Próbują naciągnąć na numer z Domem Dziecka

W placówce będzie mogło pozostać nie więcej niż 30. wychowanków (fot. tcz.pl)
Tczew - Próbują naciągnąć na numer z Domem Dziecka
"Zbieramy środki na sieroty z likwidowanego w Tczewie Domu Dziecka" - informacja o tego typu telefonach dotarła do dyrekcji tczewskiej placówki. "Nikt nie zamyka Domu Dziecka i nie prowadzimy w ten celu żadnej zbiórki" - przestrzega przed oszustami dyrektor placówki.

O rzekomej likwidacji placówki usłyszała w telefonicznej rozmowie prowadząca w Tczewie firmę siostra jednej z pracownic Domu Dziecka. O niepokojącym telefonie poinformowano dyrekcję:

- Ktoś przekonuje, że Dom Dziecka jest w likwidacji, a dzieci zostaną przeniesione do Starogardu Gdańskiego, dlatego zbiera środki na ten cel. Dotarło do nas już kilka niepokojących sygnałów o podobnych numerach. - tłumaczy Edward Dembiński, dyrektor tczewskiego Domu Dziecka - Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że nie zamykamy naszej placówki i nie prowadzimy zbiórki na ten cel. Prowadzona jest jedynie reorganizacja. Oczywiście, zachęcamy do wsparcia naszego Domu Dziecka, jednak w tym celu prosimy o kontakt z naszą placówką.

Dodajmy, że zgodnie z decyzją wojewody pomorskiego z listopada 2008 roku, wskazującą na osiągnięcie standardów w Domach Dziecka, powiat tczewski przeprowadził program naprawczy w tutejszej placówce. Zmiany programu dotyczą przede wszystkim liczby wychowanków, która nie może być większa niż 30-cioro dzieci zamieszkujących w jednym Domu Dziecka. W związku z tym część wychowanków zostanie rozlokowana w mieszkaniu przy ulicy Kopernika 1 oraz w "Małym Domu Dziecka" w Narkowach.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  LGFT_gość

  23.06.2011, 21:35

  Pan dyrektor właściwy człowiek na stanowisku

  Pełny profesjonalista mamy wielki szacunek dla pana.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.