Dach runął pod naporem śniegu

Dach, śnieg (fot. tcz.pl)
Tczew - Dach runął pod naporem śniegu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 13. do 19. grudnia zanotowano łącznie 50 zdarzeń, z czego 11 stanowią pożary, zaś 39 miejscowe zagrożenia.

14.12.2010 r. Tczew ul. Jagiellońska

Na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. W wypadku ranna została jedna osoba. W działaniach brały udział: 3 zastępy z JRG Tczew.

15.12.2010 r. Rukosin

Intensywne opady śniegu oraz zaniedbanie obowiązku odśnieżenia dachu było przyczyną zawalenia się wiaty magazynowej o powierzchni przekraczającej 1000 m2. W działaniach brały udział: 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp OSP Turze.

17.12.2010 r. Tczew, ul. Dworzec Suchostrzygi

Około godziny 16.00 wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Strażacy po wejściu przez okna do mieszkania w aparatach ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody w natarciu na palący się przedpokój. Drugi prąd wody podano na palące się poddasze po wybiciu otworów w dachu wykonanego z eternitu. Za pomocą kamery termowizyjnej zlokalizowano miejsca pożaru. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki stropu i stopniowego dogaszania tlących się desek nad przedpokojem i korytarzem. W działaniach brało udział 5 zastępów JRG Tczew i 1 zastęp OSP Turze.

19.12.2010 r. Rudno, Droga nr 229

Najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku ranne zostały cztery osoby, które zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 z OSP Pelplin.
Drukuj
Prześlij dalej