Policjanci w szkołach. Towarzyszyła im... mrówka

Policjanci z Mrówką u uczniów (fot. mat. prasowe)
Tczew - Policjanci w szkołach. Towarzyszyła im... mrówka

zobacz galerię zdjęć: 2
Tczewscy mundurowi od początku roku szkolnego prowadzą spotkania w szkołach podstawowych w ramach policyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadomienie najmłodszym jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Wspólnie z policjantami w akcji bierze udział maskotka "Mrówka".

Wczoraj policjanci z tczewskiej komendy wspólnie z maskotką "Mrówką" spotkali się z najmłodszymi uczniami ze Szkół Podstawowych nr 4 i 8 w tym mieście. Wspólne działania dotyczą "Bezpiecznej drogi do szkoły".

- W ramach tego przedsięwzięcia funkcjonariusze prowadzą w pierwszych klasach szkół podstawowych spotkania z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkań z dziećmi mundurowi opowiadali o zachowaniu szczególnej uwagi i żelaznych zasad podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. W praktycznym przechodzeniu przez przejście dla pieszych dzieciom pomagała maskotka "Mrówka". Uczniowie poprzez zabawę z wielką przyjemnością przyswajały zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Po zajęciach praktycznych dzieci otrzymały odblaski, które zapewnią bezpieczeństwo młodym uczestnikom ruchu drogowego. Najmłodsi uczniowie z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na pytania zadane przez policjantów. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Pora jesienna to czas, w którym szybko zapada zmierzch, a poruszający się po drogach piesi stają się coraz mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Przypominamy, że noszenie odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +5

  tc_gość

  13.09.2017, 17:50

  prezydent do wymiany

  cała prawda o Prezydencie Pobłockim znajduje się na tczewskich ciekawostkach na facebooku i na you tube. zapraszamy do oglądania naszych filmików na youtube :)

  Odpowiedz
  IP: 185.38.xx4.xx5 
 • -3

  Sebix_gość

  13.09.2017, 18:23

  :)

  Łukaszu B. to juz się robi nudne. Kto za tym stoi, ktoś od Pani Świąder?

  Cytuj
  IP: 87.118.xx6.xx0 
 • +2

  realista_gość

  13.09.2017, 20:14

  labrador na gandzię

  policjantom w szkole zamiast mrówki lepiej żeby towarzyszył pies wyszkolony na narkotyki.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx7 
 • +1

  observeur_gość

  14.09.2017, 20:25

  To sie nazywa lokowanie produktu. Mam nadzieję, ze po lekcjach szczawie nie denerwują swoich starych agitacją, że "jak budowac to z mrówką" . Pomijam kwestię, że PSB Mrówka, sklep, który smie się nazywac składem budowlanym handluje dewocjonaliami i korkami do wina zamiast materiałami budowlanymi, które jak juz sa na pólkach do w pojedynczych sztukach, a z takich ilosci to nawet budy dla psów nie zbudujesz. Psy przepraszamy za porównanie .

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx6.xx7 
 • ŁUPASZKO_gość_gość

  15.09.2017, 19:46

  a'la long

  No tak rodzina policjanta ma sklep mrówka to trzeba zrobić rodzinie reklamę -brawo WY

  Odpowiedz
  IP: 88.128.xx1.xx7 
 • ŁUPASZKO_gość_gość

  15.09.2017, 19:49

  a'la long

  Nie lepiej by było gdyby policjant przegrał się np. Za bałwana ?

  Odpowiedz
  IP: 88.128.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.