Punkt przyjmowania odpadów w Tczewie poszerza ofertę

Punkt działa przy ulicy Rokickiej (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Punkt przyjmowania odpadów w Tczewie poszerza ofertę
Z pewnością większość z naszych mieszkańców jest w ferworze wiosennych, przedświątecznych porządków. Chcąc zyskać nieco przestrzeni, często różne, niepotrzebne już sprzęty trafiają do i tak już zapełnionych piwnic. Nadal nie wszyscy jeszcze wiedzą, że wszelkie "śmieci" - od popsutych zbędnych sprzętów, do biodegradowalnych odpadków - możemy oddać w Punkcie przyjmowania odpadów "trudnych" w Tczewie!

Przypominamy, że odpady przyjmowane od naszych mieszkańców bezpłatnie w Punkcie przy ul. Rokickiej, to takie, których nie wolno wyrzucać do przydomowych śmietników. Tu możemy dostarczyć zużyte opony samochodowe czy rowerowe, motocyklowe etc., wszelkie odpady zielone z naszych ogrodów i działek, sprzęt elektroniczny i AGD (pralki, lodówki, odkurzacze, suszarki do włosów, magnetofony, magnetowidy, komputery, monitory, etc.). Ważne, by sprzęty te były kompletne, bez zdemontowanych części. Jest też możliwość pozbycia się resztek styropianów, którym docieplaliśmy domy, ściany, budynki czy inne obiekty. Nie może być on jednak on zanieczyszczony. Jak informuje Piotr Rogowski, odpowiedzialny za segregację odpadów w Zakładzie Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie, przyjmowane w tym Punkcie są także wszelkie telefony komórkowe:

- Najważniejsze, że rzeczy już nam niepotrzebnych, zużytych, czyli po prostu "śmieci" dla środowiska możemy pozbyć się za darmo, dostarczając je do naszego Punktu przyjmowania odpadów - mówi P. Rogowski. - Stale poszerzamy asortyment przyjmowanych odpadów, więc warto z tego skorzystać. Na pewno tak niewielkim wysiłkiem przyczynimy się do ochrony środowiska, w dodatku bezkosztowo. Tak więc do naszego Punktu dostarczyć możemy: opony, czysty styropian, elektrośmieci (ADG, RTV, komputery, drukarki etc.), odpady zielone czyli bodegradowalne, papier, plastik (inny niż butelki PET), złom i telefony komórkowe.

To ważne, bo chcąc oddać np. zużyty sprzęt RTV w sklepie czy innych miejscach odbioru, musimy kupić nowy sprzęt lub za jego oddanie zapłacić. Podobnie jest z innymi odpadami, których nie możemy wyrzucać do osiedlowych kontenerów na śmieci, a możemy przywieźć do Punktu w Tczewie przy ul. Rokickiej (drogą na składowisko odpadów), który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-16.00 oraz w soboty 8.00-14.00. Odpady możemy dostarczać bezpłatnie do Punktu cały rok, nie tylko sezonowo.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +3

  tc3333_gość

  04.04.2012, 06:11

  A gdzie oddać gumoleum czy wykładzine?? W Starogardzie Gd dopiero, w tczewie nie przyjmują!!

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx7.xx1 
 • +2

  yyy_gość

  04.04.2012, 09:09

  Za darmo to ciekawe ?

  Słyszałem już o takich akcjach wcześniej i wielokrotnie wywoziłem śmieci na wysypisko na Rokickiej . Jakoś nigdy nic za darmo nie chcieli przyjąć. Opłaty za śmieci są można powiedzieć symboliczne bo za cała napakowaną przyczepkę płaciłem średnio 20zł więc nie jest to jakaś wygórowana opłata , i dziwię się tym którzy aby oszczędzić te max 20zł wywożą śmieci do lasu !!!! Jednak Tcz.pl mogło by się zainteresować tą sprawą i opisać dokładniej jakie warunki , kryteria trzeba spełniać aby śmieci za darmo oddać ?

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx3.xx2 
 • +1

  P_gość

  04.04.2012, 19:57

  zadnych !! wszytko opisane jest wyżej , ja wielokrotnie oddawałem tam śmieci i nigdy nic nie płaciłem , kontenery stoją przed wiazdem na wysypisko

  Cytuj
  IP: 37.31.xx6.xx5 
 • x_gość

  04.04.2012, 09:27

  tak... tylko zeby dojechac na wysypisko, trzeba miec porzadny samochod z napedem na cztery kola ... nie ma szans przejechac zwykłą terenówką. tam jest uskok na 1,5 metra ...

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +3

  Dawid_gość

  04.04.2012, 13:21

  TO na jakie wysypisko Ty jezdzisz?? Ja seatem Ibiza z przyczepką bez problemu jeźdże. Fakt ,iż droga nie jest bajeczna, ale lepiej wygląda niż niejedna droga dojazdowa na prywatne posesje.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx6.xxx 
 • daro_gość

  04.04.2012, 15:30

  darmo

  A czy wiadomo kiedy beda przyjmowac za darmo wszytkie odpady jak co roku ? Rok temu było to jakos w połowie kwietnia o ile sie nie myle.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx0 
 • +1

  Ojciec_gość

  04.04.2012, 15:50

  Wykładzina czy gumoleum??!!!

  . Jeżdże na wysypisko już 6 lat. Jak to nie przyjmują, przyjmują, tylko trzeba za to zapłacić. Nie kosztuje to wiele coś ponad 200 zł za tonę śmieci, a wykładzina nie waży przecież dużo, zapłacisz może z 5 zł max albo mniej. A co do dojazdu- płyty są , dojechać idzie bez problemu, zjeżdżając z wagi betonowej od razu ładujemy śmieci do specjalnie wystawionych kontenerów, czyli czysto i szybko. Co do obsługi składowiska hmm, kiedyś była o wile lepsza, teraz pracują tam, nazwijmy to " niezbyt miłe osoby", ale cuż wszystkiego mieć nie można.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx4 
 • +1

  eko_gość

  04.04.2012, 17:46

  kilka info o składowisku Tczew

  Droga nie jest bajeczna ale bez przesady można dojechać bez problemu, uskok został jakiś czas temu zasypany,a był może na 10 cm. Papier, plastik(nie posamochodowy) opony, czysty styropian agd rtv odpady zielone od klientów indywidualnych są przyjmowane za darmo w godzinach 11-16 a w soboty 8-14 w obszarze zbiórki selektywnej(tuż przed bramą główną po lewej stronie). Tona odpadów komunalnych to koszt 251,14 zł czysty gruz betonowy to 6,48 zł za tonę, gruz mieszany 18,36 zł za tonę odpady pobudowlane(worki, folie płyty regipsy i inne śmieci z budowy) to koszt 238,14 zł za tonę. Dla klientów z autami osobowymi tuż za wagą są wystawione specjalne kontenery by nie musieli oni wjeżdżać centralnie na składowisko. Klient przy wjechaniu na wagę ma możliwość zobaczenia ile waży wraz ze śmieciami, tak samo przy wyjeżdżaniu z wagi. Informacje ze strony http://www.zuostczew.pl

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx5 
 • lu_gość

  14.04.2012, 19:00

  uściślenie

  "resztek styropianów, którym docieplaliśmy domy" - miałem czysty zapakowany w worki, powiedziałem, że z ocieplenia - odpowiedź: "Nie może być", no to z opakowań po meblach "OK, to może" "plastik (inny niż butelki PET)" - ścinki (czystych) niewykorzystanych rur kanalizacyjnych - "Nie mogą..." Po za tym ok. - tak jak ktoś napisał lepiej zapłacić 5zł (ja zapłaciłem tyle za 4 worki 160l śmiecie) niż rowy i lasy "upiększać".

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia