Tcz.pl logo

Szukaj

Łatwogang przejechał przez Tczew w drodze po rekord i zdrowie dzieci!

Łatwogang przejechał przez Tczew (fot. Beata)
Łatwogang przejechał przez Tczew w drodze po rekord i zdrowie dzieci!

zobacz galerię zdjęć: 17
Niedzielne popołudnie (24 maja 2026 r.) przyniosło mieszkańcom Tczewa niezwykłe emocje. Przez miasto przemknął Piotr Hancke, znany szerokiej publiczności jako "Łatwogang" - jeden z najpopularniejszych polskich influencerów i streamerów. Wizyta w Tczewie to jeden z ostatnich etapów jego spektakularnej, charytatywnej wyprawy rowerowej z Zakopanego do Gdańska. Twórca jedzie niemal bez przerwy, transmitując całe wydarzenie na żywo w internecie.

Rowerowy maraton przez całą Polskę wystartował w miniony piątek, 22 maja, z samego Podhala. Głównym celem trwającej setki kilometrów ucieczki przed czasem było zebranie astronomicznej kwoty 12 milionów złotych na najdroższy lek świata i terapię genową dla 8-letniego Maksa Tockiego. Chłopiec zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne'a (DMD) - rzadką i bezwzględną chorobą genetyczną, która prowadzi do stopniowego, nieodwracalnego zaniku mięśni.

Choć wyzwanie wydawało się karkołomne, siła internetowej społeczności ponownie okazała się niezrównana. Cel zbiórki dla Maksa został oficjalnie osiągnięty w niedzielny poranek, gdy Łatwogang znajdował się na wysokości Torunia! Licznik na portalu Siepomaga.pl przekroczył upragnione 12 milionów złotych, wywołując euforię dziesiątek tysięcy widzów śledzących stream.

Influencer nie zamierzał jednak zwalniać tempa. Zgodnie z zapowiedzią, podróż jest kontynuowana do samej mety w Gdańsku, a każda kolejna złotówka zasila nową zbiórkę - tym razem na rzecz 4-letniego Adasia Orlika, który również walczy z tą samą śmiertelną chorobą - środki udało się uzbierać już po przekroczeniu granic powiatu tczewskiego. Obecnie trwa zbiórka na rzecz Adasia Orlika - cel - 15 mln zł.




Podczas przejazdu przez powiat tczewski i sam Tczew, influencer mógł liczyć na gorący doping. Na poboczach oraz na trasie pojawili się lokalni kibice oraz tczewscy rowerzyści, którzy na krótkich odcinkach decydowali się towarzyszyć streamerowi, dodając mu otuchy w walce z gigantycznym zmęczeniem. Po ponad 50 godzinach ciągłej jazdy w nogach, Łatwogang kieruje się prosto do Trójmiasta.

Warto przypomnieć, że to kolejne historyczne dokonanie tego twórcy - zaledwie kilka tygodni temu, w kwietniu, Łatwogang zorganizował głośny, 9-dniowy stream, podczas którego zebrał rekordowe 251 milionów złotych na rzecz Fundacji Cancer Fighters, pomagającej dzieciom chorym na nowotwory. Dzisiejsza obecność influencera w Tczewie z pewnością na długo zapadnie w pamięci lokalnych fanów, a sam Tczew stał się świadkiem wielkiego święta polskiej solidarności i dobroczynności.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/latwogang

Za zdjęcia dziękujemy Beacie!

Nie przegap tego, co dzieje się w Tczewie! Sprawdź kalendarz imprez i wydarzeń i bądź zawsze na bieżąco z koncertami, spektaklami, festynami i innymi atrakcjami. Możesz też dodać swoje wydarzenie.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (38)
dodaj komentarz

  • -24

    ktos_gość

    24.05.2026, 21:22

    zbiórki

    Przepraszam, że tak zapytam.... a jak z rozliczeniem poprzedniej zbiórki...... nie, że bym to ja chciał wiedzieć ale kolega pyta.....

    Odpowiedz
    IP: 93.159.xxx.xxx  #
  • +2

    ..._gość

    24.05.2026, 21:44

    Przekaż koledze tnij.tcz.pl/?u=69a141

    Cytuj
    IP: 185.167.xx5.xx8  #
    +10

    Bubr_gość

    25.05.2026, 04:24

    Owsiak, uspokój się.

    Cytuj
    IP: 83.8.xx7.xx3  #

    Pogłos _gość

    25.05.2026, 05:01

    Kto pyta? Jerzy Owsiak?

    A może ktoś od fuhrera? Wystarczy zadzwonić, że ma depresję i chce się zabić, to się wejdzie i sprawdzi.

    Cytuj
    IP: 109.207.xx2.xx8  #
    -1

    kolega_gość

    25.05.2026, 06:30

    Pytaj

    Przekaż koledze, że wystarczy wejść na stronę fundacji, gdzie mają wymienione z imienia i nazwiska do kogo trafiają te pieniądze. Wystarczy poszukać zamiast mieszać. Masz link poniżej. tnij.tcz.pl/?u=778ccd

    Cytuj
    IP: 81.15.xx0.xx1  #
    +2

    Art_gość

    25.05.2026, 07:50

    Dobra rada

    Następnym razem zastosuj się do bardzo dobrej rady - "Lepiej milczeć i być uważany za głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"

    Cytuj
    IP: 158.116.xx5.xx2  #
    +6

    !!!! _gość

    25.05.2026, 10:51

    bardzo nietaktowne pytanie !!:))on nic z tego nie ma !!:) on żyje powietrzem i miłością bliźniego...tylko co do cholery(!!!) dzieje się z naszymi składkami na ubezpieczenie zdrowotne ?!!!! ... dlaczego nas okradają, a leczenie ma polegać na jeździe na rowerze ? ..DMD= 1500km jazdy , zapalenie płuc 800km, złamana ręka 500km (z powikłaniami +250km) ..czy ktokolwiek zwolnił rząd z odpowiedzialności za ochronę zdrowia ?

    Cytuj
    IP: 109.197.xx1.xx8  #
  • +2

    qq_gość

    24.05.2026, 21:42

    Mnie tylko zastanawiają te dzieci po chooj one mu przeszkadzają i pstrykają z nim zdjęcia i nagrywają jakieś durne filmiki

    Odpowiedz
    IP: 31.175.xx0.xx7  #
  • +2

    :)))) !!!!!!!!_gość

    24.05.2026, 21:55

    owsiak idzie na emeryturę...trwa test czy frajerzy chwycą się na starą przynętę !!:))) p.s. czy mam już pisać zobowiązanie, że nie życzę sobie leczenia sprzętem pozyskanym przez głowonoga ? ...??? p.s.2 rozumiem, że prośba o rozliczenie wielomilionowej , poprzedniej zbiórki , jest cholernym nietaktem ?:)

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx1.xx8  #
  • -3

    ale kto_gość

    25.05.2026, 10:17

    ale kto pytał

    o czym ty mówisz? jakim sprzętem? nikt nie będzie cie niczym leczył. będziesz cierpiał sobie na sucho

    Cytuj
    IP: 217.153.xx1.xx3  #
    -4

    xyz_gość

    25.05.2026, 10:52

    xyz

    Tylko rodzina wiedziała, że jesteś .... . Teraz już wie cały internet.

    Cytuj
    IP: 147.161.xx8.xx2  #
    -3

    Bubr_gość

    25.05.2026, 11:35

    Nie używaj nigdy słowa rozumiem tnij.tcz.pl/?u=148624

    Cytuj
    IP: 31.0.xx8.xx1  #
  • -4

    super_gość

    24.05.2026, 23:34

    Wspaniała inicjatywa która zjednoczyła ludzi

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx4.xx5  #
  • +1

    Ancymon_gość

    25.05.2026, 03:26

    Tczewskie firmy

    Zastanawiam sie czy jakaś z naszych lokalnych firm coś wplacila.. a sczegolnie ta najwieksza co jej wartosc to ponad 3 miliardy...nie mowie o tych mniejszych bo wiadomo jest ciężko i czesc ledwo ogarnia w tych czasach.

    Odpowiedz
    IP: 85.76.xx1.xx8  #
  • -4

    STARY TCZEWIAK_gość_gość_gość__gość

    25.05.2026, 10:54

    Nie pytaj co inni..

    zrobili ,żeby pomóc , POCHWAL SIĘ CO TY ZROBIŁEŚ ,ŻEBY POMÓC ?

    Cytuj
    IP: 95.51.xx9.xx3  #
  • +1

    M.m miszkaniec_gość_gość

    25.05.2026, 04:38

    Przejazd

    Ta osoba co pyta ? Spytaj się tej osoby,zapyta innej osoby kiedy on ta osoba się rozliczyć co roku dzieci na mrozie stoją i zbierają!!!!!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx9.xxx  #
  • +2

    mój nick_gość

    25.05.2026, 05:07

    ja pierd....

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx8.xx5  #
  • +11

    Kajetan_gość

    25.05.2026, 06:37

    Taka sugestia: w Krakowie udało się referendum odwoławcze prezydenta miasta i rady miejskiej! Może zorganizować coś takiego w Tczewie, co myślicie?

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx2.xx3  #
  • +3

    B._gość_gość

    25.05.2026, 10:33

    Kajetan, już jakiś czas padła propzycja

    Jak w temacie. Można.

    Cytuj
    IP: 31.175.xx4.xx5  #
  • +7

    Stach_gość_gość_gość

    25.05.2026, 07:31

    o co chodzi?

    A ja się tak spytam, po co nam polskie państwo i politycy, których trzeba utrzymywać i na których pracować

    Odpowiedz
    IP: 88.199.xx2.xxx  #
  • +6

    Dura Lex_gość

    25.05.2026, 07:48

    Sed lex

    Na jakim świetle oni przejechali? Bo widzę że straż i policja blokuje ruch. Niepodważam zasadności czerwonego światła i zamontowanych niedawno kamer, ale to odklejka że są równi i równiejsi. Zbiórka dawno zamknięta to nawet z tego powodu mogli jechać bocznymi drogami swoim nawet spokojnym tempem. Poprostu nie widzę uzasadnienia takich srodkow i tej trasy.

    Odpowiedz
    IP: 31.175.xxx.xx8  #
  • +4

    Djdj_gość

    25.05.2026, 08:05

    Nn

    ALE NA SWIATŁACH PRZY MC SOBIE NA STUKAŁ PRZEJAZDÓW NA CZERWONYM

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx4.xx1  #
  • +6

    Kiedy pogonimy_gość

    25.05.2026, 08:21

    Bobrogang?

    Kraków pokazał wczoraj jak to się robi.

    Odpowiedz
    IP: 37.248.xx9.xx0  #
  • +1

    rossmanka_gość

    25.05.2026, 08:31

    odngoga

    ale prezydenta nie było na przywitaniu , no chyba się wstydzi tego miasta.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx1.xx9  #
  • +1

    OLA _gość

    25.05.2026, 11:56

    prezydent

    Prezydent nie uległ owczemu pędowi i nie było go na trasie przejazdu Nie jestem jego fanką ale chwała mu za to

    Cytuj
    IP: 109.207.xx2.xx8  #
    -1

    kraciak_gość

    25.05.2026, 12:05

    Prezydent był. Nie widziałeś jak filmik nagrał na fejsbooka. Atencja się mis zgadzać

    Cytuj
    IP: 78.111.xx7.xx8  #
  • +2

    gosc_gość

    25.05.2026, 09:08

    latwo gang

    JUZ CZAS NA REFERENDUM W TCZEWIE

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx2.xx2  #
  • +2

    Bobik_gość_gość

    25.05.2026, 10:11

    Podobno pierdnął jak jechał i tczewianie łapali gazy w worki na pamiątkę.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx9.xx8  #
  • -2

    b_gość_gość

    25.05.2026, 10:48

    Nawet jak tak zrobił i zebrał kasę to może to robić non stop .Ciekawe ile ty bys zebrał pewnie zero bo jesteś zerem ,takich ludzi trzeba szanować robią więcej dla innych niż wszyscy politycy razem ,no ale za mały mózg masz żeby to zrozumieć .Jak wsiądziesz na rower i zrobisz chociaż połowę tej trasy to będę z ciebie dumny ,no ale nie lepiej krytykować taki mamy naród ,żal ci dupsko ściska.

    Cytuj
    IP: 93.192.xx2.xx3  #
    -2

    xyz_gość

    25.05.2026, 10:53

    xyz

    Tak było. Zbierali, abyś mógł dalej się inhalować.

    Cytuj
    IP: 147.161.xx8.xx2  #
  • -5

    b_gość_gość

    25.05.2026, 10:40

    Jak zwykle mieszkańcy wzorowo się zachowali pokazując klasę ,jestem ciekawy czy ktoś z naszej władzy był przecież to super i do tego darmowa reklama tej dziury ,ale nie widzę żadnego opisu czy zdjęcia żeby ktoś z urzędników był .inne miasta wykorzystały taką okazję nasi jak zwykle zaspali .

    Odpowiedz
    IP: 93.192.xx2.xx3  #
  • +4

    JAKIE zdrowie ?_gość

    25.05.2026, 11:10

    ta choroba jest nieuleczalna..na razie jest to pisanie palcem na wodzie, i realne nabijanie kabzy amerykańskim koncernom ...amerykańscy szarlatani bardzo chwalą sobie takie zbiórki, ponieważ raczej żadne państwo nie może na razie wystartować z tak kosztownymi badaniami (terapii jako takiej nie opracowano)

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx1.xx8  #
  • -2

    Jprdl_gość

    25.05.2026, 13:58

    Pozdro dla Wszystkich którym przeszkadzał hałas, obyśmy nie musieli zbierać na Wasze dzieci ;/ Zdrowia!

    Odpowiedz
    IP: 46.229.xx7.xx8  #
  • +2

    Fjut_gość

    26.05.2026, 07:54

    Docent

    nie posrajcie się xD

    Odpowiedz
    IP: 94.40.xx8.xx4  #
  • Gość _gość_gość

    26.05.2026, 11:11

    Prezydent był jechał rowerem

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx5.xx9  #
  • +1

    wystarczy poczekać_gość

    26.05.2026, 15:32

    więc czekamy na relację z podjętej terapii ... KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE jakie były (są ) efekty poprzednich zbiórek i terapii ? ...BO CHYBA NIKOMU NIE ZALEŻY, aby o "łatwogangu" myślano, jako akwizytorze i wspólniku amerykańskiej firmy grającej na uczuciach i złudzeniach rodziców? będzie to pierwsze wyleczenie w historii ..

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx1.xx8  #
  • +1

    Gość _gość_gość

    29.05.2026, 15:03

    Łatwo coś tak

    Ukrow też witali ia teraz same kłopoty i problemy z nimi wszystko im się należy i wszystko im wolno coraz więcej ludzi tak mówi i otwierają im się oczy szkoda że tak późno!!

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx7.xx0  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.