Jak skutecznie dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania?

(fot. mat. prasowe)
Jak skutecznie dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania?
Któż z internetowych przedsiębiorców nie słyszał o wadze odpowiednio dobranych słów kluczowych? Mimo, iż kwestia ta została przedyskutowana w sieci już na wszystkie możliwe sposoby, da się zauważyć, iż wciąż stanowi ona problem dla wielu osób mających się za specjalistów w branży SEO.

W naturalny sposób rodzą się więc pytania, na przykład:


- Jak przeprowadzić skuteczną selekcję słów kluczowych?

- Jak wyglądają najczęściej popełniane błędy?

- Jak bardzo skuteczne pozycjonowanie stron internetowych zależne jest od doboru słów kluczowych?


Odpowiada na nie dla nas Pan Marek Masalski - doświadczony freelancer z Białegostoku, który odwiedził dziś redakcję Tcz.pl. Niniejszy artykuł jest wynikową poruszonych przez nas tematów. Serdecznie zapraszamy!

Czym są słowa kluczowe?
Mimo, iż termin taki jak "słowa kluczowe" jest znany praktycznie wszystkim osobom rozszerzającym swój biznes o rynek internetowy, warto zapoznać się z jego praktyczną definicją. Pan Marek oczywiście nie oszczędził nam wyjaśnień w tej kwestii:

Słowa kluczowe, zwane także frazami głównymi, to wyrazy lub grupy wyrazów, w które wyposaża się strony internetowe, aby były one lepiej widoczne z poziomu wyszukiwarek internetowych. Odnoszą się one oczywiście do haseł wpisywanych w wyszukiwarki przez internautów. Słowa kluczowe to - można by rzec - kluczowe narzędzie SEO, które odpowiednio wykorzystane, pozwala na bardzo skuteczne pozycjonowanie stron.

Jak dobiera się słowa kluczowe?
Postanowiliśmy zapytać Pana Marka o to, czy istnieją sprawdzone uniwersalne sposoby na dobór słów kluczowych, a także jak wyglądają najczęstsze błędy popełniane przez pozycjonerów w tej kwestii. Nasz gość stwierdził:

Każdy specjalista od SEO posiada swoje własne taktyki doboru słów kluczowych. Do tego wszystkie przypadki są inne, dlatego też nie można przedstawić w tym miejscu uniwersalnej instrukcji, która sprawdziłaby się zawsze i wszędzie. Generalnie jednak, wszystko zaczyna się od analizy celu istnienia witryny. Na rynku istnieją przeróżne strony internetowe - od sklepów on-line, po blogi podróżnicze. Każdy z rodzajów witryn ma inne powołanie, czego ustalenie jest wyjątkowo ważne w kontekście doboru słów kluczowych. Niebagatelną rolę odgrywa tu także analiza konkurencji. Zapomina o tym wielu usługodawców z branży SEO, co kończy się rzecz jasna brakiem oczekiwanych efektów pozycjonowania, a tym samym niezadowoleniem Klientów. Analiza konkurencji pomaga w zdobyciu wartościowych idei i poszerzeniu horyzontów, a czasami nawet pozwala uniknąć błędów, które popełnili nasi rynkowi rywale. W doborze słów kluczowych używa się także narzędzi SEO. Niektóre z nich zostały wydane przez samą firmę Google, która jest w końcu najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Skuteczne pozycjonowanie stron bez tego typu wsparcia nie byłoby możliwe.

Słowa kluczowe, a naturalizm tekstu - jak zachować równowagę
Jak łatwo się domyślić, wmieszanie słów kluczowych w treść witryny nie jest proste. Liczne strony internetowe przedkładają swoją atrakcyjność nad poprawność SEO, czego efektem są teksty naszpikowane niepasującymi do kontekstu frazami. Czy w kwestii tej da się znaleźć złoty środek?

Oczywiście, niemniej jednak nie jest to łatwe. Jednocześnie pokazuje to, jak złożonym procesem jest pozycjonowanie stron internetowych. Wymaga ono wiedzy z zakresu kodowania, algorytmów stosowanych przez wyszukiwarki, znajomości danej branży, aktualnych przepisów, a do tego zacięcia pisarskiego. W zdecydowanej większości przypadków tworzeniem tekstów na pozycjonowane strony internetowe zajmują się nie sami pozycjonerzy, a wykwalifikowani copywriterzy. Jako że niejeden projekt wymaga stworzenia liczących tysiące znaków treści w krótkim czasie, korzystanie z pomocy tego typu twórców jest konieczne. Dobry copywriter wie, jak stworzyć tekst atrakcyjny zarówno dla algorytmów wyszukiwania, jak i żywego, czującego i inteligentnego czytelnika.


Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak rozbudowanym procesem jest pozycjonowanie strony internetowej. Jednocześnie bardzo cieszymy się, że tajniki tego typu zabiegów przedstawia nam tak kompetentny i doświadczony człowiek, jakim jest Pan Marek Masalski . Pięknie dziękujemy za tę rozmowę i mamy nadzieję, że nie jest ona ostatnią!

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • cinek_gość_gość

    26.06.2019, 16:35

    Na temat

    Tak sprowadzac zlom

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx4 
  • niezarejestrowany_gość

    26.06.2019, 17:31

    30 dni

    Co to za nowość? "Niezarejestrowanym pojazdem możemy się poruszać przez maksymalnie 30 dni." Nie wolno jeździć pojazdem nie dopuszczonym do ruchu. Nie masz ważnego dowodu i tablic, to nie jeździsz. Art 71.1 UPRD Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.

    Odpowiedz
    IP: 31.6.xx7.xx1 
  • observeur_gość

    27.06.2019, 01:32

    Nowosc zadna. W Sejmie juz lezy nowy zapis , za nieprzerejstrowanie pojazdu w terminie do 30 dni bedzie obligatoryjna działa 1000zł. Proste, nie masz mozgu płacisz. w art. 79 po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu: "1a. Właściciel pojazdu jest obowiązany złożyć wniosek o jego wyrejestrowanie niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od dnia zaistnienia przesłanki do wyrejestrowania pojazdu określonej w ust. 1."; 4) po art. 140m dodaje się art. 140mb w brzmieniu: "Art. 140mb. Kto będąc: 1) właścicielem zakupionego pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi art. 73a ust. 1 pkt 2 nie złoży wniosku o rejestrację pojazdu, 2) właścicielem pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej wbrew przepisowi art. 73a ust. 1 pkt 3 nie złoży wniosku o rejestrację pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, 3) właścicielem pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej wbrew przepisowi art. 73a ust. 1 pkt 4 nie złoży wniosku o rejestrację pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, 4) właścicielem pojazdu wbrew przepisowi art. 79 ust. 1a nie złoży wniosku o wyrejestrowanie pojazdu, 5) właścicielem pojazdu zarejestrowanego wbrew przepisowi art. 78 ust. 2 nie zawiadamia starosty o: - 27 - a) nabyciu lub zbyciu pojazdu, b) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym, 6) posiadaczem pojazdu powierzonego mu przez zagraniczną osobę fizyczną lub prawną, o którym mowa w art. 73 ust. 5, nie złoży wniosku o jego rejestrację wbrew przepisowi art. 73a ust. 3 - z zastrzeżeniem art. 73a ust. 2, podlega karze pieniężnej w wysokości 1000 zł.";

    Cytuj
    IP: 37.248.xx5.xxx 
  • qq_gość_gość

    27.06.2019, 05:19

    właściciel korzystał z auta przez co najmniej 6 miesięcy przed przewiezieniem jego przewiezieniem.

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.