11 drużyn z Pomorza pokazało, że są "Fair Play"

II Turniej Sportowy "Fair Play" odbył się w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - 11 drużyn z Pomorza pokazało, że są "Fair Play"

zobacz galerię zdjęć: 6
W ostatnią środę (29.06) w Tczewie po raz drugi odbył się Turniej Sportowy "Fair Play". W imprezie wzięło udział 11 drużyn z placówek opiekuńczych z Tczewa, Chmielna, Kartuz, Kończewic, Narków, Damaszki, Starogardu Gd., Rudna i Szpęgawska. Zawodnicy udowadniali, że zasada fair play ważna jest nie tylko w sporcie, ale również w życiu codziennym.

Impreza odbyła się na boisku przy gimnazjum nr 3 na tczewskich Suchorzygach. Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych i propagowanie aktywności ruchowej:

- Chodzi o czerpnie energii i radości, którą nasi uczestnicy mogą uzyskać dzięki wspólnej aktywności. Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne mają równe prawa, że mogą się cieszyć życiem codziennym, normalnie funkcjonować, bawić się. - tłumaczy Gabriela Brządkowska, kierownik Środowiskowych Domów Samopomocy w Tczewie - Zgłosiły się do nas drużyny z całego Pomorza. Ten rok pokazał, że chętnych jest coraz więcej.

Zawodnicy wzięli udział w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, wyścigi w workach, rzut do celu, czy przenoszenie piłki lekarskiej. Nie zabrakło tańca, wspólnych śpiewów, a nawet pokazów bractwa rycerskiego. Zawodom patronował strongman Sebastian Wenta, a organizatorami są tczewskie koło Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie. Impreza była współfinansowana w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Drukuj
Prześlij dalej