W czwartek, 4. czerwca, wierni w całym kraju biorą udział w uroczystościach Bożego Ciała. Procesja ściśle wiąże się z Eucharystią, dlatego powinna być celebrowana zaraz po Mszy św. Najświętszy Sakrament niesiony jest w sposób bardzo uroczysty przez ulice naszych miast.
Przy poszczególnych stacjach odczytuje się także fragmenty Ewangelii odnoszące się do Eucharystii. Wszystkie podkreślają obecność Chrystusa w Eucharystii, która jest znakiem Nowego Przymierza. Eucharystia przedstawiona jest jako pokarm, który może nasycić głód każdego człowieka. Procesje tradycyjnie odbyły się we wszystkich tczewskich parafiach.
Przypominamy, że dzisiaj do 22:00, będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.
Mandaty za naruszenie przepisów sięgają od 200 do 500 zł dla kierowców i do 2000 zł dla przewoźników.
Przy poszczególnych stacjach odczytuje się także fragmenty Ewangelii odnoszące się do Eucharystii. Wszystkie podkreślają obecność Chrystusa w Eucharystii, która jest znakiem Nowego Przymierza. Eucharystia przedstawiona jest jako pokarm, który może nasycić głód każdego człowieka. Procesje tradycyjnie odbyły się we wszystkich tczewskich parafiach.
Przypominamy, że dzisiaj do 22:00, będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.
Mandaty za naruszenie przepisów sięgają od 200 do 500 zł dla kierowców i do 2000 zł dla przewoźników.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)

















Komentarze (11)
dodaj komentarz
M.B._gość
04.06.2026, 16:28
Procesja zwolenników PISu i Nawrockiego
Nie lubię was. KK przyczynił się do tego, że złodzieje z PiSu kradli, za nic mają dobro ojczyzny. To KK spowodował, że mamy człowieka na urzędzie prezydenta, który przynosi nam wstyd i hańbi ten urząd swoją przeszłością. Jesteście hipokrytami, bezrefleksyjną tłuszczą. Te procesje, pielgrzymki, oazy to katolicyzm ludowy., mający niewiele wspólnego z prawdziwą, głęboką wiarą, znajomością Pisma Świętego. Nie znacie go, bo w ogóle nic nie czytacie.
gosc_gość_gość
05.06.2026, 17:41
nie sądzicie a nie będziecie .Mateusz 7
...tiaaa ty czytasz?, ale nic nie rozumiesz ! hi hi jesteś jak szary taki oskarżyciel ! ha ha popraw sie a tym bardziej nie oczerniaj !
a_gość_gość_gość
05.06.2026, 17:49
Też nie rozumie że jedna sekta może wychodzić na ulice ,blokować ruch już od rana policja blokowała przejazd sam stałem w korku i płacimy za to wszyscy podatnicy ,a mafia tylko łapę wyciąga po kasę .Czemu inne grupy wyznaniowe tak nie robią a jak coś robią to ze swoich pieniędzy .Normalny człowiek co ma biznes sam płaci np .za pilota jak musi przewieść gabaryty a tu za darmo policja im blokuje drogi a ty stój w korku bo oni mogą utrudniać życie innym ,już nie ma takich tłumów więc mała garstka ludzi utrudnia życie większość obywatelom Po polu sobie chodzić a nie po ulicach
sobol_gość_gość_gość_gość
04.06.2026, 17:06
marsz
Miejsce kultu to kościoły a nie ulice
fbfd_gość
05.06.2026, 09:00
zakazac marszu rownosci
Pr_gość
05.06.2026, 09:30
Prawda. Wiara jest piękna ale kosciol nie. Kościół stal sie politycxny. I wyznawcy pisu to wiedza. W nosie maja ze Kościół sie zwija
jeden taki_gość_gość
05.06.2026, 17:41
ble-ble
nie prawda !
M.B._gość
05.06.2026, 10:45
Nic nie rozumiesz. Zamilcz.
"zakazac marszu rownosci"
GOSC_gość
05.06.2026, 11:04
boze cialo
TYLKOW POLSCE TAKIE SZOPKI NAWET W HISZPANI ANI WE WLOSZECH NIE MA ZADNYCH PROCESJI W BOZE CIALO
obywatel RP_gość
05.06.2026, 12:01
debil
cala planeta_gość
06.06.2026, 15:48
a my swoje i tak bedziemy chodzic !
...a w mekce chodza wyznawcy islamu i dotykaja" czarny kamien" hadzar i co ?... i wierza w to hi hi dla katolikow to dziwne i smieszne a dla nich wielka swietosc ! a chrzescijanie u siebie tym bardziej powinni obchodzic procesje ! i nic komu do tego !