Zapalił się skuter, plama oleju na półtora kilometra oraz samochód osobowy w Wiśle

Strażak
Tczew - Zapalił się skuter, plama oleju na półtora kilometra oraz samochód osobowy w Wiśle
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 19.07.2010 roku do 25.07.2010 roku zanotowano łącznie 36 zdarzeń, z czego 11 to pożary, 25 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

19.07.2010 r. godz. 20.21 Czatkowy - pomoc policji w wyciągnięciu samochodu osobowego z Wisły

Samochód osobowy wystawał częściowo ponad lustro rzeki. Ratownicy w ubraniach do pracy w wodzie, po czym wyciągnęli samochód na brzeg za pomocą wyciągarki samochodowej. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG.

20.07.2010 r. godz. 11.38 Gniew - pożar skutera

Skuter zapalił się w wyniku najechania na niego samochodu ciężarowego, który wykonywał manewr cofania na skrzyżowaniu. Palący skuter ugaszono podając jeden prąd wody w natarciu. W działaniach udział brał jeden zastęp OSP.

22.07.2010 r. godz. 16.55 Zajączkowo Tczewskie - droga krajowa nr 1 - wypadek samochodowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel Vectra na środku jezdni i drugi Fiat Bravia w rowie. Całkowicie zablokowano ruch innych pojazdów. Obaj kierowcy znajdowali się zakleszczeni w swoich autach. Przybyły na miejscu lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził ich zgon. Ranna pasażerka z Fiata Brava została zabrana przez pogotowie do szpitala. Auta biorące udział w zdarzeniu uległy całkowitemu zniszczeniu. W działaniach udział brały dwa zastępy z OSP i dwa zastępy z JRG - czytaj więcej .

23.07.2010 r. godz. 07.48 Bałdowo - droga krajowa nr 22 - plama oleju napędowego o długości 1500 m

Olej napędowy wyciekł z uszkodzonego zbiornika na paliwo samochodu ciężarowego. Plamę o długości 1500 m i szerokości 6 m zneutralizowano za pomocą 800 kg sorbentu. Z uszkodzonego zbiornika przepompowano 400 l paliwa do zbiornika na substancje ropopochodne. Po wymianie zbiornika na nowy, paliwo zostało ponownie wpompowane. Działania straży pozwoliły uniknąć zagrożenia dla pozostałych użytkowników ruchu. Działania, które trwały cztery godziny prowadziły cztery zastępy straży pożarnej z JRG i 1 z OSP.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia