Kolejne UFO nad Tczewem - "Uskrzydlamy marzenia, czyli dzień otwarty Fundacji Pokolenia"

Fundacja Pokolenia zaprasza na dzień otwarty
Tczew - Kolejne UFO nad Tczewem - "Uskrzydlamy marzenia, czyli dzień otwarty Fundacji Pokolenia"

zobacz galerię zdjęć: 3
Na środę, 13. kwietnia, Fundacja przygotowała dla mieszkańców wiele ciekawych atrakcji! Od zwiedzania kamienicy przy ul. Kościelnej przez warsztaty, wystawy, turniej w piłkarzyki po "Wesoły Namiot" na Placu Hallera i wieczorne puszczanie do nieba lampionów z marzeniami, a wszystko po to, by promować aktywność obywatelską i zachęcić tych, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem do oddania 1 proc. na działalność związaną z aktywizacją społeczną.

Program:

Budynek przy ul. Kościelnej 6/7 w Tczewie


10.00 - 15.00 zwiedzanie Fundacji Pokolenia (lekcje obywatelskie) 1 - zapisy grup zorganizowanych ze szkół / świetlic/przedszkoli oraz osób indywidualnych prosimy kierować na adres biuro@fundacjapokolenia.pl . Fundacja Pokolenia jest największą i najprężniej działającą organizacją pozarządową w powiecie tczewskim. Osoby zwiedzające będą mogły porozmawiać z zespołem Fundacji. Można dowiedzieć się na czym polega działalność organizacji pozarządowych oraz jakie są możliwości realizacji swoich pomysłów i działania na rzecz swojego środowiska lokalnego.

Sala szkoleniowa Fundacji Pokolenia

15.30 inauguracja konkursu Grantowego "Działaj Lokalnie" 2011
Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć?
Działaj Lokalnie to program grantowy skierowany do wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swojej społeczności. Przyjdź na spotkanie i zrealizuj swoje pomysły! "Działaj Lokalnie" to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia przy współpracy partnerów lokalnych.

16.30 podsumowanie projektu "Trust - Activity - Capital" - prezentacja na temat rezultatów projektu - działania charytatywnych, szachownicy plenerowej, funduszach grantowych i stypendialnych. Projekt realizowany przez Fundację Pokolenia w partnerstwie z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie przy wsparciu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach V4 Community Foundation Maturity Program.
17.30 - podsumowanie projektu "Otwieracz - uwalnianie przestrzeni publicznej" realizowanego przez Fundacje Pokolenia w ramach "Lokalnych Partnerstw Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności" - prezentacja na temat przebiegu oraz rezultatów projektu, wystawa zdjęć z działań.

Pracownia sztuki użytkowej

16.00-18.00 warsztaty sitodruku - uczestnicy będą mogli wykonać samodzielnie nadruk na torbie lub koszulce – darmowe wejściówki do odbioru w namiocie podczas imprezy

16.00 - 18.00 "Wesoły Namiot" na Placu Hallera

• pokazy szczudlarskie
• zabawa na matach do tańca
• występy wokalne młodzieży uczęszczającej do Klubu „Włącznik”
• występ grupy tanecznej przy świetlicy „Akwarelka”
• punkt informacyjny dla obywateli dotyczący wolontariatu, praw człowieka, możliwości pozyskiwania środków na inicjatywy społeczne, działań oferowanych przez Fundację Pokolenia
• "Sfotografuj się aktywnie" - punkt fotograficzny dla obywateli
• loteria fantowa
• zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych

Alternatywne Centrum Kultury "Zebra"

18.00 - 20.00 Turniej gry piłkarzyki - w Zebrze znajduje się stół do piłkarzyków dla 10 osób!
Zapisy na turniej przyjmujemy pod adresem e-mail: biuro@fundacjapokolenia.pl i podczas imprezy. Czekamy na 5-osobowe drużyny!
W przypadku zgłoszeń indywidualnych, pomożemy skompletować drużynę.
Do wygrania nagrody i puchary!

Wielki Finał - KOLEJNE UFO NAD TCZEWEM - Uskrzydlamy marzenia - wspólne puszczanie do nieba lampionów z marzeniami.

Ponadto w budynku Fundacji będzie można obejrzeć wystawę zdjęć ze zrealizowanych przez nas projektów.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Dniu Otwartym Fundacji Pokolenia oraz do oddania 1% na naszą działalność uzyskane środki przeznaczymy na działalność świetlicy dla dzieci i młodzieży, fundusz lokalny, czyli: fundusze grantowe dla mieszkańców, program stypendialny, a także na rozwój aktywności obywatelskiej. Więcej informacji na stronach www.teraztwojruch.org oraz www.fundacjapokolenia.pl . W razie pytań zapraszamy do kontaktu: biuro@fundacjapokolenia.pl i tel. 058 530 24 81

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • screeling_gość

  11.04.2011, 12:44

  link nie działa

  http://www.teraztwojruch.org strona bardzo treściwa;/

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA