Gasili pożary i usuwali skutki wichury

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Gasili pożary i usuwali skutki wichury
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 28. listopada do 4. grudnia zanotowano łącznie 50 zdarzeń, z czego 12 stanowią pożary, a 38 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

28.11.2011 r. godz. 1.01 Czarlin, ul. Gniewska - zerwane pokrycie dachu

Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z OSP Gniszewo i jeden z JRG Tczew. Na miejscu zastano zerwaną częściowo blachę dachową z budynku mieszkalnego. Przy pomocy linek zabezpieczono pozostałą część podrywanego przez wiatr pokrycia dachu.

28.11.2011 r. godz. 1.03 Rakowiec gm. Gniew - zerwany dach

Do zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie z OSP Opalenie i Gniew oraz z JRG Tczew. Na miejscu zastano dwa budynki garażowe, z których zostały zerwane dachy. Z jednego całkowicie, z drugiego częściowo. Działania polegały na zamocowaniu poderwanej konstrukcji dachowej pasami naciągowymi i linami. Konstrukcję dociążono pustakami.

29.11.2011 r. godz. 2.31 Łukocin gm. Tczew - pożar budynku mieszkalnego

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z OSP oraz cztery z JRG Tczew. Na miejscu zastano pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego obejmujący całą konstrukcję dachu i strop. Ze względu na drewnianą konstrukcję stropu i dachu pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko. W momencie dojazdu jednostek pożar był rozwinięty i obejmował całe poddasze. Akcja gaśnicza trwała ok. 4 godzin.

01.12.2011 r. godz. 14.07 Gręblin gm. Pelplin - pożar kotłowni budynku mieszkalnego

Do zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie z OSP Gręblin i Pelplin oraz dwa z JRG Na miejscu zastano wydobywający się dym z kotłowni budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Działania polegały na ugaszeniu palących się składowanych gazet i drewna oraz przewietrzeniu pomieszczenia. Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

W ubiegłym tygodniu jednostki straży pożarnej likwidowały łącznie 29 zdarzeń będących następstwem silnych wiatrów, jakie przeszły nad terenem powiatu tczewskiego.
Drukuj
Prześlij dalej