Działaj Lokalnie 2011 - wyróżniono trzy inicjatywy z gminy Gniew

Wyróżniono trzy inicjatywy z gminy Gniew (fot. tcz.pl)
Tczew - Działaj Lokalnie 2011 - wyróżniono trzy inicjatywy z gminy Gniew
Siódmą już edycję programu Działaj Lokalnie podsumowano w tym roku w Gminnym Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie. Wśród wyróżnionych wniosków złożonych w ramach projektu znalazły się trzy inicjatywy z gminy Gniew. Nagrodzono działania Akademii Opaleńskiej, Klubu Przyrodnika i Grupy KLAN.

Dzięki programowi Działaj Lokalnie w 2011 do lokalnych społeczności z terenu powiatów tczewskiego i nowodworskiego trafiło prawie 95 tys. złotych. Podczas spotkania podsumowującego ubiegłoroczną edycję programu nagrodzono najlepsze z tych inicjatyw. I tak w kategorii na najatrakcyjniejszą informację o projekcie zwyciężył Klub Przyrodnika działający przy Stowarzyszeniu Centrum Aktywnych Gniew. Grupa ta nagrodzona została za projekt "Aktywni z natury", promujący turystykę pieszą, rowerową i wodną w oparciu o istniejące w gminie szlaki turystyczne i inne warte odwiedzenia miejsca. W ramach właśnie tego projektu wydano też mapkę gminy Gniew.

Nagrody przyznano również dla projektów, które w sposób znaczący wyróżniły się spośród grona dofinansowanych w VII edycji Działaj Lokalnie. Dla powiatu tczewskiego przyznano trzy równorzędne nagrody. Zdybyli je Młodzi Aktywni z gminy Subkowy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Tczewie oraz do gniewska Grupa KLAN. Gniewianie docenieni zostali za projekt "Obiektyw-nie patrzymy w przyszłość", którego celem było umożliwienie młodzieży poznania lokalnego rynku pracy oraz wymagań potencjalnych pracodawców.

- Chcieliśmy w ten sposób wyrównać szanse edukacyjne poprzez rozwijanie samodzielności i wyzwolenie aktywności młodzieży, rozwój ich kompetencji społecznych i umiejętności autoprezentacji- opowiadała podczas spotkania podsumowującego Walentyna Czapska, współautorka nagrodzonego projektu.
Drukuj
Prześlij dalej