Tczewski MOPS nagrodzony przez PFRON

Nagrody wręczono w Pile
Tczew - Tczewski MOPS nagrodzony przez PFRON
Projekt "Pracownia równych szans" znalazł się wśród laureatów VIII edycji ogólnopolskiego konkursu PFRON na najlepszy projekt na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych "Równe szanse, równy dostęp".

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 28 października w Pile. Realizatorów projektu podczas gali reprezentowała Julita Jakubowska - dyrektor MOPS w Tczewie oraz Gabriela Brządkowska - kierownik Środowiskowych Domów Samopomocy. Konkurs "Równe szanse, równy dostęp" organizowany jest od 2004 roku przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego ideą jest m.in. promowanie i nagradzanie działań, które istotnie przyczyniają się do zmiany jakości życia osób niepełnosprawnych w ich lokalnym środowisku.

Nagrodzony projekt "Pracownia równych szans" realizowany był w okresie od września do grudnia 2009 roku z aktywnym udziałem 78 osób z zaburzeniami psychicznymi i ponad 100 mieszkańców miasta. W ramach projektu przeprowadzono w tczewskich szkołach ponadpodstawowych badanie dotyczące zjawiska dyskryminacji, warsztaty edukacji niedyskryminacyjnej, zorganizowano dla młodzieży i mieszkańców Tczewa cykl warsztatów rękodzielniczych prowadzonych przez osoby z zaburzeniami psychicznymi w środowiskowych domach samopomocy. Rezultatem projektu było także porozumienia w zakresie wzajemnego wsparcia w podejmowaniu działań na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną podpisane przez przedstawicieli instytucji i organizacji pomocy społecznej oraz edukacji i szkolnictwa podczas seminarium "Równych szans" (więcej informacji o projekcie na stronie Ośrodka www.mops.tczew.pol.pl ).

Działania Ośrodka na rzecz osób niepełnosprawnych zostały dostrzeżone przez PFRON już po raz drugi. Ośrodek w Tczewie został w 2007 roku laureatem I nagrody w V edycji konkursu, wówczas nagrodę główną otrzymał projekt upowszechniający ruch samopomocy wśród osób z zaburzeniami - "Bank Czasu-Bankiem Życzliwości".

Laureaci tegorocznej edycji konkursu:

I. Kategoria gminy:
1. I nagroda - Gmina Żyraków za projekt "Czas na aktywność",
2. II nagroda - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie za projekt "Pracownia równych szans".
II. Kategoria powiaty:
1. I nagroda - Starostwo Powiatowe w Pile za projekt "Powiat pilski - dajemy szanse wszystkim",
2. II nagroda - Powiat Ostródzki za projekt "Budowa pawilonu dydaktyczno-terapeutycznego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie - szansą dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży na równy dostęp do kompleksowego wsparcia od przedszkola do dorosłości",
3. wyróżnienie - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie za projekt "Mój potencjał - moja szansa na samodzielne życie".
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • blaszka_gość

  04.11.2010, 20:15

  dajcie ludziom niepełnosprawnym pracę wtedy będą sięlepiej czuli w środowisku

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx8 
 • +2

  czegewara

  04.11.2010, 23:05

  MOPS

  Wydaje mi się ,że przesadzacie z opiniami o pracownikach MOPS-u wrzucając wszystkich do jednego wora .

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  hehehe

  05.11.2010, 13:24

  ...

  sądzę , że nie te kluchy wiedzą o których mowa

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  zuza_gość

  05.11.2010, 20:23

  .....

  A jak mam jak najlepsze zdanie o paniach,które pracują w MOPS.Spotkałam się z ich strony z życzliwością i zrozumieniem.A do tego bardzo szybko otrzymuje się pomoc finansową .A że trzeba dostarczyć mnóstwo papierków to zrozumiałe.Korzystając z okazji dziękuję paniom tam pracującym za ich uprzejmość.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.