Bociana możesz podejrzeć... w internecie

Bociana już można podglądać (fot. tcz.pl)
Tczew - Bociana możesz podejrzeć... w internecie
Od drugiego kwietnia obserwować można gniazdo bociana białego, znajdujące się na czynnym kominie piekarni przy ulicy Wiślanej w Gniewie. Monitoring bocianiej rodziny jest jedyną tego rodzaju inicjatywą na Pomorzu. Jej pomysłodawcą jest Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej Helianthus, które do tej pory prowadziło monitoring karmnika dla ptaków.

Prace nad montażem kamery trwały już od 29 marca. Jak wspominają pracownicy GCEE, pracy było sporo, bo instalacja kamery odbywała się na znacznej wysokości, na szczęście jednak wszystko udało się za pierwszym podejściem i już po 2 godzinach kamera przesłała pierwszy obraz gniazda.

- Po podłączeniu kabli i przetestowaniu urządzenia mogliśmy przystąpić do zamontowania wysięgnika z kamerą na konstrukcji komina. Nie udałoby się to bez pomocy gniewskich strażaków, a w szczególności operatora drabiny pana Łukasza Cyssewskiego, za co pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować - opowiada Justyna Porożyńska-Majewska, edukator ekologiczny przy GCEE.

Bocianią rodzinę wypatrywać można na stronie internetowej organizacji www.gcee.pl . W tym roku bociana po raz pierwszy ujrzano w poniedziałek 9 kwietnia. Dnia następnego zarejestrowano już pierwsze zdjęcie ptaka z monitoringu. Zwycięzcą konkursu na najszybciej nadesłanego "print screena" został mieszkaniec Gniewu, Przemysław Dorotyn. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszych obserwacji bocianiego gniazda.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia