Policjanci w szkołach. Towarzyszyła im... mrówka

Policjanci z Mrówką u uczniów (fot. mat. prasowe)
Tczew - Policjanci w szkołach. Towarzyszyła im... mrówka

zobacz galerię zdjęć: 2
Tczewscy mundurowi od początku roku szkolnego prowadzą spotkania w szkołach podstawowych w ramach policyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadomienie najmłodszym jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Wspólnie z policjantami w akcji bierze udział maskotka "Mrówka".

Wczoraj policjanci z tczewskiej komendy wspólnie z maskotką "Mrówką" spotkali się z najmłodszymi uczniami ze Szkół Podstawowych nr 4 i 8 w tym mieście. Wspólne działania dotyczą "Bezpiecznej drogi do szkoły".

- W ramach tego przedsięwzięcia funkcjonariusze prowadzą w pierwszych klasach szkół podstawowych spotkania z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkań z dziećmi mundurowi opowiadali o zachowaniu szczególnej uwagi i żelaznych zasad podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. W praktycznym przechodzeniu przez przejście dla pieszych dzieciom pomagała maskotka "Mrówka". Uczniowie poprzez zabawę z wielką przyjemnością przyswajały zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Po zajęciach praktycznych dzieci otrzymały odblaski, które zapewnią bezpieczeństwo młodym uczestnikom ruchu drogowego. Najmłodsi uczniowie z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na pytania zadane przez policjantów. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Pora jesienna to czas, w którym szybko zapada zmierzch, a poruszający się po drogach piesi stają się coraz mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Przypominamy, że noszenie odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +5

  tc_gość

  13.09.2017, 17:50

  prezydent do wymiany

  cała prawda o Prezydencie Pobłockim znajduje się na tczewskich ciekawostkach na facebooku i na you tube. zapraszamy do oglądania naszych filmików na youtube :)

  Odpowiedz
  IP: 185.38.xx4.xx5 
 • -3

  Sebix_gość

  13.09.2017, 18:23

  :)

  Łukaszu B. to juz się robi nudne. Kto za tym stoi, ktoś od Pani Świąder?

  Cytuj
  IP: 87.118.xx6.xx0 
 • +2

  realista_gość

  13.09.2017, 20:14

  labrador na gandzię

  policjantom w szkole zamiast mrówki lepiej żeby towarzyszył pies wyszkolony na narkotyki.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx7 
 • +1

  observeur_gość

  14.09.2017, 20:25

  To sie nazywa lokowanie produktu. Mam nadzieję, ze po lekcjach szczawie nie denerwują swoich starych agitacją, że "jak budowac to z mrówką" . Pomijam kwestię, że PSB Mrówka, sklep, który smie się nazywac składem budowlanym handluje dewocjonaliami i korkami do wina zamiast materiałami budowlanymi, które jak juz sa na pólkach do w pojedynczych sztukach, a z takich ilosci to nawet budy dla psów nie zbudujesz. Psy przepraszamy za porównanie .

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx6.xx7 
 • ŁUPASZKO_gość_gość

  15.09.2017, 19:46

  a'la long

  No tak rodzina policjanta ma sklep mrówka to trzeba zrobić rodzinie reklamę -brawo WY

  Odpowiedz
  IP: 88.128.xx1.xx7 
 • ŁUPASZKO_gość_gość

  15.09.2017, 19:49

  a'la long

  Nie lepiej by było gdyby policjant przegrał się np. Za bałwana ?

  Odpowiedz
  IP: 88.128.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.