Kolejny sukces tczewskich artystów - nagroda dla "Opanuj się"

Agata Suszyńska w roli tytułowej Ani (fot. tcz.pl)

odbyło się
02
10.2009
Piątek
Tczew - Kolejny sukces tczewskich artystów - nagroda dla "Opanuj się"
W ostatni weekend (2-4.10.2009r.) grupa teatralna OPANUJ SIĘ, działająca pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży Tczewskiej, brała udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych IGŁA w Ostrołęce i zdobyła Brązową Igłę, czyli trzecie miejsce za spektakl pt. "Ania" w reżyserii Piotra Weintza. Jest to kolejny sukces młodych aktorów, tuż po zajęciu w czerwcu pierwszego miejsca na XLV Wojewódzkim Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę "Bursztynowej Maski".

O czym jest nagrodzony spektakl? Ania, tytułowa bohaterka nagrodzonego przedstawienia jest dziewczynką wychowywaną przez ojca, który nie radząc sobie w sytuacji samotnego rodzicielstwa, ucieka w alkohol, jednocześnie obwiniając córkę za wszelkie niepowodzenia życiowe. Ania ma umiejętność tworzenia swojej wyimaginowanej "krainy radości", która staje się dla niej odskocznią od smutnej rzeczywistości. W spektaklu przeplatają się dwa światy Ani - pierwszy to codzienne relacje z ojcem, a drugi to beztroska zabawa w świecie wyobraźni. W przedstawieniu poruszony jest również problem braku głębszej empatii osób, które obserwowały sytuację rodzinną Ani i oprócz niewielkiej pomocy nie zrobiły nic. Spektakl przestrzega, iż taka obojętność ludzka może doprowadzić do tragedii. Autorami scenariusza są Piotr Weintz wraz z grupą.

Grupa "Opanuj się" to: Beata Bassara, Agata Suszyńska, Ida Pakizer, Dorota Sawczenko, Magdalena Gulińska, Oskar Jaśniewski oraz instruktor grupy Piotr Weintz.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -1

  maala_gość

  07.10.2009, 11:03

  ale jak byli w "Mam talent", dostali 3x nie ;)

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx4 
 • mi_gość

  07.10.2009, 13:42

  :)

  Znam te dzieciaki i życzę im wszystkiego dobrego !

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx6 
 • Łuki_gość

  22.10.2009, 09:11

  do maala gość

  skoro w "mam talent" dostali 3x nie, a na wszystkich festiwalach w całej Polsce dostają nagrody i wyróżnienia, to chyba znaczy, że Mam talent jest do bani, co? Nie porównuj kochanie sztuki z komercyjną chałą. Opanuj się są dobrzy.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx9.xx5 
 • Motylek_gość

  27.10.2009, 16:34

  Dziękuję

  Dziękuję Wam, za pozytywy.;) Zapraszamy na nasze spektakle;)

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xxx 
 • aga_piet

  28.10.2009, 08:37

  Hehe

  @mi_gość - "Dzieciaki"? To dorośli ludzie są prawie, młodzież czyli ;)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia