Wypadki, kolizje, pożary - tym zajmowali się strażacy

Wypadek (fot. OSP Subkowy)
Tczew - Wypadki, kolizje, pożary - tym zajmowali się strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 11.03.2019 roku do 17.03.2019 roku zanotowano łącznie 26 zdarzeń, w tym 10 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia11.03.2019r. - Tczew ul. Władysława Jagiełły - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano ranną, 72-letnią kobietę, która została potrącona przez kierującą samochodem osobowym. Świadkowie zdarzenia wyciągnęli poszkodowaną spod pojazdu przed przybyciem służb ratowniczych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, stabilizacji pojazdu oraz wstrzymaniu ruchu drogowego. Poszkodowaną przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew.

12.03.2019r. - Gniew ul. Kościuszki - pożar mieszkania
Na miejscu zdarzenia zastano pożar mieszkania na parterze, osoby zamieszkujące w budynku znajdowały się na zewnątrz. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej i gazu w budynku. Ratownicy ubrani w sprzęt ochronny dróg oddechowych weszli do mieszkania i przystąpili do gaszenia pożaru. W działaniach brały udział zastępy z OSP Gniew, JRG Kwidzyn oraz JRG Tczew.

14.03.2019r. Tczew ul. 30-go Stycznia - pożar filtra oczyszczarki
Na miejscu zdarzenia zastano zadymienie na hali produkcyjnej. Pracownicy przystąpili do ewakuacji oraz gaszeniu pożaru. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu płonącego pyłu w zespole filtrującym oraz na sukcesywnym wyjmowaniu filtrów i dogaszaniu ich na zewnątrz budynku. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew.

15.03.2019r. Gniew ul. Krasickiego - kolizja drogowa

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego dziecku. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby zostały przebadane i nikt nie został zabrany do szpitala. Po wykonaniu czynności przez policje uprzątnięto jezdnie oraz wyciągnięto pojazd z rowu. W działaniach brały udział zastępy z OSP Gniew, JRG Kwidzyn oraz JRG Tczew.

16.03.2019r. Subkowy - samochód uderzył w drzewo
Na miejscu zdarzenia zastano samochód w rowie, którym kierujący zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy dziecku. Na skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W  działaniach brały udział zastępy z OSP Gręblin, OSP Subkowy oraz JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej