Wiedzą, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły

Tczew - Wiedzą, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły


Rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym są podstawą, szczególnie gdy polskie drogi są sceną, na której rozgrywa się tysiące tragedii. W akcji edukacyjnej "Bezpiecznie do szkoły" wzięło udział aż 150 uczniów klas pierwszych z gminy Gniew.

Spotkanie rozpoczął Jakub Cybura, prezes spółki Inwest-Kom, będącej zarządcą dróg gminnych, a zarazem realizatorem przewozów szkolnych.

- Jako zarządca czujemy się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy Gniew. Dlatego też zaprosiliśmy Was na to spotkanie, abyście zapoznali się z zasadami ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drogach - mówił przedsiębiorca.

W przedsięwzięciu udział wzięli też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, organizując gry i zabawy dla dzieci. Mundurowi przeprowadzili konkurs z maluchami, dotyczący zasad prawidłowego przechodzenia przez ulicę, znajomości telefonów alarmowych i zasad poruszania się po drogach. Wydarzenie było też wspaniałą okazją, by rozstrzygnąć konkurs plastyczny dla uczniów, który rozpoczął się już w październiku.

- Otrzymaliśmy dziesięć pięknych prac, które miały zobrazować swoją wizję bezpiecznej drogi do szkoły. Dodatkowo nasza spółka, jako organizator przewiduje wykorzystanie prac, jako inspiracji do ozdobienia szkolnych autobusów - opowiadał Rafał Kwiatkowski, specjalista ds. zamówień publicznych, ubezpieczeń i projektów w firmie Inwest-Kom. Wszystkie pierwszaki otrzymały nagrody związane z bezpieczeństwem, czyli kaski i lampki do rowerów, odblaskowe smycze, kamizelki i opaski oraz kodeksy drogowe.

Gośćmi, którzy pojawili się na spotkaniu byli też przedstawiciele Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Gdańska. Ostatnim punktem spotkania był występ aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych "ART-RE" z Krakowa z nowatorską adaptacją baśni braci Wilhelma i Jakuba Grimm. W baśniową treść wplecione zostały zasady ruchu drogowego, które umożliwiły dzieciom poznanie na przykład podstawowych znaków drogowych. Z uwagi na potrzebę kształtowania u dzieci właściwych nawyków i nauczania ich prawidłowych zasad i zachowań w różnych sytuacjach na drodze, organizatorzy zapewnili, że kolejna edycja akcji będzie miała miejsce na pewno w przyszłym roku. W organizacji wydarzenia organizatorów wsparli swymi zasobami OSP Gniew i Stowarzyszenie Centrum Aktywnych-Gniew.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  jurek16

  06.12.2011, 15:33

  bezpiecznie dotrzeć do szkoły

  taka edukacja powina być stałym bywalcem szkół jak i pruby ewakułacji dzieci i nauczycieli z stanie pożaru - zagrożenia spróbujmy to nie jes drogie a przyniesie skutek pzytywny

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  20.03.2012, 20:12

  fajne

  Odpowiedz
  IP: 83.26.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia