Rewitalizacja w Gniewie - znamy harmonogram planowanych prac

Rynek w Gniewie (fot. gniew.pl)
Tczew - Rewitalizacja w Gniewie - znamy harmonogram planowanych prac
Prace rewitalizacyjne trwają w najlepsze. Remonty posuwają się, obejmując rozkopami kolejne rejony miasta. W całości wykostkowana jest ul. Brzozowskiego, która jako pierwsza została wzięta na warsztat. Prace prowadzone są również na dziedzińcu gniewskiego urzędu oraz w części ulicy Wąskiej od ul. Wodnej do ul. Pod Basztą.

Rozpoczynają się już prace w 1/4 ul. Piłsudskiego (ul. Piłsudskiego remontowana będzie w 4 etapach) od placu Grunwaldzkiego do ul. Gostomskiego, w zachodniej pierzei rynku oraz w ul. Wschodniej. Ta część miasta wyremontowana ma zostać do 22 kwietnia. Rozpoczęła się już także modernizacja alejki.

W kolejnym etapie, przewidzianym na czas od 23 kwietnia do 6 maja, planowane są prace w dalszej części ul. Piłsudskiego od ul. Gostomskiego do ul. Górny Podmur, w północnej części placu Grunwaldzkiego, w ul. Wodnej i w części ul. Zamkowej od ul. Wąskiej do ul. Sobieskiego.


Następnym rozdziałem rewitalizacji, zaplanowanym od 7 do 20 maja, mają być prace w ul. Piłsudskiego w części od ul. Górny Podmur do ul. Gdańskiej (strona przy banku PKO), w południowej pierzei placu Grunwaldzkiego oraz w części ul. Sobieskiego od placu Grunwaldzkiego do ul. Zamkowej.

Od 21 maja do 3 czerwca dokończona ma zostać ulica Piłsudskiego w części od ul. Górny Podmur do ul. Gdańskiej (strona przy banku BGŻ), wykonana będzie druga część ul. Sobieskiego od ul. Zamkowej do skrętu na Wzgórze Zamkowe oraz ul. Bankowa.

Następnym etapem będzie remont części ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. 27 Stycznia do skrętu na Wzgórze Zamkowe. Te remonty zaplanowano na czas od 4 czerwca do początku lipca.

W lipcu, remonty przeniosą się na ul. Wąską. W pierwszej kolejności wybrukowany zostanie łuk tej ulicy od ul. Wschodniej do ul. Wodnej. Następnie prace prowadzone będą w najdłuższym odcinku tej ulicy do ul. Zamkowej, a w ostatnim etapie do ul. Sobieskiego. Równolegle do prowadzonych remontów na ul. Wąskiej, modernizację przechodzić będzie wschodnia część rynku oraz skwerek przy urzędzie. Wszystkie te prace potrwać mają do końca lipca.


W czasie trwania wszystkich prac zmieniana będzie organizacja ruchu w mieście. Remonty wykonywane są jednak tak, aby zapewnić przejezdność, choć ta i tak będzie utrudniona. W związku z tym prosimy Państwa o szczególną ostrożność, dostosowywanie się do tymczasowych znaków drogowych, a przy tym wszystkim zachowanie cierpliwości i zrozumienia.

Szczegóły można znaleźć tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Stare Miasto._gość

  12.04.2018, 11:31

  Rewitalizacja.

  Trzymajmy kciuki za powodzenie prac. Może w końcu będziemy mieszkali w ładnym, czystym i ukwieconym miasteczku. Naprawdę warto zadbać o miasto, jego mieszkańców. Mieszkańcy nie są żli, ale trzeba ich zaktywizować w zakresie dbania o swoje otoczenie, pomóc zrozumieć co to jest czystość w domu, na ulicy i w okolicy. Powodzenia w działaniu pracownikom samorządowym i aktywnym radnych. Tych nie aktywnych pomińcie w wyborach, niech odejdą w niebyt i zapomnienie. Dajcie szansę tym ludziom co chcą działać.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.