Tcz.pl logo

Szukaj

Boże Ciało wierni wyszli na ulice

Procesja Bożego Ciała w kościele NMP Matki Kościoła (fot. Tcz.pl)
Boże Ciało wierni wyszli na ulice

zobacz galerię zdjęć: 4
W czwartek, 4. czerwca, wierni w całym kraju biorą udział w uroczystościach Bożego Ciała. Procesja ściśle wiąże się z Eucharystią, dlatego powinna być celebrowana zaraz po Mszy św. Najświętszy Sakrament niesiony jest w sposób bardzo uroczysty przez ulice naszych miast.

Przy poszczególnych stacjach odczytuje się także fragmenty Ewangelii odnoszące się do Eucharystii. Wszystkie podkreślają obecność Chrystusa w Eucharystii, która jest znakiem Nowego Przymierza. Eucharystia przedstawiona jest jako pokarm, który może nasycić głód każdego człowieka. Procesje tradycyjnie odbyły się we wszystkich tczewskich parafiach.

Przypominamy, że dzisiaj do 22:00, będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.

Mandaty za naruszenie przepisów sięgają od 200 do 500 zł dla kierowców i do 2000 zł dla przewoźników.


Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

  • -6

    M.B._gość

    04.06.2026, 16:28

    Procesja zwolenników PISu i Nawrockiego

    Nie lubię was. KK przyczynił się do tego, że złodzieje z PiSu kradli, za nic mają dobro ojczyzny. To KK spowodował, że mamy człowieka na urzędzie prezydenta, który przynosi nam wstyd i hańbi ten urząd swoją przeszłością. Jesteście hipokrytami, bezrefleksyjną tłuszczą. Te procesje, pielgrzymki, oazy to katolicyzm ludowy., mający niewiele wspólnego z prawdziwą, głęboką wiarą, znajomością Pisma Świętego. Nie znacie go, bo w ogóle nic nie czytacie.

    Odpowiedz
    IP: 31.175.xxx.xx5  #
  • -2

    gosc_gość_gość

    05.06.2026, 17:41

    nie sądzicie a nie będziecie .Mateusz 7

    ...tiaaa ty czytasz?, ale nic nie rozumiesz ! hi hi jesteś jak szary taki oskarżyciel ! ha ha popraw sie a tym bardziej nie oczerniaj !

    Cytuj
    IP: 77.236.xx1.xx8  #
    -3

    a_gość_gość_gość

    05.06.2026, 17:49

    Też nie rozumie że jedna sekta może wychodzić na ulice ,blokować ruch już od rana policja blokowała przejazd sam stałem w korku i płacimy za to wszyscy podatnicy ,a mafia tylko łapę wyciąga po kasę .Czemu inne grupy wyznaniowe tak nie robią a jak coś robią to ze swoich pieniędzy .Normalny człowiek co ma biznes sam płaci np .za pilota jak musi przewieść gabaryty a tu za darmo policja im blokuje drogi a ty stój w korku bo oni mogą utrudniać życie innym ,już nie ma takich tłumów więc mała garstka ludzi utrudnia życie większość obywatelom Po polu sobie chodzić a nie po ulicach

    Cytuj
    IP: 88.156.xx8.xx7  #
  • -2

    sobol_gość_gość_gość_gość

    04.06.2026, 17:06

    marsz

    Miejsce kultu to kościoły a nie ulice

    Odpowiedz
    IP: 195.128.xx0.xx8  #
  • +8

    fbfd_gość

    05.06.2026, 09:00

    zakazac marszu rownosci

    Cytuj
    IP: 83.20.xx5.xxx  #
    +4

    Pr_gość

    05.06.2026, 09:30

    Prawda. Wiara jest piękna ale kosciol nie. Kościół stal sie politycxny. I wyznawcy pisu to wiedza. W nosie maja ze Kościół sie zwija

    Cytuj
    IP: 31.175.xxx.xx1  #

    jeden taki_gość_gość

    05.06.2026, 17:41

    ble-ble

    nie prawda !

    Cytuj
    IP: 77.236.xx1.xx8  #
  • -10

    M.B._gość

    05.06.2026, 10:45

    Nic nie rozumiesz. Zamilcz.

    "zakazac marszu rownosci"

    Odpowiedz
    IP: 31.175.xxx.xx5  #
  • -10

    GOSC_gość

    05.06.2026, 11:04

    boze cialo

    TYLKOW POLSCE TAKIE SZOPKI NAWET W HISZPANI ANI WE WLOSZECH NIE MA ZADNYCH PROCESJI W BOZE CIALO

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx2.xx2  #
  • -4

    obywatel RP_gość

    05.06.2026, 12:01

    debil

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx4.xx2  #
  • +2

    cala planeta_gość

    06.06.2026, 15:48

    a my swoje i tak bedziemy chodzic !

    ...a w mekce chodza wyznawcy islamu i dotykaja" czarny kamien" hadzar i co ?... i wierza w to hi hi dla katolikow to dziwne i smieszne a dla nich wielka swietosc ! a chrzescijanie u siebie tym bardziej powinni obchodzic procesje ! i nic komu do tego !

    Odpowiedz
    IP: 77.236.xx6.xx4  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.