Kwalifikacja wojskowa gminy Tczew przed nami

Żołnierze (fot. tcz.pl)
Tczew - Kwalifikacja wojskowa gminy Tczew przed nami
Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała od 30 stycznia do 28 kwietnia. Obejmie około 220 tysięcy osób - przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku.

Kwalifikację przeprowadzą wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych, wojskowych komendantów uzupełnień oraz starostów, wójtów, burmistrzów (prezydentów miast).

Z Gminy Tczew wezwanie otrzymało ponad 100 osób. Osoby te muszą w dniach od 05.03.2018 r. do 07.03.2018 r. w godz. 8:00-15:00 stawić się przed komisją, której siedziba znajduje się w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP.


Kwalifikacja wojskowa obejmie m.in.:

- mężczyzn urodzonych w 1999 roku;
- mężczyzn urodzonych w latach 1994-1998, którzy nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;
- mężczyzn i kobiety urodzonych w latach 1997 i 1998, którzy w latach poprzednich zostali uznani przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej (kategoria zdolności B);
- mężczyzn i kobiety urodzonych w latach 1998 i 1999, którzy w latach poprzednich zostali przez powiatowe komisje lekarskie uznani za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej (kategoria zdolności B), a termin, na który orzeczona została wobec nich kategoria czasowej niezdolności do służby upłynie po 28 kwietnia 2018 r.;
- kobiety urodzone w latach 1994-1998, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na innych kierunkach, m.in. psychologia, farmacja, pielęgniarstwo, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowejj.


Ponadto, do kwalifikacji mogą zostać wezwane osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej.

Informacje o szczegółowych terminach i miejscach kwalifikacji wojskowej w poszczególnych województwach i powiatach, podane zostały do publicznej wiadomości w formie obwieszczeń. Dodatkowo, każda osoba podlegająca obowiązkowi kwalifikacji wojskowej otrzyma od wójta lub burmistrza (prezydenta miasta) wezwanie imienne. W wezwaniu określony zostanie dokładny termin i miejsce, w którym należy się stawić oraz dokumenty, jakie należy ze sobą zabrać.

Osoby, które po raz pierwszy zostaną lub zostały wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą:

- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość;
- dokumentację medyczną (jeżeli taką posiadają);
- aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy;
- dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

Osoby, stawiające się do kwalifikacji po raz kolejny, powinny zabrać ze sobą:

- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość;
- dokumentację medyczną, dotyczącą zmian w stanie zdrowia (w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 miesięcy);
- książeczkę wojskową.Żródło: mswia.gov.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Patriota niezależny_gość_gość__gość

  14.02.2018, 11:00

  W świecie pokoju !?

  W świecie pokoju, po co powołania ! Przecież mamy prężną armię zawodową i sojusznika szanującego pokój na świecie !?

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA