten obraz był niewidoczny dla ludzi przez dziesiątki lat

(fot. gniew.pl)
Tczew - Przez zepsuty mechanizm ten obraz był niewidoczny dla ludzi przez dziesiątki lat
Nie raz mieliśmy już okazję przekonać się jak dużo tajemnic kryje gniewska świątynia. Tym razem zachęcamy do odwiedzenia jej kaplicy bocznej, do której wróciła właśnie Matka Boska Niepokalana. Przez zepsuty mechanizm obraz był niewidoczny dla ludzi przez dziesiątki lat.

Nikt dokładnie nie wie, kiedy zepsuł się mechanizm. Wiadomo jednak, że kiedyś w ołtarzu bocznym kościoła św. Mikołaja w Gniewie można było podziwiać dwa obrazy. Kiedy jeden był zasłonięty, można było podziwiać drugi, obraz Matki Boskiej Łęgowskiej, zwanej przez gniewian Matką Boską Piękną.

- Obraz wjeżdżał w obramowanie ołtarzowe. Kiedy mechanizm się zepsuł mogliśmy podziwiać już tylko Matkę Boską Piękną. Matka Boska Niepokalana była ukryta. Od momentu jej odkrycia przechodziła ona proces odrestaurowania. Zajmowała się tym pani konserwator, Tatiana Srokowska - informuje ks. Zbigniew Rutkowski, proboszcz gniewskiej parafii.


Obraz otrzymał też nowe, pozłacane ramy, które są kopią oryginalnego obramowania. Oprawę obrazu wykonał Krzysztof Łangowski z Czerska.

Zachęcamy do odwiedzenia kościoła św. Mikołaja w Gniewie i odkrywania jego sekretów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +2

  Desert storm_gość

  05.12.2018, 05:03

  Nic pięknego w tym nie widzę

  Ale ok.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx1 
 • -4

  Tymawa_gość

  05.12.2018, 14:53

  2 obrazy

  Biedni ludzie pozbawieni uczuć wyższych i logiki. Na zdjęciu obraz MB Niepokalanej. Obraz Matki Boskiej Pięknej nie jest tutaj eksponowany.

  Cytuj
  IP: 91.41.xx7.xx8 
  +4

  Smiech na sali_gość

  05.12.2018, 16:21

  do tymawa

  Jeśli dla Ciebie oglądanie obrazów to uczucia wyższe, to naprawdę jesteś biedny emocjonalnie...

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • -3

  biblista _gość

  05.12.2018, 08:02

  nie pokalana? , każdy jest pokalany , z urodzenia grzesznik, dlatego potrzebujemy Jezusa Chrystusa jako zbawiciela. A Maria cóż urodziła wychowała i na tym jej rola się skończyła. Ale już wtedy działał zakon feministek , co rozpropagował kult kobiety.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • -3

  Bajki i zabobony_gość

  05.12.2018, 09:20

  Sorry ale ja nie jestem każdy i nie urodziłem się z żadnym grzechem Takie bajki to dzieciom w przedszkolach nie mi i nie można być dziewicą po porodzie to jest sprzeczne z nauką no chyba że do Rosji jechała błonę se założyć na lewo a klecha mógł to naprawić pieniędzy ma w bród które powinien rozdać biednym No ale tak nie jest bo jego Bóg Szatan mu na to nie pozwala Jedyne co dobrze robią to ukrywają pedofilów w kościołach

  Cytuj
  IP: 80.212.xx6.xx0 
 • Aśka_gość

  06.12.2018, 07:19

  Miłośćn czeka na Ciebie

  Maryjo wybacz te zniewagi tym cofnie wiedzą co czynią. Ave Maryja!

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx4.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.