Uczcili rocznicę męczeńskiej śmierci ks. senatora Alfonsa Schulza

Ksiądz Schulz został pochowany przy kościele w Subkowach
Tczew - Uczcili rocznicę męczeńskiej śmierci ks. senatora Alfonsa Schulza
W Subkowach odbyła się uroczystość upamiętnienia 71 rocznicy śmierci ks. senatora Alfonsa Wacława Schulza. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem biskupa Diecezji Pelplińskiej prof. dr hab. Jana Bernarda Szlagi. Ksiądz Schulz został zamordowany w obozie koncentracyjnym w Stutthofie.

Spotkanie rozpoczęto uroczystą Mszą św., którą w kościele parafialnym odprawił ks. infułat Stanisław Grunt. Wszystkich przybyłych powitał ksiądz kanonik Feliks Kamecki, proboszcz parafii w Subkowach. Następnie odsłonięto tablicę pamiątkową, a zebrani goście ofiarowali swoją modlitwę w intencji ks. senatora Alfonsa Schulza, jednocząc się przy jego grobie.

Po Mszy św. spotkanie kontynuowano w Domu Parafialnym - poprowadził je senator Andrzej Grzyb. Zaproszeni prelegenci Michał Kargul oraz Kazimierz Ickiewicz przybliżyli wówczas biografię proboszcza parafii subkowskiej, kapłana i męczennika Alfonsa Schulza.

Uroczystość została zorganizowana przez Parlamentarny Zespół Kociewski, senatora Andrzeja Grzyba, ks. kanonika Feliksa Kameckiego oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Subkowach.

Schulz Alfons Wacław (1872-1940), ksiądz, działacz społeczno-narodowy na Pomorzu, senator RP.

Urodzony 5 marca w Tymawie, powiat kwidzyński, był synem Jakuba i Marii z Binerowskich.

Od 1931 roku proboszcz w Subkowach. Odznaczony Krzyżem Powstańczym i Kawalerskim Polonia Restituta. Zamordowany w obozie koncentracyjnym w Stutthofie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -2

  GryFFF

  06.07.2011, 00:36

  Ale, że księdza Prałata Wyzgi tam na zdjęciu zabrakło? Widocznie nie było TvTetka i nie warto było się pokazywać. Albo kasa na krypty już załatwiona.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  Łowca debili_gość

  06.07.2011, 07:59

  dopadłem drania

  mam cię GryFFFie, debilu! Znów bredzisz bez sensu.

  Cytuj
  IP: 79.188.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.