Koncert bożonarodzeniowy w Pelplinie

Magda Steczkowska (fot. mat. prasowe)
Tczew - Koncert bożonarodzeniowy w Pelplinie

zobacz galerię zdjęć: 2
Piękną tradycją stały się organizowane corocznie przez Miasto i Gminę Pelplin oraz parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny koncerty kolęd w przepięknej scenerii, jaką zapewniaj wnętrza Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. W tym roku, na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w murach gotyckiej świątyni rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu Magdy Steczkowskiej, której towarzyszył multiinstrumentalista Michał Jurkiewicz.

W wypełnionej po brzegi katedrze wraz z kolędowymi nutami niosła się radość z nadchodzących świąt. Artyści wspólnie z mieszkańcami Gminy Pelplin zaśpiewali tradycyjne "Przybieżeli do Betlejem", "Anioł pasterzom mówił" oraz mniej znane, ale przekazujące głęboką treść utwory świąteczne. Podczas koncertu usłyszeliśmy również potężne brzmienie pelplińskich organów, na których zagrał Michał Jurkiewicz.

Muzyczna uczta przygotowana przez znanych w całej Polsce artystów dla wielu z nas stała się preludium doskonale przygotowującym do obchodów "świętej nocy narodzenia Jezusa Chrystusa".


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -3

  Emigracja XXI wieku_gość

  20.12.2018, 08:58

  A o łamaniu konstytucji nic nie zaśpeiwała. Zamiast ubierać się na biało czerwono to powinna założyć koszulkę z napisem KONSTATACJA. Bo nie ma jusz komu walczyć o prawo wolne media i konstytucję.

  Odpowiedz
  IP: 216.183.xx2.xx0 
 • +3

  Prawdziwy Polak_gość

  20.12.2018, 09:17

  Wszystkim życzę Spokojnych Świąt!

  Uspokój się człowieku! Pacierz sobie zmów lepiej! I nie stukaj więcej w klawiaturę, jak masz pisać takie komentarze.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • -6

  Fakty nie mity_gość_gość_gość

  20.12.2018, 09:01

  Mądry Polak po szkodzie?! ?

  Nie widzicie co pis robi i kurdupel? Czemu nie bronicie wolnych medjów? Nikt w Tczrewie nie nosi koszulek KONSTYTUCJA? Jesteście więc zdrajcami a nie polakami.

  Odpowiedz
  IP: 217.113.xx7.xx6 
 • +4

  Prawdziwy Polak!_gość

  20.12.2018, 09:18

  Wszystkim życzę Spokojnych Świąt!

  Ty też się już uspokój!

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.