Recykling. W ciągu ostatnich 12 miesięcy tczewscy uczniowie pobili wszystkie rekordy!

(fot. facebook.com/MirosławPobłocki)
Recykling. W ciągu ostatnich 12 miesięcy tczewscy uczniowie pobili wszystkie rekordy!
W piątek, 23 lutego, w tczewskim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie wyników za 2017 rok oraz wręczenie dyplomów za osiągnięcia w programach ekologicznych związanych z selektywną zbiórką surowców. Programy ekologiczne realizowane były w tczewskich przedszkolach i szkołach podstawowych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy tczewscy uczniowie pobili wszystkie rekordy!

Od wielu lat placówki oświatowe Tczewa przyczyniają się do zmniejszenia strumienia odpadów trafiających do pojemników miejskich prowadząc selektywną zbiórkę różnych frakcji "czystych" surowców, które trafiają prosto ze szkół do ZUOS. W 2017 r. w jednostkach oświatowych miasta Tczewa kontynuowano selektywną zbiórkę. Uczestnikami programów odpadowych były wszystkie szkoły podstawowe (do czerwca również gimnazja) oraz niektóre przedszkola. Koordynatorem programów edukacyjnych oraz zbiórki była Pracownia Edukacji Ekologicznej Urzędu Miejskiego w Tczewie we współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów Stałych. Tradycyjnie realizowane były wieloletnie programy związane z promowaniem selektywnej zbiórki odpadów: "Moje miasto bez odpadów", "Recykling w mojej szkole", "Zielone zakupy", "Zakręcone - Odkręcone", "Lider segreguje odzyskuje".

Najlepsze wyniki we wszystkich wyżej wymienionych programach i konkursach (po zsumowaniu i uśrednieniu wyników na 1 ucznia) oraz doliczeniu odpadów, które trafiły do prywatnych odbiorców (zbiórki charytatywne etc.) uzyskały: Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 8 - (patrz wykres nr 7). Wśród przedszkoli najlepsze wyniki w selektywnej zbiórce odpadów uzyskały: Przedszkole "Fantazja", "Chatka Puchatka", "Jarzębinka", Przedszkole Sióstr Miłosierdzia.

- W roku 2017 zebrano prawie 223 tony surowców wtórnych. To najlepszy wynik z dotychczasowych uzyskanych przez szkoły i przedszkola w programach odpadowych. Świadczy to o dużym zaangażowaniu mieszkańców miasta z selektywną zbiórkę i zrozumienie konieczności odzysku surowców. - podsumowuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.


Drukuj
Prześlij dalej