Gmina Tczew. Ile za śmieci?

Śmietnik, śmieci
Tczew - Gmina Tczew. Ile za śmieci?
Urzędnicy z gminy Pelplin przypominają, że opłaty za odbiór odpadów w 2018 r. pozostaną bez zmian.

Urząd Gminy Tczew informuje, że od 1 stycznia 2018 r. obowiązują te same stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jak dotychczas, tzn. 16,00 zł od osoby za miesiąc w przypadku selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i 26,00 zł od osoby za miesiąc w przypadku nieselektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

- Przypominamy, że należy pamiętać o terminowych wpłatach, ponieważ gmina nie wysyła żadnych faktur, dowodów wpłat itp., dotyczących opłaty za odpady komunalne - informuje gmina.


Na terenie gminy obowiązuje obecnie nieco inny system niż w Tczewie - mieszkańcy zanoszą sami segregowane śmieci do tzw. dzwonów - a śmieci zmieszane są odbierane raz na dwa tygodnie. Obecnie mieszkańcy płacą 16 zł od osoby za śmieci segregowane - i 26 zł za niesegregowane. Miało być drożej.

- Zgodnie z przepisami na śmieciach nie można zarabiać - obliczyliśmy natomiast, że aby system się zbilansował stawka od mieszkańca powinna wynosić 19 zł. Radni nie zgodzili się jednak na podwyżkę. W budżecie będzie trzeba znaleźć 300 tys. zł - a to może oznaczać np. zdjęcie jakiejś inwestycji. - tłumaczyła nam niedawno wójt gminy Tczew, Roman Rezmerowski.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +8

  kik_gość

  09.02.2018, 07:17

  Jakie to jest chamstwo skończone, ze oni nie wysyłają faktur! Skoro im się nie bilansuje to nie dawać im pieniądze z naszych podatków tylko niech tna koszty! To jest skandal! Wszystko co państwowe jest niewydolne i generuje długi! W zad Wam taką politykę ciule jedne!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +3

  Nabuchodonozor Ii_gość_gość

  09.02.2018, 09:10

  Ciekawostka

  Nie ma rachunku = nie ma wpłaty. Prosty rachunek jak 2 + 2

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx2 
 • +3

  Ma Mi_gość

  09.02.2018, 08:26

  "Tłumaczyła nam niedawno wójt - Roman Rezmerowski" --- DOBRE

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx3.xx7 
 • +2

  Tom_gość

  10.02.2018, 19:58

  pogięło was sprawdzcie biura i zarządzających w ZUOS Tczew jak się mają jaka tam kasa przepływa ale rączka rączkę myje ,a na śmieciach nie wolno zarabiać a odpady z taśmy gdzie trafiają ,poprostu idą do odbiorców producentów jako surowiec i co za darmo hehhe całe tiry surowców za grube miliony rocznie

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx5 
 • Wampir_gośćSu_gość

  11.02.2018, 10:39

  surowce wtórne

  A to wszystko dlatego,że w naszym kraju nie ma zwrotu przynajmniej opakowań,tak jak w Norwegii,płacimy za opakowanie a potem cieszą się firmy odbierające te śmieci,nie dość że płacimy za odbiór śmieci,to jeszcze zarabiają na opakowaniach wtórnych. Dla przykładu:zbierałem puszki po piwie i innych tyko ALU,w krótkim czasie zebrałem 10 kg,i dostałem na złomie 35PLN.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA