Koniec przebudowy skrzyżowania przy drodze krajowej nr 91 w Gniewie

Przebudowa skrzyżowania kosztowała ponad 4 mln zł (fot. tcz.pl)
Tczew - Koniec przebudowy skrzyżowania przy drodze krajowej nr 91 w Gniewie
Dobiegła końca przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 91 w Gniewie z ulicą Kolejową, Kościuszki i Promową. Koszt inwestycji wyniósł około 4,5 mln złotych.

Prace wykonywała firma SKANSKA S.A. W ramach programu poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych "Drogi Zaufania" prowadzonego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wykonano generalny remont krzyżówki. Wykonane zadanie bez ograniczenia płynności ruchu na drodze krajowej zdecydowanie zwiększa teraz bezpieczeństwo ruchu zarówno na drodze głównej, jak i drogach podporządkowanych.

Cała inwestycja objęła przebudowę odcinka ulicy Krasickiego, Kościuszki i Kolejowej. Gruntownie przeprojektowana została ulica Promowa. Niegdyś łącząca się z drogą krajową, teraz podpięta została do ulicy Kościuszki Zrekonstruowano zjazd na teren stacji benzynowej wraz z drogą wewnętrzną na jej terenie, wybudowano ścieżki rowerowe, oświetlenie, kanalizację deszczową i dodatkowe chodniki.

Z dwóch skrzyżowań powstało jedno czterowlotowe, skanalizowane z dodatkowymi pasami ruchu dla skrętów w lewo dla obu kierunków oraz w prawo w kierunku Gdańska z drogi krajowej. Przebudowa skrzyżowania zakończyła się wraz z końcem listopada. Zadanie wykonane zostało za ponad 4 miliony złotych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  mieczyslaw

  19.12.2011, 01:22

  Ile?

  4 mln 100 tys. PLN czy 4 mln 750 tys. PLN? Poza tym ponad 4 mln PLN za jak długi odcinek: 1 km, 2 km? Czy ceny budowy/ remontów dróg w Polsce nie są zbyt wysokie?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • heh_gość

  19.12.2011, 22:03

  heheh

  --- Treść komentarza została usunięta przez Moderatora serwisu ---

  Cytuj
  IP: 109.197.xx3.xx1 
 • -3

  _gość

  19.12.2011, 10:41

  MECIU spróbuj sam wybudować choć by 500mb a zobaczysz ile to kosztuje , zapłać podatki zapłać ludziom utrzymaj sprzęt i bazę Zus-y i takie tam a wtedy może będziesz miał prawo do MARUDZENIA !!

  Odpowiedz
  IP: 83.18.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA