Policjanci pomagali dzieciom w zdobywaniu wiedzy o ruchu drogowym

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w praktyce (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci pomagali dzieciom w zdobywaniu wiedzy o ruchu drogowym
Policjanci tczewskiej drogówki pomagali w organizacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody wygrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 3 w Tczewie. Laureaci reprezentować będą powiat tczewski na podobnym turnieju szczebla wojewódzkiego, który w dniach 13-14 maja bieżącego roku odbędzie się w Garczynie k. Kościerzyny.

W ostatni czwartek (28.04) w Gimnazjum nr 3 w Tczewie odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Impreza skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jak każdego roku w organizację turnieju włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tczewskiej komendy.

- W czasie zawodów ich uczestnicy najpierw rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym, a następnie musieli wykazać się umiejętnościami jazdy na rowerze na terenie specjalnie zorganizowanego "miasteczka" rowerowego. Dla większości uczniów wyzwanie było tym większe, że na trasie ich poczynania oceniali prawdziwi, umundurowani policjanci. Na szczęście były to tylko zawody i nawet gdy zdarzały się błędy, obywało się bez mandatów. - mówi asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Rywalizację w kategorii szkół podstawowych wygrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie. Natomiast wśród gimnazjalistów triumfowali reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Tczewie. Uczniowie tych szkół reprezentować będą powiat tczewski na podobnym turnieju szczebla wojewódzkiego, który w dniach 13-14 maja bieżącego roku odbędzie się w Garczynie k. Kościerzyny.
Drukuj
Prześlij dalej