Tysiące uczniów odwiedziło targi edukacyjne

Szkoły przygotowały stoiska z ofertą edukacyjną (fot. mat. starostwa)
Tczew - Tysiące uczniów odwiedziło targi edukacyjne

zobacz galerię zdjęć: 3
W tczewskim II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Targi Edukacyjne. Była to już jedenasta edycja imprezy, w której uczestniczyło 980 gimnazjalistów z 16 szkół. Wzorem lat ubiegłym organizatorem targów było Starostwo Powiatowe we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi powiatu tczewskiego.

Jak każdego roku, również ostatnia edycja imprezy (19.03) przyciągnęła tysiące uczniów, przedstawicieli samorządów, dyrekcji szkół, kuratorów, nauczycieli i pedagogów. Uczniowie kończący w tym roku gimnazjum mieli doskonałą okazję, aby wymienić doświadczenia z uczniami i nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych i dokonać wyboru dalszej drogi kształcenia. Wszystkie szkoły przedstawiły bogatą ofertę edukacyjną, natomiast szkoły zawodowe i technika zaprezentowały asortyment zajęć praktycznych, które oferują poszczególne placówki. W trakcie targów pracownicy Wydziału Edukacji, Promocji, Kultury, i Sportu przeprowadzili wśród uczestników spotkania ankietę, której celem było uzyskanie opinii gimnazjalistów na temat wyboru przyszłej szkoły. Zdaniem ankieterów, szkoły, które w przygotowanie swoich stanowisk prezentujących placówkę, włożyły najwięcej wysiłku i zaprezentowały się w najciekawszy sposób to II liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie (na 77 osób ankietowanych tę szkołę wybrało 50 uczniów - 64 proc. ankietowanych), Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie (tę szkołę wybrało 11 proc. ankietowanych, tj. 9 gimnazjalistów) oraz Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie (7 ankietowanych - 9 proc.).

- Jakość edukacji w naszym powiecie wzrasta - mówił starosta tczewski, Witold Sosnowski, otwierając Targi Edukacyjne - Przykładem tego są kolejne nowe kierunki powstające w szkołach ponadgimnazjalnych, przeprowadzone inwestycje i remonty w placówkach oraz zwiększająca się każdego roku oferta zajęć praktycznych w szkołach. Działania te świadczą o tym, że wzrasta atrakcyjność szkół w naszym powiecie. Zachęcam więc wszystkich uczestników dzisiejszych targów do zapoznania się z szeroką ofertą, skorzystania z niej, a przede wszystkim wybrania tych kierunków i tych szkół, które pomogą odnaleźć się na rynku pracy.

Na pytanie ankieterów, w której szkole uczeń ma zamiar kontynuować dalszą naukę, najwięcej gimnazjalistów wybrało II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie (53 proc.), kolejne typowane szkoły to
Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie (11 proc), Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie (10 proc), I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Tczewie (9 proc.) oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza pasierba w Tczewie (9 proc).
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  kierowca roweru_gość

  29.03.2010, 01:45

  Co za bełkot Sosnowskiego. Potok pięknych słów niepopartych przykładami. Co z tego, że kierunek ładnie brzmi, a szkoła nie potrafi go prowadzić i podcina skrzydła?

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx6 
 • hehehe

  29.03.2010, 10:18

  ...

  jakość wzrasta ? a kiedy zamykacie CED panowie ??

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  maala_gość

  29.03.2010, 13:00

  tcz.pl wyraźnie lansuje Sosnowskiego, zauważyliście? Przy większości artykułów pojawia się właśnie jego wypowiedź :P To, że zamiast pracować wszędzie się pcha i pokazuje, to inna sprawa, ale na spędach i imprezach są też inni politycy. Agitka ze strony portalu? :>

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx5 
 • +3

  hehehe

  29.03.2010, 15:29

  ...

  ciekawe co obiecał busiarzom ? mam na myśli Latochy :)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  29.03.2010, 14:35

  moim zdaniem z roku na rok jakosc ksztalcenia leci na leb na szyje. bylo to juz zauwazalne wczesniej gdzie progi przyjmowania kandydatow do szkol byly zanizane. i to nie jest zwiazane z tym ze gimnazjalisci pisza coraz slabiej testy. bo gdyby bylo tak ze progi byly z roku na rok na podobnym poziomie to szkoly nie zanizaly by swojego poziomu do uczniow a wrecz odwrotnie to rekruci staraliby sie bardziej zeby moc sie dostac do upragnionej szkoly. moim osobistym zdaniem oferta szkol w tczewie <nie wiem jak jest w katoliku dlatego tej szkoly staram sie nie oceniac> nie daje uczniom po jej ukonczeniu dobrego startu beda mieli szanse sie o tym przekonac ci ktorzy wybiora sie na studia i wtedy zetkna sie z ludzmi ktorzy ukonczyli trojmiejskie licea. roznica jest duza zeby nie powiedziec ogromna

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx3.xx4 
 • +1

  inn_gość

  29.03.2010, 14:44

  hmm, ciekawe czemu? "Wzorem lat ubiegłym organizatorem targów było Starostwo Powiatowe we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi powiatu tczewskiego." Skoro mowa o edukacji na terenia Starostwa i o targach, których organizatorem jest Starostwo, to kto inny ma się wypowiadać? ;p

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia