MAGIC MALBORK 2017 już w najbliższy weekend

(fot. mat. prasowe )
Tczew - MAGIC MALBORK 2017 już w najbliższy weekend
Więcej, bardziej... MAGIC MALBORK 2017 - RYTMY ULICY, to jeszcze więcej światła, kolorów, energii i magicznej atmosfery. MAGIC MALBORK 2017 będzie muzyczny, teatralny, filmowy, barwny, aktywny...WYJĄTKOWY!

Muzyczny MAGIC MALBORK 2017
Magic Malbork 2017 upłynie pod znakiem wyjątkowych koncertów w wykonaniu doskonałych muzyków. Jak "opowiedzieć" film muzyką pokaże nam zespół Zdunek & Marienburg, wprowadzając słuchaczy w nastrój oglądanego na ekranie filmu niemego "Symfonia zmysłów". Nietypowe połączenie muzyki elektronicznej z jazzem oraz folkiem polskim i ukraińskim przedstawi zdobywca dwóch Fryderyków, koncertujący w krajach całego świata zespół DAGADANA. Prawdziwy huragan energii porwie publiczność podczas koncertu Czeskiej Orkiestry Dętej z polską wokalistką Magdą Navarette na froncie - to zespół Caravana Banda - zwariowane połączenie brzmień hiszpańskich, bałkańskich i gypsy jazzowych. Wybuchowy koktajl stanowi również skład zespołu Bibobit - chętnie improwizujących muzyków i prawdziwie charyzmatycznego wokalisty, który zaraża publiczność swoją energią. Czy później będzie spokojniej? NIE! Kiedy na scenę wkroczą Bubliczki chęć do zabawy będzie tym większa, a magiczna mikstura z brzmień kaszubskich, klezmerskich i cygańskich nie pozostawi nikogo obojętnym. A na dokładkę magia rytmu - wyjątkowe bębny Ryszarda Bazarnika prezentowane w dwóch odsłonach - w czasie ulicznych animacji i w wersji fluorescencyjnej podczas nocnych pokazów "Magia Światła".

Teatralny MAGIC MALBORK 2017

Sierpniowe wydarzenie w Malborku będzie również okazją do spotkania z aktorami i mimami z teatrów ulicznych. Dzięki grupie ze Street Art Masters będziemy mieli wyjątkową okazję, w sercu Malborka spotkać m.in. nowojorską Statuę Wolności! Ta i inne "żywe rzeźby" zabawiać będą przechodniów w okolicach zamku i w centrum miasta przez cały dzień. Każda dziecięca buzia będzie uśmiechnięta po obejrzeniu plenerowego programu cyrkowo-teatralnego "Baśniowa podróż klaunów" w wykonaniu Teatru Kubika, w dobry humor wprawi zapewne wszystkich także spektakl "Pinezkologia", który zaprezentuje Teatr (a jakże!) Pinezka. W czasie Magic Malbork nie zabraknie jednakże miejsca na poważną refleksję, do której skłoni nas spektakl "Bosi na ulicach świata" w wykonaniu Teatru "Dwa Słowa" z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Nie zapominajmy również o teatrze, który pobudza każdą wyobraźnię - przedstawienia iluzji scenicznej w wykonaniu Jędrzeja Bukowskiego to ważny element każdej magicznej imprezy...

Filmowy MAGIC MALBORK 2017

Zapraszamy do Magicznego Kina pod Chmurką - to atrakcja nie tylko dla najmłodszych, świetnie tu bawić się mogą całe rodziny! Wejdź w świat baśni i niezwykłych historii, oglądając zmagania Królewny Śnieżki ze złą macochą oraz historię chłopca o imieniu Pi, który spotyka na swej drodze wiele niesamowitych przygód. Wyjątkowym wydarzeniem dla koneserów będzie także projekcja filmu niemego "Symfonia zmysłów" z Gretą Garbo, do którego muzykę na żywo zagrają muzycy z zespołu Janusz Zdunek & Marienburg.

Barwny MAGIC MALBORK 2017
Ożywiony barwami, dosłownie wybuchający kolorami będzie MAGIC MALBORK 2017! Kto chce się przekonać jak dobrze zrobić sobie Dzień Dziecka w środku sierpnia i ubrudzić się w najbardziej fantazyjny z możliwych sposobów nie może ominąć Eksplozji Kolorów Holi - happeningu, podczas którego wyrzucane w górę przez uczestników proszki barwią ich w przeróżny sposób. Wieczorem, spacerując w centrum miasta, zostaniemy wprowadzeni w magiczny nastrój dzięki romantycznej, barwnej iluminacji budynków oraz różnobarwnym lampionom i kolorowym wstążkom. Kolorami rozbłyśnie w sobotni wieczór niebo podczas pokazu sztucznych ogni Nasycony barwami będzie także wieczorny spektakl "Magia Światła" podczas którego zobaczymy nie tylko efektowne lasery i video mapping, pirotechnikę sceniczną i kolorowe gejzery wodne, ale również akrobatów i muzyków, którzy dodadzą widowisku kolorytu fluorescencyjnymi strojami i bębnami.


Aktywny MAGIC MALBORK 2017
Ulubieńcy publiczności, odważni, imponujący formą i sprawnością - tacy właśnie są akrobaci, których każdego roku zapraszamy w sierpniu do Malborka. Zwycięzcy 5. Edycji "Mam Talent" - duet Delfina & Bartek prezentują pełne gracji i wystudiowane do najmniejszego szczegółu popisy akrobatyczne. Skupienia i panowania nad każdym mięśniem wymagają też pokazy balansowania na rękach w wykonaniu Mateusza Bieleckiego z Grupy Everest. Reprezentujący te samą grupę tancerze breakdance zaprezentują w ulicznych rytmach swoje karkołomne popisy. Nie zabraknie tak lubianych przez odbiorców Magic Malbork rolkarzy z grupy Sportrebel oraz po raz drugi prezentujących się w Malborku akrobatów miejskich - grupy parkour z KS Movement. Ciekawą atrakcją będą także pokazy akrobacji na trampolinie w wykonaniu Braci Kłeczek oraz popisy gry w zośkę prezentowane przez mistrzowski duet - Rafała Kaletę i Arka Stanka.

Zapraszamy na MAGIC MALBORK 2017 - RYTMY ULICY - wielobarwny, dynamiczny i radosny festiwal światła i sztuki ulicznej!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +6

  mieszkanka Tczewa_gość

  10.08.2017, 10:41

  Brawo Malbork!!!! To jest OŻYWIANIE Starej części miasta! Cudownie! Malbork ma też wspaniały park ruchomych dinozaurów, 2 ogromne parki linowe , wielopoziomowe. Najtrudniejszy to Himalaje. Wszystko w pięknie zagospodarowanym parku. A park w Tczewie stoi pusty!!! Kiedyś był festiwal zdarzenia, ale ktoś to zniszczył. Nie ma żadnych wydarzeń na Starówce , które przyciągały by w to miejsce całe rodziny. No jest jeden - pchli targ. A reszta to beznadzieja. Nic porywającego. Marne koncerty niedzielne, marny jarmark bożonarodzeniowy / bez ciekawego wystroju i blasku / . Rewitalizacja i ożywianie Starego Miasta polega na wydawaniu pieniędzy unijnych na remonty . Żadnej inwencji twórczej.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA