Niedzielne popołudnie (24 maja 2026 r.) przyniosło mieszkańcom Tczewa niezwykłe emocje. Przez miasto przemknął Piotr Hancke, znany szerokiej publiczności jako "Łatwogang" - jeden z najpopularniejszych polskich influencerów i streamerów. Wizyta w Tczewie to jeden z ostatnich etapów jego spektakularnej, charytatywnej wyprawy rowerowej z Zakopanego do Gdańska. Twórca jedzie niemal bez przerwy, transmitując całe wydarzenie na żywo w internecie.
Rowerowy maraton przez całą Polskę wystartował w miniony piątek, 22 maja, z samego Podhala. Głównym celem trwającej setki kilometrów ucieczki przed czasem było zebranie astronomicznej kwoty 12 milionów złotych na najdroższy lek świata i terapię genową dla 8-letniego Maksa Tockiego. Chłopiec zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne'a (DMD) - rzadką i bezwzględną chorobą genetyczną, która prowadzi do stopniowego, nieodwracalnego zaniku mięśni.
Choć wyzwanie wydawało się karkołomne, siła internetowej społeczności ponownie okazała się niezrównana. Cel zbiórki dla Maksa został oficjalnie osiągnięty w niedzielny poranek, gdy Łatwogang znajdował się na wysokości Torunia! Licznik na portalu Siepomaga.pl przekroczył upragnione 12 milionów złotych, wywołując euforię dziesiątek tysięcy widzów śledzących stream.
Influencer nie zamierzał jednak zwalniać tempa. Zgodnie z zapowiedzią, podróż jest kontynuowana do samej mety w Gdańsku, a każda kolejna złotówka zasila nową zbiórkę - tym razem na rzecz 4-letniego Adasia Orlika, który również walczy z tą samą śmiertelną chorobą - środki udało się uzbierać już po przekroczeniu granic powiatu tczewskiego. Obecnie trwa zbiórka na rzecz Adasia Orlika - cel - 15 mln zł.
Podczas przejazdu przez powiat tczewski i sam Tczew, influencer mógł liczyć na gorący doping. Na poboczach oraz na trasie pojawili się lokalni kibice oraz tczewscy rowerzyści, którzy na krótkich odcinkach decydowali się towarzyszyć streamerowi, dodając mu otuchy w walce z gigantycznym zmęczeniem. Po ponad 50 godzinach ciągłej jazdy w nogach, Łatwogang kieruje się prosto do Trójmiasta.
Warto przypomnieć, że to kolejne historyczne dokonanie tego twórcy - zaledwie kilka tygodni temu, w kwietniu, Łatwogang zorganizował głośny, 9-dniowy stream, podczas którego zebrał rekordowe 251 milionów złotych na rzecz Fundacji Cancer Fighters, pomagającej dzieciom chorym na nowotwory. Dzisiejsza obecność influencera w Tczewie z pewnością na długo zapadnie w pamięci lokalnych fanów, a sam Tczew stał się świadkiem wielkiego święta polskiej solidarności i dobroczynności.
Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/latwogang
Za zdjęcia dziękujemy Beacie!
Nie przegap tego, co dzieje się w Tczewie! Sprawdź kalendarz imprez i wydarzeń i bądź zawsze na bieżąco z koncertami, spektaklami, festynami i innymi atrakcjami. Możesz też dodać swoje wydarzenie.
Rowerowy maraton przez całą Polskę wystartował w miniony piątek, 22 maja, z samego Podhala. Głównym celem trwającej setki kilometrów ucieczki przed czasem było zebranie astronomicznej kwoty 12 milionów złotych na najdroższy lek świata i terapię genową dla 8-letniego Maksa Tockiego. Chłopiec zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne'a (DMD) - rzadką i bezwzględną chorobą genetyczną, która prowadzi do stopniowego, nieodwracalnego zaniku mięśni.
Choć wyzwanie wydawało się karkołomne, siła internetowej społeczności ponownie okazała się niezrównana. Cel zbiórki dla Maksa został oficjalnie osiągnięty w niedzielny poranek, gdy Łatwogang znajdował się na wysokości Torunia! Licznik na portalu Siepomaga.pl przekroczył upragnione 12 milionów złotych, wywołując euforię dziesiątek tysięcy widzów śledzących stream.
Influencer nie zamierzał jednak zwalniać tempa. Zgodnie z zapowiedzią, podróż jest kontynuowana do samej mety w Gdańsku, a każda kolejna złotówka zasila nową zbiórkę - tym razem na rzecz 4-letniego Adasia Orlika, który również walczy z tą samą śmiertelną chorobą - środki udało się uzbierać już po przekroczeniu granic powiatu tczewskiego. Obecnie trwa zbiórka na rzecz Adasia Orlika - cel - 15 mln zł.
Podczas przejazdu przez powiat tczewski i sam Tczew, influencer mógł liczyć na gorący doping. Na poboczach oraz na trasie pojawili się lokalni kibice oraz tczewscy rowerzyści, którzy na krótkich odcinkach decydowali się towarzyszyć streamerowi, dodając mu otuchy w walce z gigantycznym zmęczeniem. Po ponad 50 godzinach ciągłej jazdy w nogach, Łatwogang kieruje się prosto do Trójmiasta.
Warto przypomnieć, że to kolejne historyczne dokonanie tego twórcy - zaledwie kilka tygodni temu, w kwietniu, Łatwogang zorganizował głośny, 9-dniowy stream, podczas którego zebrał rekordowe 251 milionów złotych na rzecz Fundacji Cancer Fighters, pomagającej dzieciom chorym na nowotwory. Dzisiejsza obecność influencera w Tczewie z pewnością na długo zapadnie w pamięci lokalnych fanów, a sam Tczew stał się świadkiem wielkiego święta polskiej solidarności i dobroczynności.
Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/latwogang
Za zdjęcia dziękujemy Beacie!
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)
















Komentarze (38)
dodaj komentarz
ktos_gość
24.05.2026, 21:22
zbiórki
Przepraszam, że tak zapytam.... a jak z rozliczeniem poprzedniej zbiórki...... nie, że bym to ja chciał wiedzieć ale kolega pyta.....
..._gość
24.05.2026, 21:44
Przekaż koledze tnij.tcz.pl/?u=69a141
Bubr_gość
25.05.2026, 04:24
Owsiak, uspokój się.
Pogłos _gość
25.05.2026, 05:01
Kto pyta? Jerzy Owsiak?
A może ktoś od fuhrera? Wystarczy zadzwonić, że ma depresję i chce się zabić, to się wejdzie i sprawdzi.
kolega_gość
25.05.2026, 06:30
Pytaj
Przekaż koledze, że wystarczy wejść na stronę fundacji, gdzie mają wymienione z imienia i nazwiska do kogo trafiają te pieniądze. Wystarczy poszukać zamiast mieszać. Masz link poniżej. tnij.tcz.pl/?u=778ccd
Art_gość
25.05.2026, 07:50
Dobra rada
Następnym razem zastosuj się do bardzo dobrej rady - "Lepiej milczeć i być uważany za głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
!!!! _gość
25.05.2026, 10:51
bardzo nietaktowne pytanie !!:))on nic z tego nie ma !!:) on żyje powietrzem i miłością bliźniego...tylko co do cholery(!!!) dzieje się z naszymi składkami na ubezpieczenie zdrowotne ?!!!! ... dlaczego nas okradają, a leczenie ma polegać na jeździe na rowerze ? ..DMD= 1500km jazdy , zapalenie płuc 800km, złamana ręka 500km (z powikłaniami +250km) ..czy ktokolwiek zwolnił rząd z odpowiedzialności za ochronę zdrowia ?
qq_gość
24.05.2026, 21:42
Mnie tylko zastanawiają te dzieci po chooj one mu przeszkadzają i pstrykają z nim zdjęcia i nagrywają jakieś durne filmiki
:)))) !!!!!!!!_gość
24.05.2026, 21:55
owsiak idzie na emeryturę...trwa test czy frajerzy chwycą się na starą przynętę !!:))) p.s. czy mam już pisać zobowiązanie, że nie życzę sobie leczenia sprzętem pozyskanym przez głowonoga ? ...??? p.s.2 rozumiem, że prośba o rozliczenie wielomilionowej , poprzedniej zbiórki , jest cholernym nietaktem ?:)
ale kto_gość
25.05.2026, 10:17
ale kto pytał
o czym ty mówisz? jakim sprzętem? nikt nie będzie cie niczym leczył. będziesz cierpiał sobie na sucho
xyz_gość
25.05.2026, 10:52
xyz
Tylko rodzina wiedziała, że jesteś .... . Teraz już wie cały internet.
Bubr_gość
25.05.2026, 11:35
Nie używaj nigdy słowa rozumiem tnij.tcz.pl/?u=148624
super_gość
24.05.2026, 23:34
Wspaniała inicjatywa która zjednoczyła ludzi
Ancymon_gość
25.05.2026, 03:26
Tczewskie firmy
Zastanawiam sie czy jakaś z naszych lokalnych firm coś wplacila.. a sczegolnie ta najwieksza co jej wartosc to ponad 3 miliardy...nie mowie o tych mniejszych bo wiadomo jest ciężko i czesc ledwo ogarnia w tych czasach.
STARY TCZEWIAK_gość_gość_gość__gość
25.05.2026, 10:54
Nie pytaj co inni..
zrobili ,żeby pomóc , POCHWAL SIĘ CO TY ZROBIŁEŚ ,ŻEBY POMÓC ?
M.m miszkaniec_gość_gość
25.05.2026, 04:38
Przejazd
Ta osoba co pyta ? Spytaj się tej osoby,zapyta innej osoby kiedy on ta osoba się rozliczyć co roku dzieci na mrozie stoją i zbierają!!!!!!!!!
mój nick_gość
25.05.2026, 05:07
ja pierd....
Kajetan_gość
25.05.2026, 06:37
Taka sugestia: w Krakowie udało się referendum odwoławcze prezydenta miasta i rady miejskiej! Może zorganizować coś takiego w Tczewie, co myślicie?
B._gość_gość
25.05.2026, 10:33
Kajetan, już jakiś czas padła propzycja
Jak w temacie. Można.
Stach_gość_gość_gość
25.05.2026, 07:31
o co chodzi?
A ja się tak spytam, po co nam polskie państwo i politycy, których trzeba utrzymywać i na których pracować
Dura Lex_gość
25.05.2026, 07:48
Sed lex
Na jakim świetle oni przejechali? Bo widzę że straż i policja blokuje ruch. Niepodważam zasadności czerwonego światła i zamontowanych niedawno kamer, ale to odklejka że są równi i równiejsi. Zbiórka dawno zamknięta to nawet z tego powodu mogli jechać bocznymi drogami swoim nawet spokojnym tempem. Poprostu nie widzę uzasadnienia takich srodkow i tej trasy.
Djdj_gość
25.05.2026, 08:05
Nn
ALE NA SWIATŁACH PRZY MC SOBIE NA STUKAŁ PRZEJAZDÓW NA CZERWONYM
Kiedy pogonimy_gość
25.05.2026, 08:21
Bobrogang?
Kraków pokazał wczoraj jak to się robi.
rossmanka_gość
25.05.2026, 08:31
odngoga
ale prezydenta nie było na przywitaniu , no chyba się wstydzi tego miasta.
OLA _gość
25.05.2026, 11:56
prezydent
Prezydent nie uległ owczemu pędowi i nie było go na trasie przejazdu Nie jestem jego fanką ale chwała mu za to
kraciak_gość
25.05.2026, 12:05
Prezydent był. Nie widziałeś jak filmik nagrał na fejsbooka. Atencja się mis zgadzać
gosc_gość
25.05.2026, 09:08
latwo gang
JUZ CZAS NA REFERENDUM W TCZEWIE
Bobik_gość_gość
25.05.2026, 10:11
Podobno pierdnął jak jechał i tczewianie łapali gazy w worki na pamiątkę.
b_gość_gość
25.05.2026, 10:48
Nawet jak tak zrobił i zebrał kasę to może to robić non stop .Ciekawe ile ty bys zebrał pewnie zero bo jesteś zerem ,takich ludzi trzeba szanować robią więcej dla innych niż wszyscy politycy razem ,no ale za mały mózg masz żeby to zrozumieć .Jak wsiądziesz na rower i zrobisz chociaż połowę tej trasy to będę z ciebie dumny ,no ale nie lepiej krytykować taki mamy naród ,żal ci dupsko ściska.
xyz_gość
25.05.2026, 10:53
xyz
Tak było. Zbierali, abyś mógł dalej się inhalować.
b_gość_gość
25.05.2026, 10:40
Jak zwykle mieszkańcy wzorowo się zachowali pokazując klasę ,jestem ciekawy czy ktoś z naszej władzy był przecież to super i do tego darmowa reklama tej dziury ,ale nie widzę żadnego opisu czy zdjęcia żeby ktoś z urzędników był .inne miasta wykorzystały taką okazję nasi jak zwykle zaspali .
JAKIE zdrowie ?_gość
25.05.2026, 11:10
ta choroba jest nieuleczalna..na razie jest to pisanie palcem na wodzie, i realne nabijanie kabzy amerykańskim koncernom ...amerykańscy szarlatani bardzo chwalą sobie takie zbiórki, ponieważ raczej żadne państwo nie może na razie wystartować z tak kosztownymi badaniami (terapii jako takiej nie opracowano)
Jprdl_gość
25.05.2026, 13:58
Pozdro dla Wszystkich którym przeszkadzał hałas, obyśmy nie musieli zbierać na Wasze dzieci ;/ Zdrowia!
Fjut_gość
26.05.2026, 07:54
Docent
nie posrajcie się xD
Gość _gość_gość
26.05.2026, 11:11
Prezydent był jechał rowerem
wystarczy poczekać_gość
26.05.2026, 15:32
więc czekamy na relację z podjętej terapii ... KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE jakie były (są ) efekty poprzednich zbiórek i terapii ? ...BO CHYBA NIKOMU NIE ZALEŻY, aby o "łatwogangu" myślano, jako akwizytorze i wspólniku amerykańskiej firmy grającej na uczuciach i złudzeniach rodziców? będzie to pierwsze wyleczenie w historii ..
Gość _gość_gość
29.05.2026, 15:03
Łatwo coś tak
Ukrow też witali ia teraz same kłopoty i problemy z nimi wszystko im się należy i wszystko im wolno coraz więcej ludzi tak mówi i otwierają im się oczy szkoda że tak późno!!