W tczewskim Urzędzie Miasta brakuje miejsca na dokumenty

W magistracie brakuje miejsca na dokumenty
Tczew - W tczewskim Urzędzie Miasta brakuje miejsca na dokumenty
Pomieszczenia tczewskiego Urzędu Miasta pękają w szwach od nadmiaru dokumentów, które przez kilka lat muszą leżeć w formie papierowej w miejskich archiwach. Właśnie ruszyły wielkie poszukiwania pomieszczeń, w których można złożyć niezbędną dokumentację - pod uwagę brany jest m. in. budynek przy ul. Niepodległości.

Według polskiego prawa część dokumentacji musi być przechowywana w formie papierowej przez określony czas - i nie można jej zapisać na nośnikach cyfrowych. Dlatego w piwnicach ratusza zalegają tony papierowych dokumentów związanych z mieszkaniami, dowodami osobistymi, z wszelkiego typu działalnością, którą prowadzi magistrat.

- Urząd Miasta jest, jaki jest i zaczynamy się już dusić - przyznaje Zenon Drewa, wiceprezydent Tczewa - Miejsca na archiwa w naszych piwnicach już zaczynają się kończyć, a dokumenty gdzieś trzeba archiwizować. W związku z powyższym zachodzi potrzeba znalezienia odpowiednich pomieszczeń w innych budynkach, dopóki nie powstanie nowy obiekt. Szukamy różnych możliwych lokalizacji. To jest problem bardzo pilny.

Urzędnicy rozważają przeniesienie części dokumentów na ulicę Niepodległości - do budynku, w którym rezyduje już Wydział Zarządzania Kryzysowego tczewskiego magistratu. Pod uwagę jest brane również Centrum Edukacji Dorosłych, a także tczewskie szkoły podlegające pod ratusz.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +2

  TCZEWIAK5

  09.09.2010, 00:06

  no popatrz popatrz xD

  Tyle to nasi włodarze roboty odwalili,że aż dokumentacje się w Urzędzie nie mieszczą:D

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  benek_gość

  09.09.2010, 05:00

  No to teraz się nie dziwię dlaczego procedura wykupu garażu trwa ponad już prawie 2 lata.....

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx9 
 • +2

  ```_gość

  09.09.2010, 09:32

  ```

  dać bezdomnym do spalenia - będzie bynajmniej pożytek

  Odpowiedz
  IP: 81.190.xx9.xx6 
 • +3

  Gwajer_gość

  09.09.2010, 09:40

  W budynku przychodni na Niepodległości są piwnice, pod całym budynkiem. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś stały puste, niewykorzystane. Może by tak dogadać się z właścicielem/zarządcą?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
 • -3

  robak

  09.09.2010, 20:07

  tyle tylko, że pewnie miasto wolałoby trzymać takie dokumenty w swoich obeiktach, to zreszta zrozumiałe, bo po co płacić jak można poszukać dogodnej placówki;

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -3

  tzcewianin_gość

  09.09.2010, 11:12

  kompresja

  mamy już podpisy elektroniczne to na pewno domunety w wersji elertronicznej też są dopuszczalne...

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx3.xx9 
 • -4

  mieczyslaw

  09.09.2010, 11:47

  tczewianin,

  przeczytaj artykuł jeszcze raz, ale ze zrozumieniem - wyraźnie jest w nim napisane, że prawo wymaga tego, aby pewne dokumenty były przechowywane w formie papierowej i to na nie brakuje miejsca.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +3

  m_gość

  09.09.2010, 13:00

  no niestety to nie jest takie proste. Oczywiście można zdigitalizować dokumenty aby mieć do nich łatwiejszy i szybszy dostęp niestety niektóre dokumenty muszę być przechowywane w formie papierowej bo wymagają tego przepisy i tego nie przeskoczysz

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia