Konno po Kociewiu - są środki na oznakowanie tras

Jazda konna stanie się produktem turystycznym Kociewia? (fot. tcz.pl)
Tczew - Konno po Kociewiu - są środki na oznakowanie tras
Trwają prace nad stworzeniem profesjonalnego produktu turystyki aktywnej Kociewia. Po styczniowej starogardzkiej konferencji podsumowującej rok pracy w tym kierunku, przyszedł czas na pierwsze, przedsezonowe spotkanie robocze "Kociewia na 4 Kopyta". Niedawno udało się pozyskać ministerialne środki, które zostaną przekazane m. in. na przygotowanie oznakowania tras jeździeckich.

W piątkowe przedpołudnie, 26. marca, uczestnicy przedsięwzięcia zjechali się do Kręgskiego Młyna pod Starogardem Gdańskim. Nad Wierzycą, u Zdzisława Drężka (jednego z jeździeckiej braci), LOT KOCIEWIE przedstawiła swoje już w 100 procentach pewne działania na najbliższe miesiące.

- "Kociewie na 4 kopyta" zostało docenione i odpowiednio wycenione przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z ministerialnego konkursu grantowego LOT KOCIEWIE pozyskała fundusze na oznakowanie dalszych fragmentów tras oraz niemieckojęzyczną promocję całości projektu w Internecie i w publikacjach wydawniczych. Ponad 30 tysięcy złotych zostanie zainwestowanych w "K4K" - to nie podlegało dyskusji. - informują przedstawiciele LOT "Kociewie".

Pozostałe punkty harmonogramu spotkania były już propozycjami biura Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, skierowanymi do współpracujących partnerów. Wynikiem prezentacji, rozmów dyskusji są kolejne pomysły polepszające m.in. rozpoznawalność "Kociewia Końskiego" wśród gości, turystów, klientów. Możliwe, że już niebawem nad naszymi padokami i stajniami zaczną powiewać sporych rozmiarów flagi z logiem "Kociewia na 4 kopyta":

- Projekty są stworzone, wstępna wycena także, zatem czas na ostateczne decyzje. Starania zmierzające ku integracji projektu, dotyczącą także zakupu jednakowych stojaków wystawienniczych, na których prezentowałyby się wydane przez LOT KOCIEWIE katalogi turystyki jeździeckiej oraz mapki z naniesionymi szlakami oraz pełną bazą teleadresową. Odrobina marketingu na europejski rynek zachodni to tylko zwiastun. LOT KOCIEWIE wyznaje zasadę, iż nie sposób prawdziwie zapraszać gości, turystów, klientów, jeśli sami siebie dobrze nie znamy. Najważniejszą decyzją piątku w Kręgskim Młynie jest wybrana data 23-24 czerwca. W tych dniach, z wewnętrzną promocją "Kociewia na 4 kopyta", przejedzie przez Nasz Region rajd koński LOT KOCIEWIE i Kociewskich Koniarzy.
O jego szczegółach cała grupa będzie finalnie dyskutować ponownie - tym razem 18 maja w Dunajkach u Pani Łucji Neugebauer. - dodaje LOT.

Wszystkich detalicznych informacji dotyczących "Kociewia na 4 kopyta" udzieli oraz wiele materiałów reklamowych przekaże:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
tel. 58 531 37 41
info@kociewie.eu
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +2

  pingapinga

  13.04.2010, 07:01

  muszę przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta informacja. w końcu doczekaliśmy się świeżego pomysłu na uatrakcyjnienie regionu. być może jazda konna nie jest popularnym hobby, ale powyższy artykuł jest pierwszym krokiem aby to zmienić. jest w okolicy kilka stadnin - myślę że to krok w dobrym kierunku, a przynajmniej interesującym kierunku.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  zenek_gość

  13.04.2010, 18:16

  Bzdura

  Końskie trasy... Pic na wodę, fotomontaż, bzdura ma resorach! W okolicy Tczewa jest mnóstwo ścieżek rowerowych, wzdłuż jezior, przez lasy itd. Ścieżki są oznakowane. Do korzystania z nich potrzebny jest tylko rower, który jest ogólno dostępnym środkiem lokomocji. Z pewnością dużo, dużo łatwiej niż koń. Sądzę, że posiada go 75% mieszkańców. I co z tego?! Ścieżki te są kompletnie puste! Zastanówmy się teraz, kto będzie korzystał z tras jeździeckich. Jazda konna nie należy do tanich sportów. No chyba, że miasto ma zamiar wypożyczać za free konie niedoświadczonym mieszkańcom. Pomysł z cyklu: „róbmy coś żeby nie mówili, że nie robimy"

  Cytuj
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • -3

  Łukasz

  13.04.2010, 09:24

  ups

  a kto będzie sprzątał po koniach? Straż miejska? ;)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  hehehe

  15.04.2010, 10:13

  ...

  konie mają torby od strony zadu, wiec kłopotu nie będzie, a i nawóz dla działkowców jak znalazł :)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • gniady_gość

  13.04.2010, 17:58

  jakich stadnin?

  nie ma to jak laicy-w okolicy nie ma ŻADNYCH STADNIN, są stajnie. może zacznijcie kochani od nabrania ciut, minimum wiedzy o koniach stajniach stadach i stadninach, a potem zabierzcie się za jadę po okolicach... po których i tak lasami jeździ się konno. po drugie-co do sprzątania po koniach-kłania się brak wiedzy o fizjologii-po lasach straż miejska chyba nie będzie sprzątać naturalnego nawozu? a jak myślisz-jak często koń wydala odchody? Co do inicjatyw "końskich" wszystkie są dobre, byle były robione z głową i odrobiną wiedzy o całym temacie końskim....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx0 
 • pingapinga

  14.04.2010, 13:18

  sądząc po nicku - stary z ciebie koniarz - z zasady czepiał się będziesz profesjonalnego nazewnictwa. nie mniej jednak jest kilka miejsc na Kociewiu - niech będzie Stajni. oczywistym jest też fakt, że po leśnych duktach jeździ się konno. ale stworzenie szlaków - choćby tylko z nazwy - bo szlaki już są, spowoduje sformalizowanie rekreacji w regionie. a to krok w dobrą stronę. zacznijmy od szlaków, potem przyjdzie czas na kolejne stajnie i rekreacje konna. a nie tak jak z nieszczęsnymi rowerami w Tczewie. pierw kupmy rowery, niech ludzie jeżdżą, a ścieżek brak, lub są krótko mówiąc minimalistyczne.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia