Julia Kaffka z Tczewa wśród finalistów plebiscytu "Nieprzeciętni 2019"

Julia Kaffka (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Julia Kaffka z Tczewa wśród finalistów plebiscytu "Nieprzeciętni 2019"

zobacz galerię zdjęć: 1
Czwórka zakończyła kolejny etap plebiscytu "NIEPRZECIĘTNI 2019". Spośród licznie nadesłanych zgłoszeń jury wybrało finałową dziesiątkę. Od 20 maja do 9 czerwca na stronie: czworka.online można głosować na swojego faworyta i zdobywać nagrody. Zwycięzca ogłoszony zostanie podczas gali finałowej, którą uświetni koncert Meli Koteluk.

Plebiscyt adresowany jest do osób między 18. a 35. rokiem życia, które w ciągu minionego roku zrobiły coś wyjątkowego. To młodzi ludzie, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieoczywiste rzeczy, przez co zasługują na tytuł "nieprzeciętnych".

- Czwórka przywróciła plebiscyt "Nieprzeciętni" dlatego, że brakowało nam czegoś, co pokazałoby nieprzeciętność w tak różnych obliczach. Można wygrywać olimpiady, co oczywiście jest efektem ciężkiej pracy, talentu i samozaparcia, ale w pewnym momencie, gdy człowiek osiąga 18. rok życia, najczęściej przestaje dostawać nagrody. Dlatego szukaliśmy osób, które pracują, bądź studiują, ale nie zadowala ich zwykłe życie, tylko robią coś jeszcze, coś nieprzeciętnego - mówi Hanna Dołęgowska, Dyrektor Czwórki
.

Nietuzinkowe, jak co roku, jest także jury stworzone przez wyjątkowych ludzi, którzy skutecznie i z sukcesami realizują swoje pasje. W składzie kapituły oprócz Hanny Dołęgowskiej - przewodniczącej, są także: Dariusz Aksamit, Andrzej Bargiel, Rafał Gębura, Mela Koteluk, Orina Krajewska, Daria Ładocha, Marta Zalewska oraz Michał Brańka - zeszłoroczny laureat plebiscytu. W tym roku jury miało nie lada wyzwanie. Finałowa dziesiątka została wybrana spośród ponad 100 nadesłanych zgłoszeń!

- Jeśli możesz się wpisać w jakąś tabelkę, to znaczy, że nie jesteś nieprzeciętny. Nieprzeciętność wychodzi poza szablony i schematy. Wielu ludzi robi to, co rodzina i szefowie im każą. Tak się utarło. Natomiast są ludzie, którzy robią to, co sami uważają za słuszne i robią to dobrze. Dają radość innym, pomagają. W ten sposób wychodzą poza schematy. Warto to docenić, bo dzięki nim świat rozwija się i idzie naprzód - przyznaje Dariusz Aksamit, fizyk medyczny, edukator i Rzecznik Nauki.

Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięzca również statuetkę i oczywiście tytuł "NIEPRZECIĘTNY 2019". To jednak nie wszystkie nagrody w plebiscycie. Niespodzianki czekają także na głosujących. Można po prostu oddać głos, ale można też dodatkowo uzasadnić swój wybór i wziąć udział w konkursie: raz w tygodniu w audycji Kuby Marcinowicza "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" spośród wszystkich głosujących wybrana zostanie jedna osoba, która otrzyma radioodbiornik DAB+. Każdego dnia każdy z głosujących może oddać maksymalnie cztery głosy na wybranego finalistę. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Laureat plebiscytu "NIEPRZECIĘTNI 2019" ogłoszony zostanie 18 czerwca podczas gali finałowej w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana w Warszawie. Wszystkie sylwetki finalistów, więcej informacji o plebiscycie oraz regulamin znajdują się na stronie: czworka.online.

Liderka naszej grupy, Julia Kaffka, została nominowana do ogólnopolskiego plebiscytu "Nieprzeciętni 2019" i znalazła się wśród dziesięciu najbardziej wyróżniających się ludzi w kraju, w przedziale wiekowym od 18 do 30 lat. Z Julii jesteśmy bardzo dumni lecz, trochę egoistycznie, plebiscyt ten chcemy wypromować również ze względu na to, że w jej zwyciężeniu pokładamy nadzieję na rozwój naszego projektu, a tym samym poszerzenie zasięgu i rezultatów zmian społecznych, które mamy zamiar dalej wprowadzać w nasze otoczenie. Głosowanie trwa do 9 czerwca, nic nie kosztuje, można oddawać 4 głosy z "każdego internetu" tj. z jednego urządzenia można wysłać zarówno z transjmisji z pakietu danych, ale też wszystkich punktów WiFi. Przesyłamy link - Julia jest na trzeciej pozycji: https://www.polskieradio.pl/10,Czworka/7637,Nieprzecietni-2019/


Gdyby były potrzebne jeszcze jakieś informacje prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy,
Zespół YOUng Heroes


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +20

  Adrian_gość

  24.05.2019, 07:33

  O co chodzi nie napisali

  Ogłoszenie sponsorowane.

  Odpowiedz
  IP: 82.145.xx3.xx9 
 • +13

  !_gość

  24.05.2019, 07:45

  ?

  kto. co ale o co chodzi ?

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx8.xx6 
 • +9

  xxx_gość

  24.05.2019, 08:26

  tnij.tcz.pl/?u=fa6902 3. JULIA KAFFKA - 18 lat Już jako dziecko angażowała się w życie społeczne miasta, udzielając się w wielu wolontariatach, jednak przełom w jej życiu stanowiło założenie w wieku 16 lat własnej grupy wolontariuszy - YOUng Heroes. Swoim hasłem "Bez peleryny i supermocy i TY możesz być bohaterem!" uwrażliwiali młodych ludzi na potrzeby środowiska społecznego. Pokazywali jak ogromną wartość ma pomoc drugiemu człowiekowi i w ciągu zaledwie dwóch miesięcy udało im się: zebrać ponad 15 tysięcy złotych na pomoc potrzebującym, zorganizować festyn oraz koncert charytatywny, poprowadzić szereg warsztatów artystycznych dla wychowanków Domu Dziecka i pomóc uboższym rodzinom. Po osiągniętym sukcesie postanowiła pójść o krok dalej i przekształcić YOUng Heroes w ogólnopolską, i nie tylko, grupę wolontariuszy. Za swoje działania zostali odznaczeni Złotym oraz Srebrnym Wilkiem na olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, największej edukacyjnej olimpiadzie w Polsce, za najlepszy projekt w kategorii "społeczność lokalna" w kraju i najlepszy projekt w województwie pomorskim. Julia pomaga innym licealistom w realizacji ich własnych projektów, będąc mentorem na platformie Zwolnieni z Teorii. Należy też do grona 20 dziewczyn zebranych z całej Polski poprzez program Rebelki, które razem stawiają oblicze problemom współczesnego świata oraz jest reprezentantką Polski na tegorocznym International Youth Media Summit Nepal 2019.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx8 
 • +1

  kierowca_roweru_gość

  24.05.2019, 13:32

  Nie tylko ta osoba biorąca udział w plebiscycie pochodzi z Tczewa. Pierwszy z listy, matematyk, również mógłby być wypromowany przez TCZ.PL...

  Odpowiedz
  IP: 217.89.xx9.xx4 
 • +3

  gość_gość_gość

  24.05.2019, 16:17

  ?

  Przeciez tak właśnie już jest :D

  Cytuj
  IP: 188.146.xx7.xx2 
 • +3

  MIRIAM_gość

  24.05.2019, 13:59

  Skoro mają swoje jury to niech jury oceni do końca komu chce dać nagrodę... co nam do tego? Ich konkurs, ich nagroda, ich jury.

  Odpowiedz
  IP: 94.139.xx4.xx1 
 • +4

  gość_gość

  24.05.2019, 16:12

  YOUng Heroes to wspaniała grupa tczewskiej młodzieży! W ostatnią niedzielę byłam na festynie i widziałam. Moje gratulacje, będę głosować codziennie ????

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx7.xx2 
 • gopro3_gość

  25.05.2019, 21:24

  napodstawie

  Na podstawie zdjęcia można zasugerowacć, że Koleżanka Julia jest nieprzeciętnie ładna : )

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx6.xx5 
 • popieram_gość

  26.05.2019, 17:44

  głosuję

  Głosuję codziennie i życzę powodzenia!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.