Undergramy. Nagrody dla Trójmiasta i Tczewa

Przegląd zespołów Undergramy (fot. tcz.pl)
Tczew - Undergramy. Nagrody dla Trójmiasta i Tczewa

zobacz galerię zdjęć: 3
W ostatnią sobotę (28 maja) w parku za Centrum Kultury i Sztuki odbyła się pierwsza edycja Przeglądu Amatorskich Zespołów Alternatywnych UNDERGRAMY. Przez kilka godzin na scenie zaprezentowało się 10 najlepszych zespołów, wyłonionych w drodze konkursowych eliminacji.

To była prawdziwa odsłona alternatywnych brzmień. Przesłuchania grup konkursowych ruszyły w samo południe i potrwały do godziny 18. Potem jury, w którym zasiedli - Barbara Jackiewicz, red. naczelna Radia Fabryka, Aleksander Kowal z Agencji Artystycznej Freakpointing z Trójmiasta oraz Maciej Kortas z tczewskiego zespołu Ajagore, miało 2 godziny na wyłonienie zwycięzcy - na 20. zaplanowano bowiem koncert laureatów.

- Laureatem Przeglądu i nagrodę GRAND PRIX - wygrał zespół CLOCKWISE z Trójmiasta. Prezentacja sceniczna pięciu muzyków została najwyżej oceniona przez Jury zarówno pod względem umiejętności muzycznych, technicznych jak i wokalnych. Dodatkowym atutem zespołu był fakt, iż charakteryzowała ich doskonała spójność wizerunku ze stylistyką muzyczną. - informują organizatorzy.

Jury postanowiło wyróżnić również jeden zespół, który wykazał się szczególną precyzją pod względem technicznych umiejętności instrumentalnych. Tę nagrodę otrzymała tczewska kapela - BLACK FLOWERS.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia