Młodzież o internetowych zagrożeniach

Gimnazjaliści zaprezentowali się na deskach CKiS (fot. D. Górski)
Tczew - Młodzież o internetowych zagrożeniach
"Game over - życie w realu" - pod takim hasłem w ostatnio piątek (11.03.) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie prezentowali swoje spektakle młodzi artyści reprezentujący siedem gimnazjów z terenu powiatu tczewskiego. Laureatami przeglądu zostali uczniowie z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie, którzy zaprezentowali spektakl pod tytułem "Internet mój przyjaciel i wróg". Zwycięzcy w nagrodę reprezentować będą nasz powiat podczas przeglądu wojewódzkiego, który w kwietniu zorganizuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w sali widowiskowej CKiS odbył się przegląd małych form teatralnych pod hasłem "...game over-życie w realu". Imprezę uroczyście otworzył komendant Policji w Tczewie nadkom. Robert Sudenis.

- Młodzi artyści podczas prezentowanych przez siebie spektakli pokazali, jakie negatywne konsekwencje mogą być następstwem niewłaściwego wykorzystania z Internetu. Publiczność, która po brzegi wypełniła salę widowiskową, wszystkie przedstawienia nagradzała gromkimi brawami. - relacjonuje asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji. - Pierwsza nagroda decyzją jury przypadła uczniom Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie za sztukę pod tytułem "Internet mój wróg i przyjaciel".

Kto pojawił się na scenie?

- Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie
- Zespół Szkół w Opaleniu
- Gimnazjum nr 1 w Tczewie
- Gimnazjum nr 2 w Tczewie
- Gimnazjum nr 3 w Tczewie
- Gimnazjum w Subkowach
-Środowiskowy Hufiec Pracy w Tczewie

Gościnnie swoje przedstawienie pokazali też gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie.
Przyznano też trzy wyróżnienia, które otrzymali reprezentanci Gimnazjów nr 1 i 3 w Tczewie oraz Środowiskowego Hufca Pracy w Tczewie. Ponadto Gimnazjum nr 3 otrzymało nagrodę publiczności. Na zakończenie wszyscy artyści z rąk członków jury otrzymali symboliczne rogi obfitości po brzegi wypełnione słodyczami. Laureaci z Rudna reprezentować będą powiat tczewski podczas przeglądu wojewódzkiego, który w kwietniu bieżącego roku zorganizuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • kola_gość

  16.03.2010, 08:17

  ojojoj

  im chyba mama nigdy komputera nie kupiła.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx4.xx8 
 • +3

  MIO

  16.03.2010, 08:41

  promocja kuleje

  Dlaczego o takich imprezach dowiadujemy się "po" a nie "przed". Czy w naszym mieście nie można bardziej przyłożyć się do promocji imprez kulturalnych?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  zet48

  16.03.2010, 09:08

  brak rozgłosu

  popieram przedmówcę ...dlaczego nie rozwiesili plakatów? Chętnie dowiedziałbym się co młodzi ludzie wychowani w dobie komputeryzacji myślą o zagrożeniach płynących z Internetu. Mam nadzieje że sale widowiskową Centrum Kultury i Sztuki wypełniły dzieci i młodzież szkolna w ramach "lekcji wychowawczej".

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  hehehe

  16.03.2010, 09:11

  :)

  właśnie !

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  hehehe

  16.03.2010, 09:33

  :)

  a swoja droga MIO - to skoro jak twierdzisz - robisz to co dawniej tylko, że teraz za 25 pln/h a nie jak wcześniej, kiedy zaczynałeś za 3,5 pln/h , to wytłumacz mi w jaki sposób - wykonując to samo (fizyczne) zajęcie - masz możliwość siedzenia cały dzień przed kompem ? podkreślam, iż jak sam mówiłeś - nie masz żadnego wykształcenia kierunkowego ani układów, a pytam tak z czystej ludzkiej ciekawości bo coś mi tu nie gra :)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • MIO

  16.03.2010, 17:31

  Niestety hehehe mamy mały przestój zimowy i siedzimy na "postojowym", pozatym warszawscy urzędnicy stwarzają trochę trudności z wejsciem na budowę. Ot i cała historia. Ale już niedługo

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  Domanos

  16.03.2010, 22:11

  do hehe

  Ale widzisz za siedzenie w domu tez ma się kase MIO ją ma :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  ka_gość

  28.06.2010, 18:30

  ...

  gimnazjum w Subkowach najlepsze... widać po zdjęciu.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx6.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.